Alt Yapıdan Oyuncu Böyle Kazanılır | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Alt Yapıdan Oyuncu Böyle Kazanılır

Rıjkaard sene başındaki hazırlık maçlarında ilk 11'in 9'unu alt yapıdaki oyunculardan kurunca, herkes ''oooo yeee 3187387113 tane alt yapı oyuncusu kazanıcaz, bu bir devrim'' dedi. Sonra Mustafa Sarp'lara, Barış Özbek'lere kaldı koca Galatasaray'ın orta sahası. BAM oynarken alt yapıdan bir tane oyuncu çıkarmayan Rıjkaar'd ı yere göğe sığdıramadı bu taraftar.

Keza Hagi de öyle

Şimdi de Terim'in yaptıklarına bakın. Bir Semih demek bugün belki 10 sene demek, belki 20M Euro demek, Galatasaray'ın alt yapısı çalışıyor demek, arayıp da bulunamayan kaliteli yerli oyuncu demek.

Terim'i Semih'ter ısrar ettiği için, Emre Çolak'ı kazanmak adına çabaladığı için kutluyorum. Büyüksün İmparator

Cevap: Alt Yapıdan Oyuncu Böyle Kazanılır

Ellerine sağlık sevgili RIza. Ama şimdi senin bu değerlendirmene bir sürü FM ergeni gelir yorum yapar bir de üstüne

-Yok yeaaa Fatih Terim'in egosu şöyle bilmem neyi böyle diye bir ton salllarlar, şimdi olmasa kaybedilecek bir maçtan sonra yaparlar. Sanki Fatih Hoca'yı köy kahvesinden alıp geldiler de adam egolarını tatmin ediyormuş gibi davranırlar.

Yanlız söyle bir sorunumuz daha var. Taraftarlar olarakta bu konuda sıkıntı yaşıyoruz. Sene başında herkes farklı farklı isimlerin alınmasını söylerken kimse bizim alt yapımızdan çıkmış bir Semih var niye boşuna değerinden fazla para verip oyuncu alacağız demedi. Ersan dır, Serdar dır gibi isimlerin alınması için ısrar edip durduk. Emre ismini kimse zikretmedi. Şimdi bile eksik yerler için gençlerin oynatılması için ısrar edeceğimiz yerde yeni isimler peşinde koşturmak istiyoruz. Ben hala bağırıyorum... Mertan' ı oynatsa Fatih hoca en kötü Kazım kadar oynar. Bunun içinde her türlü iddiaya girerim. Bu konuda taraftar olarak baskı yapılmalı.

+ Hoca dun kendi dedi:

Ligimizden genc ve yerli oyuncu transfer etmek ilk hedefimiz dedi.

Alt yapi + genc yerli oyuncu = gelecege yatirim.

Tamam Fatih Terim gençlere daha fazla değer veriyor bu doğru.Fakat Semih Rijkaard zamanında Servet ile birlikte, önlerinde de Mustafa Sarp ve Barış gibi adamlarla oynamış olsaydı şu an takımdan gönderilmişti.Bu mu savunma oyuncusu yea derdik bu da açık ve net.Şöle somut bir örnek verelim, Hakan Balta. Hakan Balta mı iyi, yoksa takım çok iyi durumda olduğu için Hakan Balta da takıma ayak mı uydurmaya çalışıyor ? Hakan Balta'nın maksimum kapasitesi bu kadar, bunun üzerine hiç bir zaman çıkmadı, çıkamaz da.Fakat daha 1 sene olmadı Hakan Balta adam mı ya dediğimiz günler.Burdan şu sonuç çıkmasın; Semih de iyi takımda oynuyor diye ayak uydurabiliyor anlamı.. Semih beğendiğim bir oyuncu, daha da iyi olacak bundan şüphem yok.Zaten sene başında Semih varken Servet ve Gökhan Zan'ı oynatmamamız gerekir demiştim.Yani Semih'in yerinde olsam şunu düşünürüm, ben Gökhan ve Servet gibi 2 kazmanın arkasında yedek bekliyorsam ben daha kötüyüm demek ki.Bu sadece 3-5 maç değil, 2 senedir böyle, adam kiralık gönderildi 2.liglerde süründü resmen..

Maçları izlerken görüyoruz ; Kazım ve Emre Çolak'ın bulunduğu mevkilerde sıkıntı var.Emre yeni yeni oynamaya başlıyor fakat kendisini kanatta rahat hissedemiyor, bu yaptığı hareketlerden çok belli, henüz tam olarak kendisine de güvenemiyor, çoğu zaman geri oynamayı tercih ediyor.Eğer Riera'nın Türk vatandaşlığı olmuş olsaydı eminim ki Fatih Terim Riera'yı ilk 11de tercih ederdi.Formsuz diye oynatmamazlık yaptığını düşünmüyorum, yabancı kontenjanına takılıyor Riera, eğer öyle olsaydı Kazım da formsuz diye oynatılmazdı.

