AMD Ekran Kartı Hatası | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AMD Ekran Kartı Hatası

Renktaşlar anlayan bilen varsa pc sürekli resimdeki hatayı veriyor 5 saniye ekran kararıyor açık olan uygulamaya göre donuyor. Driver lar güncel google sordum hepsini denedim yok... bilen varmıdır nasıl düzelicek bu ??
Ekran kartı amd radeon hd 5570

902ab6e60c466922e6e37e515fcd0977.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam yeni bişey almak istemiyorum şuan başka bi yolu yoksa mecbur alıcaz

Kartı çıkart ve tekrar yerine tak. Dikkat et lütfen çıkartırken ve sokarken.

Olmazsa...
Pci express slotunu temizle. Mümkünse elektronik alkoholü ile tüm mainboardu temizle veya en azında gpu slotunu.

İmkanın varsa başka bir bilgisayarda test et aynı hatayı yapıyormu diye (arkadaş eş dosta...)

Hw monitor indir ve yükle.
Gpu ve istersen cpu testini çalıştır. Programmın monitor penceresinde gpu derecelere dikkat et. Derecesi çok fazla kontrolsüz şekilde yükseliyor ise ve sorun ortaya çıkıyorsa bundan dolayı geçmiş olsun.

Dostum yazılımsal değilse sorun dediğin gibi yeni bir ekran kartı almak durumundasın.Yinede bir teknik servise uğrayın belki çözüm bulabilirler.

İşte tam olarak yazılımsalmı donanımsalmı yarın başka bir bilgisayarda deniyim o zaman sorun anakartta olabilir bakalım belki daha önce birinin başına gelmiştir

Bilgisayar özelliklerden aygıt yöneticisini aç bakalım orda grafik kartı görünüyor mu üzerinde hata işareti var mı ?

Eski tarihli driver paketini kur güncelleme isterse izin verme ve grafik kartını kullancak bir işlem yapıp dene. Kart uçmuş olabilir yalnız

Kartı çıkart ve tekrar yerine tak. Dikkat et lütfen çıkartırken ve sokarken.

Olmazsa...
Pci express slotunu temizle. Mümkünse elektronik alkoholü ile tüm mainboardu temizle veya en azında gpu slotunu.

İmkanın varsa başka bir bilgisayarda test et aynı hatayı yapıyormu diye (arkadaş eş dosta...)

Hw monitor indir ve yükle.
Gpu ve istersen cpu testini çalıştır. Programmın monitor penceresinde gpu derecelere dikkat et. Derecesi çok fazla kontrolsüz şekilde yükseliyor ise ve sorun ortaya çıkıyorsa bundan dolayı geçmiş olsun.

Hepsini tek tek denicem renktaşım durumu yazarım tekrar çözücez inş. Elektronik alkolü hiç duymadım nerden temin ederiz

Buna benzer hata benim laptopta oldu code 34 mu 43 mu ne hatası çıkıyor aygıt yöneticisinde.

Sağ tıklayıp yazılımı kaldır dedik , sonra 3d bagdastiricisi olarak görülen ekran kartına sağ tıklayıp yazılımı yükle deyince duzeldi

Üst Alt