altay bayındır - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Karakterini bir kenara birakirsak, bizimle ve FB ile adi gectigindeki dusuncem hala ayni.
Belirli bir kumas var ama kale tecrube isidir. İlerde iyi bir kaleci olabilir tipki Mert gibi ama o zamana kadar taraftar hayatta sabretmez.
Sampiyonluga oynayan takim olacak degil olmus kaleci almalidir.
Zaten genc kaleci almanin da zerre mantigi yok. Kale mevkisi zaten o kadar para eden bir mevki degil. Genc alayim yetistireyim satayim mantigi kale mevkisi icin son derece mantiksiz. 10 senede bir Ugurcan cikar. Avrupa'da bu Altay gibi kamyonla genc kaleci bulursun.

Volkan gibi nefret figürü haline gelmesine taş çatlasın 2 sezon var. Suratından sinsilik, meymenetsizlik akıyor. Emre emekli olsun, vasıfsız yerli olarak anlamsız forsu olsun o zaman pis yüzü iyice ön plana çıkar. Türüç'e rakibi boğazlatan camia bu şopara neler yapmaz.

Bence genel olarak vasat/vasat üstü bir kaleci.

Fener de biz de falan genc kalecinin tutma ihtimalini düsük buluyorum acikcasi. Kale de kumar oynamak sakat is, az cok tecrübeli adam almak lazim kale ye her türlü. Bir de bu Fener'in yerli kaleci takintisini da anlamiyorum.

Bence genel olarak vasat/vasat üstü bir kaleci.

Fener de biz de falan genc kalecinin tutma ihtimalini düsük buluyorum acikcasi. Kale de kumar oynamak sakat is, az cok tecrübeli adam almak lazim kale ye her türlü. Bir de bu Fener'in yerli kaleci takintisini da anlamiyorum.
yerli kaleci tercihi yabancı sınırlamasında avantajlı hale getiriyor onlara göre
olası yabancı kısıtlaması üzerinden vuracaklardı akıllarınca 1 1.5 senedir kafa şapıyolar ya kaçtane marş okuyan adamınız var milli takıma kaç oyuncu gönderdiniz vs diye tüm dertleri bu tür şeyler. işin en güzel yanı bizim 3 5 yerli iş yapmaya başlarken bunların deli gibi yabancı oyuncuya ihtiyaçları var

Fenerin puan kayıplarında Jailson ile baş sorumlu bu herif.
İkisi de normal. Jailson orta sahada ne oynuyor ki, stoperde ne oynasin.
Altay'in da henuz 21 yasinda oldugunu unutmamak lazim. Belki de stoperden bile daha fazla tecrube gerektiren mevki kale malum. Stoperin 1'i tecrubesiz olsa bile diger stoperin biraz iyiyse o hatalari bir sekilde tolere edebiliyorsun bazen. Kale ise son adam.
Karakterini ayri yere koyarsak, bence iyi bir kumasi var. Ama olmasina en az 5 sene filan var. Mert Gunok'a benzetiyorum biraz. Her ne kadar onun ayaklari TR standartlarinin cok uzerinde olsa da reflexler filan benziyor. Mert 26-27 yasinda kaleci "oldu".
Bu hatalar normal yani.

Bir ara Muslera'nin da boyle felaket kotu bi donemi vardi. Ne zamandi tam hatirlamiyorum ama...

İsin ozu, buyuk takimin kalecisi olmus olmali. Buyuk takimlar ne o hatalari sineye cekebilir, ne de taraftar sabir gosterir.

yerli kaleci tercihi yabancı sınırlamasında avantajlı hale getiriyor onlara göre
olası yabancı kısıtlaması üzerinden vuracaklardı akıllarınca 1 1.5 senedir kafa şapıyolar ya kaçtane marş okuyan adamınız var milli takıma kaç oyuncu gönderdiniz vs diye tüm dertleri bu tür şeyler. işin en güzel yanı bizim 3 5 yerli iş yapmaya başlarken bunların deli gibi yabancı oyuncuya ihtiyaçları var

Evet isleri gücleri düzenbazlik ve sahtekarlik, bu yüzden de burunlari b.ktan cikmiyor zaten.

Ondan ziyade ek olarak Rüstü ve Volkan dan gelen bir aliskanlik var bunun da rolü var bence yerli kaleci tercihlerinde. Biz de ise cogunlukla yabanci kaleciler basarili olmustur bunlarda ise yerli kaleciler.

Yine de genc kaleci olayi sakat bence Fener gibi bizim gibi takimlarda. Bir düsünsene bu sezon Muslera yerine böyle Altay gibi biri olsa kalede, sezon ilk devrenin yarisinda bitmis olurdu bizim icin herhalde.

Bu sezon kalesine gelen ilk şutta gol yeme oranları:

Altay Bayındır: %85
Loris Karius: %78
Fernando Muslera: %10

[Posta]

Malatya maçında daha 20. saniyede hiç ısınmadan Gökhan'ın topunu çıkarması acayipti. Tüm kulüpte hakikaten Avrupa'nın en üst seviyesinde işini yapabilecek kalibrede tek personel. Dün baktım Manu maçına Chelsea Caballero'yla başlıyor. Top 15 kulüpten biri buna tamah ederken Galatasaray'ın yılda 45 maça Muslera'yla çıkması inanılmaz bir lükstür. Şu son 10 yılda Muslera değil belki bir tık altı Mondi olsa 2 eksik şampiyonluğumuz olurdu. Galatasaray'ın tarihine adını altın harflerle yazdırdı adam, helal olsun.

Bunun için tüh kaçırdık çok iyi kaleci ve karakterli diyenler vardı :) hala aynı fikirdeler mi :) İnsan sarrafıyız anasını satayım küçük takım kalecisi ve karaktersiz hemen küpe takıp karı kız manken yaptı. Tam fenerlik mutlu olsunlar ;)

Üst Alt