Ali Şen: "Aydınlar Olmasaydı Küme Düşmüştük"


fft1mm1596023.jpg
Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen şike soruşturmasıyla ilgili konuştu.Yapılan bir röportajda politik, ekonomik ve sportif olayları değerlendiren Ali Şen'in Türkiye'deki spor olayları ve şike soruşturmasıyla ilgili görüşleri...Kulüplere paralı başkanların gelmesine nasıl bakıyorsunuz?


Spordan emekli olmuş birisiyim. Spor kulüplerinde bugünkü gelirler olmadığı zamanlarda giderleri karşılamak için parası olan, spor heyecanı duyabilen kişilere ihtiyaç vardı. İyi ki öyle spor sevdalıları vardı. Yoksa o şartlarda sporun ihtiyaçları nasıl karşılanırdı? Dünya sporu da hep aynı yollardan geçti. Ülkelerin ekonomisi büyürken gayet tabii ki bu büyüme spor kulüplerine de yansır. Eski şartlarda bu paralar bu imkânlar yoktu. Yoksa akıllı olan, hem de çok akıllı pek çok spor sevdalısı başkan ve yönetici tanıdım. Ancak bugün büyüyen ekonomimizle statlar, yatırımlar yapılıyor fakat spor neticelerinde fukaralığımız devam ediyor.Erzik ile Aydınlar FB'li olmasaydı küme düşerdikYeni yılda taraftarlarınıza hangi mesajlarınız olacak?

Bugün taraftarlar şunu bilsinler ki, UEFA İkinci Başkanı Şenez Erzik ile TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar Fenerbahçeli olmasaydı, kulüp ikinci lige düşmüş olacaktı. O bakımdan taraftarlar, bu büyük Fenerbahçe'ye sahip çıkıp saygı göstermeliler. 50 yıllık Fenerbahçeli olarak ben böyle yapıyorum. Zaten, taraftarlar, kulübe ve FB'lilik ruhuna sahip çıkmamış olsalar idi, biz bugün çok kötü yerlerde olabilirdik.Erbakan, Erdoğan'a izin vermediİyi bir Fenerbahçeli olarak Erdoğan'dan yararlanmayı hiç düşünmüş müydünüz?

Pek bilinmeyen bir konu vardır, onu size anlatayım. Tayyip Bey'i kulübe ikinci başkan yapacaktım. Şadan Kalkavan'la birlikte kendisiyle Aksaray'daki İSKİ binasında buluştuk. O gün Başbakan olan rahmetli Necmettin Erbakan, Erdoğan'ın FB'ye asbaşkan olmasına izin vermedi. Sonradan Erdoğan'la yardımlaştık. Hatta, Belediye Başkanı iken Samandra'daki tesislerimizin kurulmasına büyük destek oldu.

Yıldırım adaletin kararlarına saygılı olmalıFenerbahçe’de Aziz Yıldırım başkanlığı Ali Koç’a bırakmalı mı? Kulüp, şike iddialarından nasıl kurtulur?

Aziz Yıldırım’ın başkanlığı devam ediyor. Kendisinin, kesin haklı çıkacağını hep beyan ediyor. Durumunu kolaylaştırıcı hiçbir düzenlemeye de sıcak bakmıyor. Kendisinden bu denli emin. Futbol Federasyonu’nun ve adaletin vereceği kararlara herkes saygılı olacaktır.Kaynak: Bugün
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme DüşmüştükTayyibide överek kıçı sağlama alıyor. Küfür......................
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme Düşmüştükyine düşeceksiniz, fbli olmaları sadece süreci uzattı bu kadar, ali zen.
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme DüşmüştükUefa'yı küme düşmenin kaldırılmasına ikna eden Şenes Erzikmiş demek ki.
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme DüşmüştükAli Sen bu olaylarda kendine yine rant cikardi bence, Aziz Yildirim "kestanesi" bitince kendini yine bir numara görecek. Ali Sen bile Aziz Agamdan tirsmisdi son yillarda. Ali ne firsatci adamdir, ha Aziz ha Ali Sen ikiside aynu pislik.
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme DüşmüştükSenes Ezik Fenerbahceyi kurtariyorsa o zaman diger UEFA Ülkeleri Senes Eziki ne yapar görürüz yakinda.
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme DüşmüştükTayyib'in İstanbul seçimlerindeki rakibi kimdi? CHP'den Adnan Polat. Adnan Polat siyasetçi olamadı futbol adamı oldu. Tayyib siyasetten önce futbol adamlığına soyunuyormuş az kalsın. Alın size TR'nin hali. Siyasetçi ol olamazsan futbol adamı ol, yada tam tersi, farketmez bu 2'sinden biriyle zengin olursun hemde hiç haketmediğin halde.Ama şu da var keşke Tayyip Fener'in başına geçseymiş yada asbaşkan olsaymış. Fenerbahçe kesin batarmış :)
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme Düşmüştükson şikeci tff başkanı maa nın yerine tarafsız biri tff başkanı olsaydı şikebahçe en geç eylül ayında küme düşmüş olurdu.
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme Düşmüştükdüsecekler

bu is böle gitmez

koyarim böle lige düsmezlerse
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme DüşmüştükBazılarının itiraf edemedğini bu adam açıkça söyleyebiliyor. Ama eninde sonunda kıçınıza tekme basılacak, şüpheniz olmasın.
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme DüşmüştükEninde sonunda dünyanin en rezil kararini cikartacaklar. Sikesi tescilenmis bir külübün Sampionlugunu bile almayacaklar, belki ödül olarak bu yilki Sampionlugu bile verecekler.
 
Cevap: Ali Şen: Fenerli Olmasalardı Küme DüşmüştükErzik'in kurtarmaya çalıştığını düşünmüyorum çünkü ilk uyaran oydu UEFA konusunda federasyonu
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt