Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Fotoğrafları - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Fotoğrafları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Türk Telekom Arena İnşaat Fotoğrafları [ Güncel ]

Bu stadın dış kısmı böyle mi kalacak ? Beton yığını gibi duruyor :) Demirler falan.

Kaplaması olan yerler hariç heryer kaplanacak. Zaten bir V kolonlar kaplandı, bir de o stadı çevreleyen kaplama var işte. Daha 2.kat tribünlerin dış cephesi var, çevre düzenlemesi felan var. İş çok :)

Arkadaşlar, bu stadın Kadir Has'dan farkını söyler misiniz bana? Ütü kapanılırın dışında

Avrupada ilk 3 Dünyada ilk 10'a girecek olan bir stad "Fifa yetkilisi söylemişti", 56.147 koltuk sayısı / 65-67 bin civarıda full kapasite ( stadın projesini yapan adam söylemişti). Stad 5 yıldızlı olacak ayrıca Allianz Arena kadar konforlu olacak, yani Veltins Arena'dan daha iyi bir stad olacağını söylemişti projesini yapan firma...

içinde ekstra olarak

Sinema ve Starbucks,Burger King gibi firmalar olacak "muhtemelen artık köfte ekmekci dayılar olmayacak"

Avrupada ilk 3 Dünyada ilk 10'a girecek olan bir stad "Fifa yetkilisi söylemişti", 56.147 koltuk sayısı / 65-67 bin civarıda full kapasite ( stadın projesini yapan adam söylemişti). Stad 5 yıldızlı olacak ayrıca Allianz Arena kadar konforlu olacak, yani Veltins Arena'dan daha iyi bir stad olacağını söylemişti projesini yapan firma...

içinde ekstra olarak

Sinema ve Starbucks,Burger King gibi firmalar olacak "muhtemelen artık köfte ekmekci dayılar olmayacak"

Fakat bu iddialar projenin ilk zamanlardaki haliyle ilgiliydi.Daha sonra değişiklikler oldu çeşitli nedenlerle. Veltins ile çekişir,ama Allianz stad üstü birşey.Oranın sadece dış kaplamasının maliyetiyle bile beğenilecek bir stad yapılır.(Benim Almanya'daki kuzenim Veltins'in, Allianz'dan daha iyi olduğunu söylemişti. Kreşten ibadet yerine kadar herşey düşünülmüş. Sadece dışına bakma falan demişti.Ama koltuk kalitesi,dış kaplama,tribün kapasite fazlalığı ve çatı gibi etkenlerde Allianz ,Veltins'ten öndedir)

Yine de Kadir Has veya Türkiye'deki herhangi bir stadla karşılaştırılamaz TT Arena; çarpılır adam... Vurun tahtaya :) Hiçbir şekilde kıyas kabul etmez TT Arena ile Kadir Has,ŞS. Stadı falan. Bir kere C90 görüş açısına sahip ilk stad olacak sanırım TT Arena.Yani stadın heryerinden rahatlıkla maç seyredilebilecek.Bu haliyle bile Türkiye'deki tüm stadlardan önde başlar.Bu resmen bir ayrıcalıktır.

Fakat bu iddialar projenin ilk zamanlardaki haliyle ilgiliydi.Daha sonra bazı değişiklikler oldu çeşitli nedenlerle. Veltins ile çekişir,ama Allianz stad üstü birşey.Oranın sadece dış kaplamasının maliyetiyle bile beğenilecek bir stad yapılır.(Benim Almanya'daki kuzenim Veltins'in, Allianz'dan daha iyi olduğunu söylemişti. Kreşten ibadet yerine kadar herşey düşünülmüş. Sadece dışına bakma falan demişti)

Yine de Kadir Has veya Türkiye'deki herhangi bir stadla karşılaştırılamaz; çarpılır adam... Vurun tahtaya :) Hiçbir şekilde kıyas kabul etmez TT Arena ile Kadir Has falan. Bir kere C90 görüş açısına sahip ilk stad olacak sanırım.Yani stadın heryerinden rahatlıkla maç seyredilebilecek.Bu haliyle bile Türkiye'deki tüm stadlardan önde başlar.

