Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park | 53.798 - Sayfa 45 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park | 53.798

Avrupa nın majör liglerindeki takımların saha zeminlerinin bakımları için neler yaptığını bir kaç sene önce youtube de izlemiştim. Adamlar herşeyi bilimsel ve bir plan dahilinde yapıyorlardı. Bizde de zeminden sorumlu kişiler muhtemelen yönetime yakın kişilerin işsiz akrabalarından oluşuyordur. Kara düzen bakım yapılıyordur. Bizim insanımızın hakkıyla yaptığı ne iş var ki? Her şey üstünkörü yapılır, yapmış olmak için yapılır. İş ahlakımız sıfır maalesef. Bence çimlerin bakımı için gerekli ekibi de avrupadan getirmeliyiz. Yoksa zemini yenilesek bile bir kaç ay sonra tekrar eski haline gelir.

Meşhur Juventus maçında ilk günü demiyorum 2. gün bile olan şartlar bugünden çok daha ağırdı ve saha çok daha rezaletti. Bugün saha kötümüydü evet ama bence abartıldığı kadar değil. Hava koşulları toparladıkça da zaten zemin daha iyi hale gelir.

Olimpiyat'da ortalama hava da bile rüzgar maçın içine eder.

Sen üstü kapatilabilir stad yap ama üstünü kapatmak icin gerekli olan catisini 10 senedir yapma.

Müthis olay.
Çatıyı kapamak boş iş asıl çatı malzemesini tamamen değiştirmeliyiz. Yeterli güneş alması için şeffaf çatı malzemesi ile yeniden yapılmalı çatı kısmı en adi malzeme ile yapılmış resmen. Çatı kapanılabilir olsa bile maçtan önce Tff yetkilileri geldiğinde 3-4 saat önce çatı açılmak zorunda oluyormuş zaten. Bizim çatı malzemesini şeffaf daha iyi malzemeyle değiştirmeli ve drenaj sistemi nasıl daha iyi sistemi varsa onu yapmalıyız. Yeni yönetim yapar mı göreceğiz?

Bu Dursun Özbek (Edit : Yarsuvat) dönemi, Hamza Hamzaoğlu ile şampiyon olduğumuz sezon 4. Levent tarafında çalıştığım ofis stadı yukarından görüyordu. Kışın güneşsiz havalarda zemine ışık gelmesi açısından ışıklar açılıyordu. Bence bunun gibi daha bir çok çalışma daha yapılıyordur. Panikeleyecek bir durum yok illaki toparlanır.

Üst Alt