Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park | 53.798 - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park | 53.798

Koltuk renkleri cidden koyu kırmızı olmalı
Dış cephe boya falan değil kaplama değişikliği ile modernize edilmeli

telekom7-515x386.jpg

galatasaraydan_yepyeni_tt_arena_projesi_h13300.jpg

evrimleri bunlar, bence ilkindeki gibi olsa emirates ve estadio luz gibi olurdu. bu da en az 65-68-72 bin kapasite arası demek.
ilk hali çok güzelmiş gerçekten

stadın içi ve dışı tam hayal kırıklığı oldu hepimiz için ve hiçbir çalışma yapılmadı senelerdir,sabahlara kadar stad yapımını hevesle takip ederken beklentimiz bu değildi tabiki,alakasız her yerde merdiven var,koltukların rengi ve modeli berbat,bölümleri ayırmak için ortadan demirle bölmeleri koltukları gelişi güzel takmaları gibi birçok saçmalık var malesef..
42890
bide sadece bizim stadda çıkışlar sorunmuş gibi merdivenler aşırı geniş yetmezmiş gibi en üstte daha geniş hale geliyor
42892
sil baştan koltukları değiştirmek gerek sponsor desteğiyle,gerekirse gsyiad el atsın,merdivenler tekrar düzenlensin azcık dar olsun ve düzenli olsun,üst katta iki sıra giden merdivenler tek sıra olsun bunun gibi değişmesi gereken çok şey var..
mesela koltuk renklerinden çok modeli önemli arsenalin koltuk modeli çok güzel daha koyu renkte bizim stada uygulansa harika görünür
42895
yada benzer modeller
42894
tabi bunlar olduktan sonrada stada giden arkadaşlarımızda bunların üstünde tepinmezler aksine korurlarsa harika olur Galatasaray en iyisine layık çünkü daha dış cephe,çevre düzenlemesi,aslanlı yol vs söylemedim bile..
sadece şu görüntünün çirkinliğine bakmamız yeterli
42896

Bizim stadın koltukları harabe gibi duruyor. Yeni sezonda yeni renklendirme ile canlandırılmalı. Harabe bir görüntüsü var. Bu giderilmelidir. Ayrıca stadın dışı halen inşaat gibi gözüküyor. Şu dış cephe kaplamayı yapmak mecburiyetindeyiz. Stat mı? İnşaat mı belli değil !

Şu yukarıdaki gibi olsa koltuklar harika olur. Koltuklar arasında da bizim statta çok boşluk var gibi. Koltuklar yakınlaştırılsa kapasite 5 bin artar gibi geliyor. Yeni stada hiç gitmediğim için bilmiyordum.

Hiçbirşey olmaz, stadın koltuklarını yenilemek maliyet demek, kimse de bu işin içine girmez.
Koltuklar dış cephe vs yenilendi diye de ooo büyük başkan naraları da atılmaz, yeni olan stadımız harabe gibi durmaya devam eder, koltukları falan da iyice leş olur.

koltukmuş, dış cepheymiş, aydınlatmaymış bence hepsi en son düşünülmesi gereken şeyler.
abi bu stadın acilen çözülmesi gereken tek sorunu var, ULAŞIM.
Stadyum'a gitmek de, dönmek de resmen eziyet. mecidiyeköy'de yapılsa tek vesaitle gidebileceğim yere, şimdi tramvay+metrobüs+metro+seyrantepe aktarma ile gidiyorum.
2011 yılında açıldı stad, 10 sene olacak neredeyse ve hala çözüm yok.
stada VIP araçlarıyla gelip, locasında maçını izleyen yöneticilerden bizi anlamasını beklemiyorum tabii ki.
ama taraftar neden bu kadar tepkisiz bu konuya çok merak ediyorum.
şu an aklıma gelen 2 alternatif ulaşımı söyleyeyim.
1-) Galatasaray Kulübüne ait otobüsler olsun ve merkezi yerlere gitsin. stadın önünden kalkan bir otobüs topkapıya gitse, orada t1 tramvay hattı, t4 tramvay hattı ve metrobüs hattı var. ücreti fazla olsa da şikayet etmem, hep kulüp kazanır hem biz işkence çekmeyiz.

2-) taraftar taksi uygulaması. aracıyla maça gelip bomboş dönen insanlar oluyor. mesela sadece kombine sahiplerinin kullanabileceği bir uygulama düşünün. araç sahipleri, arabalarında kaç kişilik yer varsa (3-4) sisteme giriyor, gideceği güzergahı sisteme giriyor. oraya giden taraftarlar ufak bir ücret karşılığında onunla gidip gelir. hem şoför kazanmış olur hem de yolcu metro çilesini çekmez.

alternatifler arttıkça, metroya giden insan sayısı azalır, ve en azından nefes alarak döneriz evimize. umarım yöneticiler biraz olsun bu konuda çalışma yapıyordur. benim aklıma gelenler bunlar, farklı fikirleri olanlar lütfen yazsın, belki bir çözüm bulunur.
bu eziyete rağmen stada gelenler, takım kötü gidince rahatlıkla maça gitmeyebilir. çünkü çekilecek çile değil.

Koltukların yenilenmesi, stadın dış-iç boyanması, veya kaplanması gibi işler , işi yapacak firmanın stad dışına reklamının konulması karsılığında yapılabilecegini düşünüyorum. Stadın oldugu yer her gün yüzbinlerce aracın gectiği gittiği bir yer.. Bu yerden faydalanmalıyız.

Sene sonunda stadın zaten bakıma alınacak 10 yıl bakımı oalcak ve bu bakım sırsında da artık eksikler belli ölüçüde giderilir tahminim en azından yönetimin açıklaması bu yöndeydi.

Acildigindan bu yana alt taraftaki AVM'nin otoparkini kullaniyorum.

Cikislar eziyet olsa da buyuk rahatlik oldu ancak kulubun araliklarla tweetledigi "yeni yaya yolu" yeminle yaya yolu falan degil. Bildigin dik aciyla bati tribunun arkasından stada TIRMANIYORUZ.

Abicim suraya bi kaldirim tasi dosemek, ne bileyim zifiri karanlik olmasın diye iki tane aydinlatma diregi dikmek icin illa birinin paldir kuldur yuvarlanmasi mi lazım?

Photoshoptan böyle bir şey yaptım, bence taa stadyum yapılırken projesi böyle çizilmeliydi. alt ve en üst kat arasında kalan ara kat, kat gibi değil de böyle balkonlu yapılmalıydı. Kapılar ve merdiven boşlukları da bu şekilde yapılmalıydı.
Ekli dosyayı görüntüle 42886

yazıyı tam yazamadım ama idareten işte.

Ekli dosyayı görüntüle 42887
koltuk dizilimi böyle olsa yeter renktaş vallahi midem bulanıyor görünce.

bu kadar estetikten yoksun koltuk seçimi ve dizilimi olamaz

Üst Alt