valla benim bildiiğim, Allianz Arena kadar konforlu olacakmış bunu stadın projesini çizen firma söylemişti ki bildiğim kadarı ilebu firma Veltins ve Allianz'ı yapan firma, dış görünüm Allianz gibi olması zaten abartı olurdu, Cafelerde bir değişiklik olduğunu daha hiç okumadım sadece sayısı 52 bin'den 56 bin'e çıkarıldı zaten full kapasite 65-67 bin civarı ki Ali Sami Yen 22 bin kişilik derbilerde 30-35 bin kişi alıyor, TT Arena'nın almasıda çok doğal... Sayılarda ve Cafeler'de değişiklik olduğnu duymadım hiç yada okumadım...

valla benim bildiiğim, Allianz Arena kadar konforlu olacakmış bunu stadın projesini çizen firma söylemişti ki bildiğim kadarı ilebu firma Veltins ve Allianz'ı yapan firma, dış görünüm Allianz gibi olması zaten abartı olurdu, Cafelerde bir değişiklik olduğunu daha hiç okumadım sadece sayısı 52 bin'den 56 bin'e çıkarıldı zaten full kapasite 65-67 bin civarı ki Ali Sami Yen 22 bin kişilik derbilerde 30-35 bin kişi alıyor, TT Arena'nın almasıda çok doğal... Sayılarda ve Cafeler'de değişiklik olduğnu duymadım hiç yada okumadım...

Allianz'ın maliyeti 350 milyon Euro civarı.Şimdi Allianz ile TT Arena'yı karşılaştırmak olmaz, çünkü maliyet farkı ortada.Bu maliyet farkıyla karşılaştırmak haksızlık olur gibi geliyor bana. Aynı şekilde Emirates ile de öyle.Projedeki değişikliklerden önce yapılan bir iddiaydı o.Cafe olayını bilmiyorum,sadece stadın yapısıyla alakalı değişiklikler oldu. Çatı,taşıyıcı makaslar,koltuklar vb...

herkese selam...sitenizi uzun zamandır takip ediyordum...

bi arkadaşımızın bu stadın kadir hasla farkını söylermisiniz mesajını okuyunca kanım çekildi birden :D

üye olim dedim...

ama arkadaşlar güzel özetlemiş..

bi iki teferruatta benden

avrupada tek yangın merdiveni olan stad

ayrıca görüş açısı uefa kriterlerinde dünyada 1 2 staddan birisi

3 soyunma odalı tek stad..(düşünün milli maç olsa bile diğer 2 takım kendi soyunma odalarında olucak..bize özel soyunma odası var)...

inşaat menşeyli gsfans sitesinde yöneticilik yapıyorum...nacizane sorularınız ve fikir alışverişlerinizde olurum ara sıra..keyifli forumlar

bi arkadaşımızın bu stadın kadir hasla farkını söylermisiniz mesajını okuyunca kanım çekildi birden :D

üye olim dedim...

3 soyunma odalı tek stad..(düşünün milli maç olsa bile diğer 2 takım kendi soyunma odalarında olucak..bize özel soyunma odası var)...

inşaat menşeyli gsfans sitesinde yöneticilik yapıyorum...nacizane sorularınız ve fikir alışverişlerinizde olurum ara sıra..keyifli forumlar

Hoşgeldin... :)

3 soyunma odası olayını duymuştum ben de. Yangın merdivenini ilk kez duydum.Bunlar güzel detaylar...

alınan ihlae yaklaşık 180 trilyondu sayın talunun harcamaları ile şuanki sadece stad maliyeti 270 280 trilyon..buda 120 milyon euro yaklaşık maliyet...

koltuk başına avrupada maliyet 2bin euro olarak hesaplanırki bizim inşaat bu hesabı tutyor hatta geçiyor

ama önemli bi nokta bir işçinin maliyeti avrupada 2000 eurodan aşşağı değil...çimentonun torbası burda 3 euro iken avrupada 10 euro...

bu stad avrupada yapılsa idi 200 milyon euroyu rahat bulurdu

Allianz'ın maliyeti 350 milyon Euro civarı.Şimdi Allianz ile TT Arena'yı karşılaştırmak olmaz, çünkü maliyet farkı ortada.Bu maliyet farkıyla karşılaştırmak haksızlık olur gibi geliyor bana. Aynı şekilde Emirates ile de öyle.Projedeki değişikliklerden önce yapılan bir iddiaydı o.Cafe olayını bilmiyorum,sadece stadın yapısıyla alakalı değişiklikler oldu. Çatı,taşıyıcı makaslar,koltuklar vb...

valla ben açıklamaların yalancısıyım :)

içinde ekstra olarak

siteye yeni üye olduğumdan dolayı çözene kadar ilk iletilerim ilgili başlıkta olmaya bilir..yöneticiler kusura kalmasınlar...vip ve localarda catering hizmetlerini divan pastaneleri aldı

üye olim dedim...

