Altınordu Başkanı: "Çağlar Söyüncü, Arsenal’le anlaşmak üzere" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Altınordu Başkanı: "Çağlar Söyüncü, Arsenal’le anlaşmak üzere"

caglar-soyuncu-freiburgdan-ayrilmayi-zfxr.jpg

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, milli futbolcu Çağlar Söyüncü'nün Arsenal ile anlaşmak üzere olduğunu açıkladı.

Özkan, "Çağlar Söyüncü, Arsenal’le anlaşmak üzere. Arsenal bizden genç takım bilgilerini istedi. Transfer olduğu an oradan da para kazanacağız. Çağlar Söyüncü'yü büyük takımlar istiyor. Bayern Münih'te taliplileri arasında ama o Premier Lig'e gidiyor. Güçlü, başarılı bir oyuncu ve bizimde payımız olduğu için bana da sordular" ifadelerini kullandı.

Özkan açıklamalarını şöyle sürdürdü: Yıllık bütçemiz 30 milyon TL. Bunun 15 milyon TL'si TFF'den ve sponsorluklardan geliyor. 15 milyon TL de ben cebimden koyuyorum. 15 milyon TL, 3 milyon Euro yapar. Bir Süper Lig takımı yılda 3 milyon Euro veremiyor mu altyapıya?

Hürriyet

Seyit Mehmet Özkan: "Yarın sabah Freiburg maçına gideceğim. Ardından Chelsea-Liverpool maçına geçeceğim. İkisine de futbolcu satacağım."

Altınordu, Cengiz Ünder'den 5,2m euro kazandı. (Başakşehir'den 700 bin euro + Roma'ya transferinden 4,5m euro pay)

Çağlar Söyüncü için Freiburg'dan 3,3m euro (2,5m bonservis, 850 bin bonus) aldı ve olası Arsenal transferinden %25 pay alacak.

1 buçuk senedir bağlantı kurulması lazım diyoruz burada.

Bağlantı kurulması için yabancı sınırının tekrar gelmesi lzm, ki gelecek ztn. yumurta g.te dayandığı zmn gıdaklarız, ya da gider tolga gibi mallara para bayılıp getiririz

Bizde 12 ye aldığımız brumayı satıştan pay olmadan 12 ye satınca seviniyoruz oo ne güzel iş yaptık diyoruz altınordudan ders almalı bizimkiler.

Geçen hafta yazmıştım Altınordu bilerek süper lige çıkmıyor diye, herif de itiraf etmiş zaten.

"Süper Lig'e çıkmayacağız. Yabancı oyuncu oynatmamaya devam edeceğiz. Almanya altyapıya 1 milyar avro para harcadı. Almanya Birinci Futbol Ligi'ndeki (Bundesliga) oyuncuların yüzde 65'i yerlilerden kurulu. Bu, çok önemli. Galatasaray-Beşiktaş maçında ise sahada Türk oyuncu sadece Gökhan Gönül vardı. Aklımızı başımıza alalım. Kulüplerin bütçelerinin yüzde 10-15'ini altyapıya ayrımaları gerek. Asgari ücret ödediğimiz antrenörden oyuncu yetiştirmesini bekleyemeyiz. Bu böyle gitmez. Futbolcu çiftlikleri kurmamız lazım. Ülkede stoper yetişmiyor. Akademide stoper antrenörü istihdam ediyoruz. Bunu forvette denedik. Şu an oyuncularımızın son vuruşlarında yüzde 20-25 artış var. Çok çalışacağız."

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın altyapıdan A takıma çok oyuncu çıkarmasını beklememeleri gerektiğini ifade eden Seyit Mehmet Özkan, "Üç büyükler bizim göz bebeğimiz. Onların altyapıda mucizeler yaratmasını beklemeyin. Kolay değil. Onları ayrı bir yere koyuyorum. Avrupa'da en fazla gelir elde eden kulüpler sıralamasında ilk 30'da yoklar. Bu iyi değil. Daha çok gelir elde etmemiz lazım. Üç büyükler dışındaki diğer kulüplerin yetiştirici kimliğinin olması lazım." diye konuştu.

Avrupa'da birçok kulüp tarafından takip edildiklerini vurgulayan Özkan, "12 yıllık bir master planımız var. 3 yılda bir, takım fotoğraflarını yüzde yüz değişecek şekilde planlama yapıyoruz. Fırsat buldukça gençlerimizi turnuvalara çıkarıyoruz. 2020'li yıllarda Süper Lig'e çıkmayı hedefliyoruz. Daha önce çıkarsak da parayı alıp tekrar düşeceğiz." şeklinde görüş belirtti.

Kulube yatirdigi parayi cengiz ve caglar transferinden cikardi

Oyuncu satmaya ve yetistirmeye devam edecek

Bild'in haberine göre; Freiburg Yöneticisi Jochen Saier, Çağlar'ın Arsenal'e transferiyle ilgili Mehmet Seyit Özkan'ı yalanlayan ifadeler kullandı.

Böyle bir transferin söz konusu olmadığını söyleyen Saier, ''Mehmet Özkan, Çağlar Söyüncü'nün durumuyla ilgili çok az şey biliyor. Ortada böyle bir senaryo yok. Arsenal, benimle temasa bile geçmedi.'' dedi.

Üst Alt