Yanlız söyle bir sorunumuz daha var. Taraftarlar olarakta bu konuda sıkıntı yaşıyoruz. Sene başında herkes farklı farklı isimlerin alınmasını söylerken kimse bizim alt yapımızdan çıkmış bir Semih var niye boşuna değerinden fazla para verip oyuncu alacağız demedi. Ersan dır, Serdar dır gibi isimlerin alınması için ısrar edip durduk. Emre ismini kimse zikretmedi. Şimdi bile eksik yerler için gençlerin oynatılması için ısrar edeceğimiz yerde yeni isimler peşinde koşturmak istiyoruz. Ben hala bağırıyorum... Mertan' ı oynatsa Fatih hoca en kötü Kazım kadar oynar. Bunun içinde her türlü iddiaya girerim. Bu konuda taraftar olarak baskı yapılmalı.

Taraftar alt yapıdaki oyuncu için nasıl baskı yapabilir ki. Sonuç olarak izleyemiyoruz, yada izlemiyoruz. Taraftar baskısına falan gerek yok. Hoca çıkarmak isterse çıkarır

Tamam Fatih Terim gençlere daha fazla değer veriyor bu doğru.Fakat Semih Rijkaard zamanında Servet ile birlikte, önlerinde de Mustafa Sarp ve Barış gibi adamlarla oynamış olsaydı şu an takımdan gönderilmişti.Bu mu savunma oyuncusu yea derdik bu da açık ve net.Şöle somut bir örnek verelim, Hakan Balta. Hakan Balta mı iyi, yoksa takım çok iyi durumda olduğu için Hakan Balta da takıma ayak mı uydurmaya çalışıyor ? Hakan Balta'nın maksimum kapasitesi bu kadar, bunun üzerine hiç bir zaman çıkmadı, çıkamaz da.Fakat daha 1 sene olmadı Hakan Balta adam mı ya dediğimiz günler.Burdan şu sonuç çıkmasın; Semih de iyi takımda oynuyor diye ayak uydurabiliyor anlamı.. Semih beğendiğim bir oyuncu, daha da iyi olacak bundan şüphem yok.Zaten sene başında Semih varken Servet ve Gökhan Zan'ı oynatmamamız gerekir demiştim.Yani Semih'in yerinde olsam şunu düşünürüm, ben Gökhan ve Servet gibi 2 kazmanın arkasında yedek bekliyorsam ben daha kötüyüm demek ki.Bu sadece 3-5 maç değil, 2 senedir böyle, adam kiralık gönderildi 2.liglerde süründü resmen..

Maçları izlerken görüyoruz ; Kazım ve Emre Çolak'ın bulunduğu mevkilerde sıkıntı var.Emre yeni yeni oynamaya başlıyor fakat kendisini kanatta rahat hissedemiyor, bu yaptığı hareketlerden çok belli, henüz tam olarak kendisine de güvenemiyor, çoğu zaman geri oynamayı tercih ediyor.Eğer Riera'nın Türk vatandaşlığı olmuş olsaydı eminim ki Fatih Terim Riera'yı ilk 11de tercih ederdi.Formsuz diye oynatmamazlık yaptığını düşünmüyorum, yabancı kontenjanına takılıyor Riera, eğer öyle olsaydı Kazım da formsuz diye oynatılmazdı.

Rıjkaard o zaman orta sahayı değiştirseydi. BAM la oynadık neredeyse iki sene. BAM ın yerine adam alsaydı alt yapıdan.

Unutmayınki Servet ve Gökhan sakatlanmayana kadarda Terim Semih'i oynatmıyordu.

Ne zaman ikisi sakatlandı mecburen oynattı^.

Terim'î bu kadarda abartmaya gerek yok zira hala Kazım ve Hakan bankoları.

Sırf geçmişte söylediğin lafları yememek için böyle bir söylemde bulunuyormuşsun havası sezdim. Artık buna eleştirmek için eleştirmek dolaysız olarak takımı sabote etmek adı verilebilir. Bu söylediklerini çok rahat çürütebilirim ama gerek yok, yine bildiğiniz türküyü söyleyeceksiniz.

haklısın ama bülent hoca stoperimiz yokken bile oynatmadı...kewell i oynattı..ayrıca hakan balta su an takımın iyilerinden...kazım konusunda katılıyorum

Riera formsuz olmasaydı Engin cezalı olmasaydı Emre'yi de oynatmayacakdı şu terbiyesiz Fatih Terim! Görüyor musun sen genç oyuncu düşmanı Fatih Terim'i! Hep şans hep şans

İstese Hakan Balta'yı stopere çekip,Semih'i oynatmayabilirdi.Şuanda Fatih Terim'den tek beklentim,Kazım'ın yerine,Mertan'ı oynatması.

Bunun daha arkası gelecek,bu daha baslangıc.Önümüzdeki seneden itibaren A takım a transfer yaptıktan sonra,alt yapıyada iyi oyuncular katacagımıza eminim.

2000 başarısının temeli neye dayanıyor bir araştırın derim.

(Bknz. 93 Akdeniz Olimpiyatları)

Üst Alt