Anadolu Kulüplerine Tepki !


Öncelikle belirmek gerekirse ligimizde oynayan iyi futbolcular var bunu kabul ediyorum. Amrabat olsun, Grosicki olsun,Alper Potuk,Serdar aziz, Cenk Tosun,Muhammed Demir olsun hatta emenike...Fakat bu anadolu takımları bu oyunculara öle fiyatlar biçiyorlarki dudak uçuklatır. Resmen büyük klüpleri :happynew:meye çalışıyorlar. Alper Potuk için Eskişehir başkanı çıkıp 10m euro istiyoruz diyebiliyor. Emenike gibi nekadar iyi bir futbolcu olsada afrika piyasasında onun gibi bir yığın futbolcu bulanibilecekken Fenerbahçe 9m euro ya alabiliyor anca. Mehmet Topuz olayına hele hiç girmeyin. Bunun sebebi ise malum ligde yabancı kontenjanı sınırlaması. Nekadar 6+sonsuz olsada takımlarda bu duruma boyun eğmek zorunda kalıyor.Ama bende diyorumki bu duruma boyun eğmeyelim. Avrupa piyasasında oldukça iyi yabancılar var. Keza çok potansiyelli türk gurbetçiler var. Mesela burda yaklaşık 2-3 seneden beri bende dahil birçok forumdaşım Ömer Toprak diyip durduk. Ona keza Amrabatı Kayserispor yaklaşık 1m euro ya aldı. şimdi bize en az 5m euro dan satmaya çalışacaklardır. Peki bende diyorumki biz niye almadık Amrabatı PSV den. Amrabatı 5m euro ya alcağıma gider 5-6m euro ya Aisati yi alabiliriz. Hemde paramız bu pis anadalu takımlarına gitmez.Ve buna bir örnek vererek başlıyorum;Alper Potuk nekadar iyi bir oyuncu olsada 10m euro etmez. Ona karşılık Wolfsburg'da oynayan ve aynı mevkide oynayan bundesligada bu sene 9maça çıkıp 2de gol atan 19yaşındaki Tolga Ciğerciyi öneriyorum. Tolga Ciğerciyi almak için ilk önce kayserinin 1m euro ya alıp bize 8e satmasını mı bekleyelim!!! Alsana Alperden daha tecrübeli daha genç ve daha kaliteli bi ligden gelmiş bir futbolcu.Mesela Amrabat ve Grosicki!!! Tamam iyi oyuncular ama Gökhan Töre den neleri fazla? Gökhan Töre 1m euro karşılığında Hamburg a gitti bu sene. Devre arasında klübünü ve Gökhanı ikna edebilirsek bu iş bize en fazla 5-6m euro ya biter. E amrabat yada Grosicki yide almaya kalksan aynı fiyat. Hem yabancı kontenjanından tasarruf edebileceğin böyle bir oyuncu varken Amrabatın peşinden koşup Kayseri başkanın pis nefesini niye çekelimki!!!Aynı şekilde Serdar Azizin peşinde koşup 7-8m euro falan verip rakibimizi güçlendirceğimize neden Ömer toprakı yaklaşık aynı fiyata almayalımki.Hasan Ali Kaldırımın peşinde koşmayıp niye Atilla Turanı almıyoruz???Benim isyanım buna. Bir kaç oyuncu daha önericem ve yorumlarınızı bekliyor olucam.Eren Derdiyok - Player profile - transfermarkt.co.uk

Mehmet Ekici - Player profile - transfermarkt.co.uk

Ilkay Gündogan - Player profile - transfermarkt.co.uk

Ömer Toprak - Player profile - transfermarkt.co.uk

Gökhan Töre - Player profile - transfermarkt.co.uk

Malik Fathi - Player profile - transfermarkt.co.uk

Tunay Torun - Player profile - transfermarkt.co.uk

Tolgay Arslan - Player profile - transfermarkt.co.uk

Deniz Naki - Player profile - transfermarkt.co.uk

Olcay Sahan - Player profile - transfermarkt.co.uk

Tolga Cigerci - Player profile - transfermarkt.co.uk

Alper Uludag - Player profile - transfermarkt.co.uk

Yunus Malli - Player profile - transfermarkt.co.uk

Deniz Aycicek - Player profile - transfermarkt.co.uk

Erdal Akdari - Player profile - transfermarkt.co.uk

Deniz Yilmaz - Player profile - transfermarkt.co.uk

Cüneyt Köz - Player profile - transfermarkt.co.uk

Ugur Albayrak - Player profile - transfermarkt.co.uk

Atila Turan - Player profile - transfermarkt.co.uk

Anadolu klüplerine paramızı kaptırmayalım!!! Sizinde önerilerinizi(yerli-yabancı) yorumlarınızı bekliyorum. Bu sayfa Transfer Önerileri sayfasından daha çok transferde adı geçen futbolcuların alternatiflerini yazma sayfası olsun.Saygılar:tiphat:
 
Cevap: Anadolu klüplerine teki!!!ömer toprak,cüneyt köz,tolga ciğerci,tunay torun (çok iyi olur ),atilla turan .
 
