Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu | 52.650

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena, sponsorluk anlaşması gereğince Türk Telekom Arena ya da kısaca TT Arena, Şişli, İstanbul'da yer alan stadyumdur. 52.600 seyirci kapasitesi ile Atatürk Olimpiyat Stadı'ndan sonra Türkiye'nin ikinci en yüksek kapasiteli stadyumudur. Süper Lig ekiplerinden Galatasarayımız'a ev sahipliği yapmaktadır. İlk olarak 1996 yılında gündeme gelen ancak çeşitli sorunlar nedeniyle yapılamayan ve sonrasında yeri değiştirilen projenin temeli 13 Aralık 2007 tarihinde atılmıştır. Şişli' de birbiri ardına dizili üç tepeden Şişli Belediye'since adı ilçe meclisinde Aslantepe olarak değiştirilen 120 dönümlük tepeye inşaa edilen Türk Telekom Arena 15 Ocak 2011 tarihinde açılmıştır.8 Ağustos 2011 tarihinde Türkiye ile Estonya arasında oynanan karşılaşma Türk Telekom Arena'da oynanan ilk milli maç, 2 Eylül 2011 tarihinde oynanan Türkiye-Kazakistan maçı ise Türk Telekom Arena'da oynanan ilk resmi milli karşılaşma olarak tarihe geçmiştir. Türk Telekom Arena, 2011 yılında Stadium Business Awards tarafından binlerce başvuru arasından seçilerek ‘Yılın Stadı’ ve ‘Yılın Yeni Stadı’ dallarında aday gösterilmiştir.Türk Telekom Arena'ya 18 Eylük 2011 tarihinde tribün güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi amacıyla yüz tanıma sistemi kurulmuştur. Polisin mobese kameralarıyla ortak çalışan, saniyede 200 suratı tanıyabilen, tüm tribünleri 4 dakika gibi kısa bir sürede tarayarak daha önce olumsuz davranışlarda bulunan taraftarları teşhis eden sistem Türkiye'de ilk defa Türk Telekom Arena'da kullanılmaya başlanmıştır.TOKİ ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda açılır kapanır kapakların montaj işini devralan Galatasaray bu sistemin kurulması için gerekli teknik ekipmanın Türkiye'de bulunmaması nedeniyle projenin bu kısmını 2012-2013 sezonu öncesine ertelediğini ve maliyetinin 15-20 milyon € arasında olduğunu bildirmiştir.18 Mart 2011 tarihinde Türk Telekom Arena'da oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisi sırasında Türkiye'de bir ilk gerçekleştirilmiş ve naklen 3 boyutlu maç yayını yapılmıştır. Türkiye'de ilk defa montajı yapılan iki adet 69 m² büyüklüğündeki digital skorboardların kullanıldığı stadda 193 kişi kapasiteli basın tribünü bulunmaktadır. 150 kişilik basın çalışma salonuna da sahip olan Türk Telekom Arena'da naklen yayın kamera yerlerine Türkiye'de ilk defa sabit kablolama gerçekleştirilmiştir.Genel Bilgiler

Seyirci Kapasitesi : 52600

Şehir : İstanbulTribünler

Koltuklandırma : Tamamı Koltuklu

Engelli Tribünü : Var

Kapalı Devre Kamera Sistemi : VarOyun Alanı

Oyun Alanı Ölçüsü : 68 x 105

Zemin Türü : Çim

Işıklandırma : Var 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom ArenaBu stadın ihalesinin falan yeni alındığı zamanlar bir Fenerbahçe'li arkadaşım, "O stadın bitmesi 20 seneyi bulur." demişti. :)

Eylül ayında Türkiye-Kazakistan maçına gittik onunla birlikte. O sözünü hatırlattığımda sessiz kaldı. :)
 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom ArenaBu stadın yada muadilinin 10 yıl önce bitmesi gerektiği gerçeğini değiştirmiyor tabi bu. ;)Bu stadın ihalesinin falan yeni alındığı zamanlar bir Fenerbahçe'li arkadaşım, "O stadın bitmesi 20 seneyi bulur." demişti. :)

Eylül ayında Türkiye-Kazakistan maçına gittik onunla birlikte. O sözünü hatırlattığımda sessiz kaldı. :)
 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arenaözellikle fb maçında tam bir gladiator arenası havası vardı stadda, avrupa maçlarını 4 gözle bekliyorum
 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom ArenaUltrAslan'in bulundugu yerler nasil da belli arkadas ,deplasman taraftari bunlar kadar koltuk ziyan etmiyordur yazik gunah kulubun parasina.
 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom ArenaBu stadın ihalesinin falan yeni alındığı zamanlar bir Fenerbahçe'li arkadaşım, "O stadın bitmesi 20 seneyi bulur." demişti. :)

Eylül ayında Türkiye-Kazakistan maçına gittik onunla birlikte. O sözünü hatırlattığımda sessiz kaldı. :)


Cenkcigim bu hikayeyi niye anlattin
 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom ArenaBrkOzk Burak Özkaya

Galatasaray stadının üstünün kapanması ile ilgili yeni aldığım haberleri paylaşıyorum.

6 dakika önceBrkOzk Burak Özkaya

Stadın üstünü kapatacak olan Alman firması Galatasaray kulübü ile son görüşmeleri yaptı.

4 dakika önceBrkOzk Burak Özkaya

Tıpkı transfer döneminde olduğu gibi yöneticilerin bir kısmı kapansın derken bir kısmıda bu işe karşı çıktılar.

4 dakika önceBrkOzk Burak Özkaya

yani yöneticiler içinde uyumsuzluk sonucunda stadın üstünü kapatacak olan firma bu konudan sıkılarak görüşmelere son verdi.

2 dakika önceBrkOzk Burak Özkaya

Sonuç olarak yöneticilerin büyük çoğunluğu" Stadın üstünün kapanmasından daha önemli işlerimiz" var diyerek kapanmasına karşı çıktılar.

2 dakika önceBrkOzk Burak Özkaya

basına yapacakları açıklama şu şekilde olacak." Stadın yeni yapılmasından dolayı oturmadığı için çatıyı tehlikeli olduğu için yapmıyoruz"

1 dakika önceBrkOzk Burak Özkaya

ama işin özünde yöneticilerin istememesinden dolayı Galatasaray stadının üstünün kapanması bir başka bahara kaldı.

47 saniye önceBrkOzk Burak Özkaya

Gsm ile yapılan protokolde stadın üstünün GS tarafından yapılması şart koşulmuştu bundan GS nasıl sıyrılacak onu bilemiyorum.

57 saniye önce
 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arenaiyi olmus gereksizdi zaten yılda 2 maç zemin kötü hale geliversin bişe olmaz
 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arenaiyi olmus gereksizdi zaten yılda 2 maç zemin kötü hale geliversin bişe olmaz


Neye göre gereksiz ? Stadin catisi bu kapaklara göre tasarlandi, eger kapaklar takilmazsa yarim bir stadimiz olur sadece. Bastan beri böyle biseyin olmayacagi belli olsaydi daha güzel bir cati ve dis kaplama yapilabilirdi.
 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arenacok iyi olmus, daha önenli islerimiz var, gereksizdi zaten cati, 1-2 mac yüzünden ...
 
Cevap: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom ArenaStadın dış kaplaması bordo altın sarısı süslenmesi ve basket maci gibi mekanın karartilarak mac oncesi Show yapılması daha önemli bence :D rezil bir imla evet
 
Üst Alt