Öncelikle Forum'a hoşgeldiniz, yangın merdiveni olayını bende bilmiyordum =)

valla ben açıklamaların yalancısıyım :)

Estağfurullah... :) Sadece detay vermek istedim ben de.

Ayrıca ASP'nin bizim stad için düşündüğü bir dış cephe vardı, maliyeti yüksek olduğundan yapılmadı. Elimize para geçince böyle birşey yapılabilir ileride.TOKİ maliyetli diye istemedi.Şu an bir takım için yapılacak deniyor(Dinamo Kiev olabilir).Dikkat edilirse kaplamanın ardındaki dış cephe bizimkiyle aynı :

004.jpg

siteye yeni üye olduğumdan dolayı çözene kadar ilk iletilerim ilgili başlıkta olmaya bilir..yöneticiler kusura kalmasınlar...vip ve localarda catering hizmetlerini divan pastaneleri aldı

Koç'un Divan'ı olması gerek. Ayrıca skorboard Arçelik diye duydum.

Koç aldı diyorlardı elektronik işlerine de o doğru mu peki

divan pastaneleri zaten koçun..şükrü saraçoğlunun localarınında catering hizmetini divan pastaneleri veriyor..

evet skorboard ve reklam panoları için koç grubu deniyor..ve kuvvetle muhtemel...ama resmi açıklama gelmedi..şu pegasus sponsorluğuda öyle...

ama gayri resmi bu 3 haberde doğru...

Estağfurullah... :) Sadece detay vermek istedim ben de.

Ayrıca ASP'nin bizim stad için düşündüğü bir dış cephe vardı, maliyeti yüksek olduğundan yapılmadı. Elimize para geçince böyle birşey yapılabilir ileride.TOKİ maliyetli diye istemedi.Şu an bir takım için yapılacak deniyor(Dinamo Kiev olabilir).Dikkat edilirse kaplamanın ardındaki dış cephe bizimkiyle aynı :

004.jpg

Koç'un Divan'ı olması gerek. Ayrıca skorboard Arçelik diye duydum.

valla kaplama işi fazla abartı bence, yani yapılsa güzel olur ama gereksiz ama açıklamalarda konfor yönünden hiç bir eksiği olmayan avrupadaki 3 tane 5 yıldızlı stad'dan biri..

Elektronik ile ilgili bildiğim kadarı ile Samsungla olan bir anlaşmamız vardı ? yoksa yokmuydu ? :D

valla kaplama işi fazla abartı bence, yani yapılsa güzel olur ama gereksiz ama açıklamalarda konfor yönünden hiç bir eksiği olmayan avrupadaki 3 tane 5 yıldızlı stad'dan biri..

Elektronik ile ilgili bildiğim kadarı ile Samsungla olan bir anlaşmamız vardı ? yoksa yokmuydu ? :D

samsungla bi anlaşmamız yok henüz

ama elektronik işleri büyük ihtimal koç grubuna verilceği için onun distibütörlüğünde bi firma olur diye sadece tahmin ediyoruz...

ama 84 metrekare bi skorbordu yu-ma-tu yada SQNY ypamaz ellaham :D

samsungla bi anlaşmamız yok henüz

ama elektronik işleri büyük ihtimal koç grubuna verilceği için onun distibütörlüğünde bi firma olur diye sadece tahmin ediyoruz...

ama 84 metrekare bi skorbordu yu-ma-tu yada SQNY ypamaz ellaham :D

özel mesaj kutunuza bakarmısınız bi :)

neyse malum bizim sitedede yapmam gereken şeyler var..ben eskisi kadar inşaat işiyle ilgilenmiyorum...bi aralar ortam bayağa gerilmişti ihale iptal süreçleri felan illallah etmiştim..

ama muhakkak benim sizden sizin benden öğrenebileceğimiz şeyle olur..fırsat buldukça misafiriniz olurum..ben olamazsam tuncer yaman adnan bakar gibi bu işin kompedanı olmuş abilerimden yardım alır cevaplamaya çalışırım...

önemli gördüğünüz benim kaçırdığım şeyler olursa özelden yazarsınız...

herkese keyifli forumlar kıymetli renkdaşlarım

Dışını gece sarı-kırmızı LED ışıklarla donatsınlar başka birşey istemem dış görünüm olarak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt