Ali Öğüdücü: "Elit kulüp olduğumuz için erken lansman yapıyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Öğüdücü: "Elit kulüp olduğumuz için erken lansman yapıyoruz"

5eb77d9321c047c38a6afafb3354b85b.jpeg

Galatasaray Spor Kulübü Ticaret Direktörü ve Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Ali Öğüdücü, 2017-2018 Sezonu Forma Lansmanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ali Öğüdücü, 2016-2017 sezonunda giyilen ilk ve tek 4 yıldızlı formanın satış rakamı ile ilgili gelen soruya, "Aşağı yukarı senelik forma satış rakamımız 350-400 bin adet civarında. Diğer rakamların da abartılı olduğunu düşünüyorum. Galatasaray finansal veriler bütün kulüplerle karşılaştırıldığında en şeffaf kulüp. Aynı şekilde Galatasaray Mağazacılık'ın bilanço ve cirosu da aynı şekilde. Açık ara en fazla forma satan kulüp Galatasaray. Bu net bir söylem. Umutsuz konuşmalar olmasına rağmen her şeyin aksine Galatasaray taraftarı formasına ve armasına sonuna kadar sadık. Onlarla biz de gurur duyuyoruz"

Ali Öğüdücü’nün diğer sorulara verdiği yanıtlar ise şöyle:

“Galatasaray'ın bilançosu incelendiğinde görülecek olan bir gerçek var. Galatasaray logosu ile basmış olduğumuz tüm ürünler üzerinden bir isim hakkı bedeli ödüyorsunuz, Sportif AŞ ve spor kulübüne. Bu bedel her sene 8 ile 10 milyon arasında değişiyor. Bu bedelleri ödedik. Önemli ve özel bir şey var. Özellikle başkanımız mali genel kurulda anlattı ama speküle ediyor. Onlarca senedir depolarımızda birikmiş olan 1 milyon 300 bin stok 400 bin seviyesine indi. Bu stoklara daha önce dokunmayanlara bir şey diyemem. Çünkü bunlara dokunmak cesaret ister. Zarar edeceğiniz çok açık; buradan başkanıma teşekkür ediyorum. Stokları erittik, bu da bilançoya yansıdı. Geçen sene maliyeye beyan ettiğimiz gelir tablomuzda zaten kar açıkladık. Bunu da kimse konuşmuyor. Buna karşılık bağımsız denetim şirketi bir düzeltme kaydı düştü. Geçenlerde Beşiktaş’ın mali genel kurulda açıkladığı bağımsız denetimden geçmiş ciroları 69.5 milyon TL. Satılan malın maliyeti ise 4 milyon TL. 3 milyon kar açıkladıklarını söylüyorlar. Bize bakıyorum 89.5 milyon TL en kötü sezon addedilebilecek sezonda ciro yaptık. Buna karşılık mal maliyetimiz 46 milyon lira. Bu durumda biz 45 milyon TL kar etmiş oluyoruz. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

“Geçtiğimiz hafta 19 Mayıs tişörtü çıkarttık. Müthiş bir talep oldu. 20 bin civarında çok kısa sürede satıldı. Bu Galatasaray taraftarının ülke ve milletine ve takımın bağlı olduğunu gösteriyor. Geçen sene skorlardan bağımsız olarak en çok forma satan tek kulüp. Güncel başarılarla odaklamıyoruz. Büyük başarılar bizi kanatlandırıyor ama bu sene inanıyorum ki büyük başarılarla birlikte en çok forma satan kulüp özelliğimizi sürdüreceğiz.”

Biz uzun süredir erken lansman yapamıyorduk. Şampiyonluk potasında olsaydık bu lansman daha önemli hale gelecekti. En önemli kritik nokta, Nike’ın şu anda Avrupa’da birlikte çalıştığı elit kulüpler; bunların içinde Manchester City, PSG ve Barcelona erken lansman yapıyor. Bunların içinde Galatasaray da var. Elit kulüp olduğumuz için erken lansman yapıyoruz…

“Bu forma çok özel. Metin Oktay'ların forması. İlk ve tek 4 yıldızlı forma. Taraftarlar da armalarına sahip çıkıyorlar. Bu senenin sloganı da “Önce arma”. Her şeyi konuşabiliriz, herkesi eleştirebiliriz ama armaya zarar vermeyeceğiz. Önce arma. Arma bizim başımızın tacı...”

galatasaray.org

Ne anlatıyon oğlum sen keltoş herif. 2 senedir ağzımıza ediyorsunuz elitliğimiz mi kaldı sayenizde.

sent via GSC

Bu sene göreceğiz kaç tane forma satacağınızı.

Forma alan haindir ve Galatasaray düşmanıdır bu sene bu kadar net.

Cebinde parası olan havaya girip forma fln almasın, cahil ve mal gözüyle bakarım bu yaz.

Dursun varken kulübe 1TL kazandırmak bile hainliğin en büyüğüdür.

Protesto yasal bir haktır.

Elit kulüp mağazacılıkta nasıl zarar ediyor onu açıkla sen kel? Elit olduğumuz için mi zarar ediyoruz yoksa iki elinizle bir topu doğrultamadığınız için mi?

Bak yine aklıma geldi zamanında Dursunu aşağılıyorum diye o Galatasaray Başkanı diye bana laga luga yapan kimdi çıksın ortaya.
Talha Küllü Uğur İz

Gençler belki siz bulursunuz.

Elit kulüp mağazacılıkta nasıl zarar ediyor onu açıkla sen kel? Elit olduğumuz için mi zarar ediyoruz yoksa iki elinizle bir topu doğrultamadığınız için mi?

Bak yine aklıma geldi zamanında Dursunu aşağılıyorum diye o Galatasaray Başkanı diye bana laga luga yapan kimdi çıksın ortaya.
@Talha Küllü @Uğur İz

Sanirim burada anlatmaya calismis admirim:

Onlarca senedir depolarımızda birikmiş olan 1 milyon 300 bin stok 400 bin seviyesine indi. Bu stoklara daha önce dokunmayanlara bir şey diyemem. Çünkü bunlara dokunmak cesaret ister. Zarar edeceğiniz çok açık; buradan başkanıma teşekkür ediyorum. Stokları erittik, bu da bilançoya yansıdı. Geçen sene maliyeye beyan ettiğimiz gelir tablomuzda zaten kar açıkladık. Bunu da kimse konuşmuyor. Buna karşılık bağımsız denetim şirketi bir düzeltme kaydı düştü. Geçenlerde Beşiktaş’ın mali genel kurulda açıkladığı bağımsız denetimden geçmiş ciroları 69.5 milyon TL. Satılan malın maliyeti ise 4 milyon TL. 3 milyon kar açıkladıklarını söylüyorlar. Bize bakıyorum 89.5 milyon TL en kötü sezon addedilebilecek sezonda ciro yaptık. Buna karşılık mal maliyetimiz 46 milyon lira. Bu durumda biz 45 milyon TL kar etmiş oluyoruz. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Gs lisesi COK NET gerizekalilar yuvasi
Artik iyice emin oldum
Tum mallar o lisede
En elit lisesi gs olan ulkeninde bu halde olmasi normal

Talha Küllü Uğur İz

Benim aklıma uygun birisi geliyor aslında. Daha kısa bir süre önceye kadar yok Dursun uğraşıyor yok borç ödüyor falan diyordu burada.

sent via GSC

Üst Alt