Almanca Artikelli Sözlük aranıyor acil! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Almanca Artikelli Sözlük aranıyor acil!

Cevap: Almanca Artikelli Sözlük aranıyor acil!

Artikel , Almancanın kuralıdır ve Artikelsiz Almanca olmaz.Ama ne hikmetse Almanların kendileri bile bu artikelleri karıştırmaktadır.

İngilizce'de the, ispanyolca'da el-la'nın mantığı varsa, almancadakilerin de mutlaka bir mantığı vardır. Ama hiç almanca bilmem orası ayrı mesele. Geldik konuya maydanoz olduk. :D

Bir de şu ''almanca tüm avrupa dillerinin atası'' nasıl oluyor?

İngilizce'de the, ispanyolca'da el-la'nın mantığı varsa, almancadakilerin de mutlaka bir mantığı vardır. Ama hiç almanca bilmem orası ayrı mesele. Geldik konuya maydanoz olduk. :D

Bir de şu ''almanca tüm avrupa dillerinin atası'' nasıl oluyor?

yok abi almancada gercekten mantik yok. hatta ünlü bir adam söyle demisti. almanca bilmek icin Takvim gibi beyinin olmasi lazim.

sadece bazi kelimelerde kelime sonuna göre uygulanior ama buda hepsinde degil iste.

Langenscheidt veya Duden'ın sözlükleri iyidir. İngilizce-Almanca online sözlük olarak da dict.cc'yi öneririm.

bu artikell den cok cektim der die das acayip zorlandim hala zorlaniyorum ya neyse

Artikeller Almanca'nın en esir eden kısmı zaten,onun dışında bir yabancı dil biliyorsanız Almanca yapısını çabuk çözülüyodu ama artikellerde ben de baya zorlanmıştım.Ama konuşacak fırsat olmadığı için unuttum gitti valla kötü oldu.

Avrupa'da erkek-dişi ayrımının en sık görüldüğü dil İspanyol'ca bi de ama erkek baskın bi dil olduğu için belirtirken hata yapınca çok abes kaçmıyordu.

Üst Alt