Ali Sami Yen'de yıkım başladı [Güncel Fotoğraflar] - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ali Sami Yen'de yıkım başladı [Güncel Fotoğraflar]

Cevap: Ali Sami Yen' in yıkımına resmen başlandı!

Stadımız da yıkıldı, Galatasaray'da yıkıldı. Adnan Polat büyük iç çıkardı gerçekten.

Yorumlarin bir kismi anlam veremedigim turden . Yahu stad bu , beton alti ustu , daha guzeli elimizde suan , modern ,2 kat kapasiteli.. ahi gitmis vahi kalmis stadin yikiminin ne onemi var ? geri donecek degildik ya ? ayrica bu yikim isleminin hizli gitmesi iyi olur , cunku moloz parasi olarak 1 milyon TL lerden bahsediliyordu bi aralar. Akmasa da damlar. Az para degil

4-5 yaşında girdim ilkdefa o stada.babamın anlattıgına göre altaylaymış maçımız. sonra büyüdüm.juventus maçı izledim,düşman gibi gelmişlerdi stada,siyasi olaylardan dolayı erteleme maçıydı.İzlediğim atmosferi yüksek en önemli maçlardan biriydi.Uefa kupasında finale yürüdüğümüz tüm maçlarda babamla beraber stadtaydım.Ümit davala 90+3te penaltı golü attıgında merdivenlerden yuvarlandık baba oğul.Hakan şükürü izledim,hagiyi,emreyi okanı.tafi diye bağırırdık kapalı tribünden el sallardı.O zamanlar sürekli ayakta durulmazdı.'çök çök' diye bağarırdı herkes :) son saniye şampiyonluğu yaşadım.20 dakika bekledik şampiyonlugu.ilkdefa sevinç gözyaşlarımı bu stadta döktüm ben. altıüstü beton demişsin.altıüstü beton değildi burası.sen bilmezsin samiyeni,yazık üzüldüm sana.Bir Galatasaraylı olarak samiyeni hissedememişsin.

Yorumlarin bir kismi anlam veremedigim turden . Yahu stad bu , beton alti ustu , daha guzeli elimizde suan , modern ,2 kat kapasiteli.. ahi gitmis vahi kalmis stadin yikiminin ne onemi var ? geri donecek degildik ya ? ayrica bu yikim isleminin hizli gitmesi iyi olur , cunku moloz parasi olarak 1 milyon TL lerden bahsediliyordu bi aralar. Akmasa da damlar. Az para degil

Yeni stadı kimse kötülemiyor, lakin eski stadımızdaki başarılarımız, oradaki anılarımız çok fazla, insanın içinin burulması doğal.

Bu konuya yapılacak en saçma yorumu yaptınız tebrikler.

Bana kimse akil vermeye kalkmasin lutfen. Ben de 93 te canakkale dardanel macina gidip ton baligi ile tanistim , 94 te sampiyonluk macina bursa ile ,girebilmek icin boynumuza doladigimiz o iplerden feragat edip birbirlerine baglayip kaynak yapanlari onleyenlere yardim ettim , 99 a kadar zaman zaman biletle , 99 dan sonra kombine ile eksiksiz her sezon ben de bulundum , song un vestel manisaya attigi golu tam diger tribunun arkasindan ben de gordum .. bunlarla kalmadi , klube uye oldum oy kullandim , yetmedi kopenhag ile monacoya gidip ilerisi icin anilar biriktirdim , hepsinden onemlisi klupte senelerce sutopu takiminda oynadim.. anilardan hikayelerden kimse bahsetmesin bana

ama bu huzunler kararlar alinirken gosterilse bisi demezdim , o stat enkaz haline gelmis , koltuklari cikarilmis , zaten yikilacagi gunu bekliyor , iki kepce tribunden beton parcaladi diye burda arabesk yapmanin anlami nedir , bu kadar mi aci toplumu haline geldik ?

Galatasaray'ın yarısı gitti. Benim için tabii. Evi M.köy'de olan ve 7 yaşından beri Sami Yen'de Galatasaray'ı izleyen birisi için kolay bir şey değil oranın yıkılması. Anılarımız var sonuçta. Karakteri vardı o stadın ve Galatasaray ile bütünleşmişti.

sen bitmişssin be arkadaş hersey paramı bu dünyada. tabi sadece bu dünyayı düsünenler icin para olabilir. alisemiyenin yıkılması sadece eski püskü betonun yıkılması degil, anılarının gecmişinin yıkılması demektir. belliki sen alisameyene hic ugramamıssın..

Sami Yen gittikce biz de sanki hergün daha cok ölüme yaklasiyoruz.

Zamaninda Olimpiyat ta hüsran yasadik, ve eve gelince yine güclendik...

