Ali Sabancı: "Galatasaray'a başkan olmayı çok istiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Sabancı: "Galatasaray'a başkan olmayı çok istiyorum"

2013 yılına ait bir haber

Ne dersiniz?

İşadamı Ali Sabancı, Galatasaray'a başkan olmak istediğini ama bunun için şu anda hazır olmadığını söyledi.
Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman'a konuşan İşadamı Ali Sabancı, Sarı-Kırmızılı kulübe başkan olmayı hayal ettiğini açıkladı. Sabancı, "O görevi çok istiyorum ama istemek yetmiyor. Kafamda arzu ettiğim bir şey. Ama hazır mıyım? Değilim! Çünkü benim bu noktaya odaklanabilmem, bütün iş hayatımı, sosyal hayatımı bir kenara bırakmam lazım. Çünkü bence bir şeyi yapacaksan tam yapmalısın. Ünal Aysal, 'Yönetim kuruluna girer misin?' dediğinde, 'İşim başımdan aşkın, ben bir marka yaratmaya çalışıyorum. Tüm vaktimi alıyor, o yüzden kabul edemem' dedim. O zaman, 'Gel, asbaşkan ol' dedi. 'Bu da tam zamanlı bir iş, yapamam' dedim. Henüz 44 yaşındayım, 20 yıl sonra bile bu işi bugün yapan insanlardan daha genç olacağım."

Yeniden Yonlendirme Bildirimi

Böyle zengin ve güçlü adamlar öncesinde kulübe destek olmamış ise bırakın başkan olmayı kulüpten içeri bile sokulmamalı.

Taraftara, bu çileyi YAŞATANLARA
LANET GELSİN!

Hadi bu olmadı. Aysal karaktersizi bile olmadı. İkisini kıyaslarsan Aysala sövmen lazım. Ayrıca basket takımının neyine sponsor olsunlar. Dinazorların tutumu yüzündne bu haldeyiz.

Takımın Eurocup'ı almasından sonra birisinden beklerdim: Alın şu 10 milyon euroyu takımın sonuna benim şirketin ismini ekleyin 5 milyon da siz koyun 15 milyona yarışmacı bir takım kurun demeliydi birisi. Ali Sabancı da ilk aklıma gelen isimdi. Galatasaray Pegasus olurduk kendi reklamını da yapardı. Hee bu sene 9 milyon doları Ergin'in nasıl piç ettiğini de gördük, 15'i de ederdi.

Takımın Eurocup'ı almasından sonra birisinden beklerdim: Alın şu 10 milyon euroyu takımın sonuna benim şirketin ismini ekleyin 5 milyon da siz koyun 15 milyona yarışmacı bir takım kurun demeliydi birisi. Ali Sabancı da ilk aklıma gelen isimdi. Galatasaray Pegasus olurduk kendi reklamını da yapardı. Hee bu sene 9 milyon doları Ergin'in nasıl piç ettiğini de gördük, 15'i de ederdi.

MEvcut şartlarda kimse yapmaz onu. Konuya çok hakim değilim ama JArdel i uzan getirmiş. Sonra mevcut yönetim yok pahasına satarak zarar ettirmiş. Bu örnek doğruysa kimse yardım etmez kulübe. Ya da şöyle düşün. Sürekli komisyon yiyen birileri var, parayı vereceksin ama birileri bundan nemalanacak. Sponsor olur musun? Böyle bir yapının olduğunu düşünüyorum. Bunu bilenler de girmiyorlar bence bu işe.

Üst Alt