Ali Sami Yen Kabri Başında Anıldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen, vefatının 68. yıl dönümünde Feriköy’deki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Anma törenine Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Kaan Kançal ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Recevik ve Dilek Kutlu katıldı.

Kurucumuz Ali Sami Yen hakkında açıklamalarda bulunan Başkanımız Mustafa Cengiz, “İnsanların mezarlığa gelince duygulanmaması, yakınlarını ve sevdiklerini hatırlamaması mümkün değil. Fakat Ali Sami Yen Bey’in bizim için ayrı bir özelliği var. Bizim kurucu başkanımız. Ben hep onu düşünürüm. Düşünün, üç dört çocuk Ali Sami Yen’in önderliğinde bir takım kuruyor. O takım bir ateş topu gibi büyüyor ve sadece Türkiye’yi değil bütün dünyayı sarıyor. Böyle bir ruh, böyle bir güzellik, böyle bir sinerji yaratıyor. O’nun bizi izlediğine inanıyorum ve başarılarımızla çok mutlu oluyorum. Yaratılan bu taraftar kitlesini, bu sevgi selini Ali Sami Yen bir lisenin odasında tasarladı. Bu söylemlerimiz burada kalmayacak. İnşallah bundan yüzyıllar sonra yeni başkanlar ve yöneticiler, Ali Sami Yen ile kurucu Yönetim Kurulu Üyelerimizin açtığı bu ateşi bir yanardağ gibi bütün dünyaya yayacak. İnsan tabii ki duygulanıyor. Galatasaray Müzesi’ni sizlerin de ziyaret etmesini dilerim. Müzeye girdiğinizde hemen sağ tarafta Ali Sami Yen’in sözleri var. Samimi söylüyorum, edebi nitelik taşıyan sözler. Ali Sami Yen Bey’in ne kadar kaliteli bir insan olduğunu, Galatasaray’ın nasıl doğduğunu o kısacık yazısında göreceksiniz. O insanları ve bütün kurucu üyelerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Biz onların ilkelerine, kültürlerine, insanlığına her zaman bağlı kalacağız.” ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının transfer çalışmaları hakkında sorduğu soruyu Başkanımız Mustafa Cengiz, “Galatasaray’ın hedefi, kurucumuz Ali Sami Yen’in belirttiği gibi Türk olmayan takımları yenmektir. Bu doğrultuda gereken ne var ise, Galatasaray’ımıza zarar vermeden en optimum şekilde halledilecektir.” şeklinde cevapladı.

Feriköy Mezarlığı’nda istirahat eden Süleyman Seba’yı da ziyaret edeceğini dile getiren Başkanımız, “Süleyman Seba şahsen tanıma onuruna eriştiğim çok değerli bir spor adamı. Beşiktaş da Fenerbahçe de Trabzonspor da Denizlispor da bizim kardeş kulüplerimiz. Onların hepsi bizim arkadaşlarımız. Bu vesileyle Süleyman Seba’yı da anarken, lig başlamadan önce bu mesajı sizin aracığınızla bu kutsal mezarlıkta iletmek istiyorum. Bu vesileyle bütün rakiplerimize esenlikler diliyorum. Umarım yarışı kazanan Galatasaray olur fakat herkese eşit, adil bir yarış ve şans diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Üst Alt