Bana kimse akil vermeye kalkmasin lutfen. Ben de 93 te canakkale dardanel macina gidip ton baligi ile tanistim , 94 te sampiyonluk macina bursa ile ,girebilmek icin boynumuza doladigimiz o iplerden feragat edip birbirlerine baglayip kaynak yapanlari onleyenlere yardim ettim , 99 a kadar zaman zaman biletle , 99 dan sonra kombine ile eksiksiz her sezon ben de bulundum , song un vestel manisaya attigi golu tam diger tribunun arkasindan ben de gordum .. bunlarla kalmadi , klube uye oldum oy kullandim , yetmedi kopenhag ile monacoya gidip ilerisi icin anilar biriktirdim , hepsinden onemlisi klupte senelerce sutopu takiminda oynadim.. anilardan hikayelerden kimse bahsetmesin bana

ama bu huzunler kararlar alinirken gosterilse bisi demezdim , o stat enkaz haline gelmis , koltuklari cikarilmis , zaten yikilacagi gunu bekliyor , iki kepce tribunden beton parcaladi diye burda arabesk yapmanin anlami nedir , bu kadar mi aci toplumu haline geldik ?

ya sen konustukca batıyosun be kardeşim. durmadan beton parcası deyipte milleti tahrik etme. millet zaten keske kalsaydık demiyo. stadın daha anlamını bilmiyon. GS ın GS oldugu stad bu hüzünlenmek arabeskmi oluyormuş. ozaman hic duygulanmayalım. odun gibi duyarsız bir toplum olalım dimi ne güzdel olur. duyarlı olmakta suc oldu memlekette

Bu kadar duygusuz bir insan değil orada maç izlemek, gece gündüz Sami Yen'de yatsa fayda etmez. Bu kadar mantığıyla hareket eden biriyseniz takım tutmayın, takım tutmak duygusal bir bağ kurmaktır çünkü.

sen bitmişssin be arkadaş hersey paramı bu dünyada. tabi sadece bu dünyayı düsünenler icin para olabilir. alisemiyenin yıkılması sadece eski püskü betonun yıkılması degil, anılarının gecmişinin yıkılması demektir. belliki sen alisameyene hic ugramamıssın..

2 mesaj yukariyi okumamissin . fenerliler de stadini yikti yapti ,boyle seyler okumadik hic o donemde . o herifleri ornek vermis olmak icin soluyor degilim , bu stad yapilmali edilmeli diyen biz degil miydik , e 10 kat modern stada tasindik hala sikayet ediyoruz , anlamadigim bu .

ne istiyoruz anlamiyorum ki ? burasi da bu halde kalsin yikilmasin mi istiyoduk ?

2 mesaj yukariyi okumamissin . fenerliler de stadini yikti yapti ,boyle seyler okumadik hic o donemde . o herifleri ornek vermis olmak icin soluyor degilim , bu stad yapilmali edilmeli diyen biz degil miydik , e 10 kat modern stada tasindik hala sikayet ediyoruz , anlamadigim bu .

ne istiyoruz anlamiyorum ki ? burasi da bu halde kalsin yikilmasin mi istiyoduk ?

fenerliler stadını yavas yavas yıkarak mac seyrediyordu. ki fener baska biyere tasınmadı aynı mabedinde. burası tamamen yıkılıyor. artık ali samiyen yerine alısveris merkezleri olacak. 2si aynı şeylermi. tabiki dünya degişiyor. yeni stada gecmemiz iyi oldu. ama ali samiyenin yıkılmasına üzülmek arabesk yapıyosun dersen hata etmiş olursun. hayatımın önemli anlarını orda gecirdim ben. üzüldügümde oldu sevindigimde. ali samiyen sadece eski püskü bir stad ve beton parcasıda olsa. orada yatan bir gecmiş var sonucta. katılmayabilirsin ama bari insanları arabesk yapmakla suclama..

tamam ama sunu anlamiyorum , ali samiyen yerine yapilsaydi degisen ne olacakti ? ya da tribun tribun sirayla yikilsaydi filan , neticede o zaman da o betonlar yikilacak yerine yenisi yapilacakti , simdi de yenisi yapildi arenada.. demek istedigim su , samiyenden cikilmasaydi ,stat insaati ayni yere yapilsaydi da bu siluet once yikilacakti aynen bugunku gibi .

Ali Sami Yenden hep canlı yayın verdiklerinde formaları giyip gelmiş, pankartlar hazırlamış, tezahürat söyleyen taraftarları görünce mutlu olurdum, ama en çok içim acıyordu.Hep kendi-kendime "Allahım bir gün ben de bu stada gide bilecekmiyim?Sarı kırmızı tribünlerde şarkı söyleyip tezahürat yapa bilicekmiyim?Futbolcularımızı görecekmiyim, imza alacakmıyım bir gün?" derdim.Hele o son gün...O son Beypazarı Şekerspor maçı..."Bu benim son şansım ne olur bir mucize olsun ben de Sami Yende olayım, ben de renkdaşlarımla birlikte heyecanlanayım, tezahürat yapayım, hüzünleneyim, ağlayayım." dedim bütün gece.Ama olmadı...Gidemedim...

Ama bir gün inşallah TT Arenaya gideceğim, kendim gerçekleştireceğim bu hayalimi.Belki asla Ali Sami Yenin yerini dolduramaz, ama benim için çok şey ifade ediyor bu stad.Ben bu stadın inşaatını gördüm, çimlerin salınmasını, skorboardın takılmasını, ilk kez futbolcuların gelmesini, açılışını gördüm(tabi ki televizyonda).İşte bu yüzden bu stada bir gün gideceğim, oturacağım kırmızı koltuğunda, " bu günü çok hayal ettim" diyeceğim.

Ne olursa-olsun gerçekleştireceğim en büyük hayalimi, inanıyorum, umut ediyorum...:(

Üst Alt