Cevap: Anadolu klüplerine teki!!!Sayfanın adını yanlış yazmışım nasıl düzeltcem:DÖmer toprak zor bir transfer olsada uğraşılmalı. cüneyt köz tolga ciğerci ve tunay torunda süper yetenekler:yenieek:
 
Cevap: Anadolu klüplerine teki!!!Özellikle Tolga Ciğerci ve Gökhan Töre konusuna katılıyorum.Ömer'i almamız çok zor.Ama şansımızı deneyebiliriz tabiki.
 
Cevap: Anadolu klüplerine teki!!!transferi gerçekçi gözükenler : atila turan , cüneyt köz , malik fathi , ilkay gündoğan ve tunay torun
 
Cevap: Anadolu Kulüplerine Tepki !Anadolu klübleri nin gazı GS ye , onlar oyuncuları 3-4 m € ya şampiyonluk maçları karşılığında oyuncularını Fenere veriyo zaten ,Kalabalık bir scout ekibi kurucaksın bunlar türkiyede genç 15-16 yaşındaki bütün cocukları kapıcaksın sonra anadolu klübleri avucunu yalıcak sen onlara yapıştırcan 10 m € ya
 
Cevap: Anadolu Kulüplerine Tepki !Geçenlerde yine yazmıştım, Alper'i transfer ettikten sonra Türkiye'den yerli oyuncu transferini bu kurnaz köylü aklıyla yürüyen Anadolu kulüplerinin burunları iyice sürtene kadar bırakalım.
 
Cevap: Anadolu Kulüplerine Tepki !Mete alternatifleri diz bakalım yerli yabancı.Transferde adı geçenlere göre benim alternatiflerim.Olcay Adın-Alper uludağ

Yiğit Gökoğlan-Uğur Albayrak,Olcay Şahan,Tunay Torun

Reyes&amrabat-Gökhan Töre,Aisati

Podolski-Ryan Babel,Ola John(bu adama dikkat yaşı 19 ve iki seneye avrupanın büyük klüperinden birinde şuan fiyatı makul muhakkak alınmalı)

Serdar Aziz-Ömer Toprak,Cüneyt Köz

H.Ali Kaldırım-Atilla Turan,Erdal Akdarı

Alper Potuk-Kesinlikle Tolga Ciğerci

Ayrıca engin Bu pisişikliğiyle Ya Mehmet ekici alınıp yedek yapılmalı engin. yada Yunuz Mallı ile alternatif yaratılmalı.
 
Cevap: Anadolu Kulüplerine Tepki !Altyapı ve gurbetçi en iyi seçenekler.Artık yrtiçinden yerli oyuncu alıp şu adamları şımartmayalım.
 
Cevap: Anadolu Kulüplerine Tepki !Orhan tepkine katılıyorum. Anadolu klüpleri büyük takımlara oyuncu transfer ederken bu ülkenin hangi ülke olduğunu untarak rakam veriyorlar. Hoş bazen bu yaptıklarının cezasını çekmiyorda değiller. Örneğin Mehmet Yılmaz, Gökhan Ünal ve en son olarakta Sercan Yıldırım. Zamanında 9-10 milyon istedikleri adamlar daha sonraları ellerinde patlayarak ucuz yollu diğer takımlara gittiler. Hatta geri dönenler bile oldu. Gelelim bu durumun başlıca sebeplerine.1) yabancı sınırlaması vasatın biraz üzerindeki yerli futbolcuların fiyatlarının çok uçuk olmasına sebep oluyor. Çünkü bir takım en azından 5 Türk oyuncuyu ilk 11 lerinde oynatmak zorundalar. Özellikle Türk defans oyuncularının etkisizliği düşünülürse vasatı biraz aşmış yerli defans oyuncunun fiyatı yurt dışındaki eş seviyeli bir oyuncu bedelinin 2 katına kadar çıkabiliyor.2) Yurt dışında oynayan futbolcuların (özellikle ligimizden daha Kaliteli liglerde) Türkiye ye belli bir yaştan önce gelmek istememeleri. Yapılan yanlış transfer politikalarından ötürü yurtdışında oynayan futbolcular takımlarımıza gelmek istemiyorlar. Çünkü Türkiye kendinden kaliteli liglere transfer yapamıyor. Bu yüzden genç yaşlardaki oyuncular takımlarımızı merdiven olarak kullanmak istemiyorlar.3) Bir çok oyuncuyu alacakları yüzünden madur edip bir çoğunuda kavar gibi gönderdiğimizden dolayı bu oyuncular takımlarımıza referans olmuyorlar. Buda kaliteli oyuncu transferini zorlaştırıyor.4) Türkiyede ki scout anlayışı 0 olduğu için potansiyelli genç oyuncular bizden çok daha öncesinden büyük klüplerin gözlemcileri tarafından keşfediliyor ve transfer sözkonusu olduğunda savaşı kazanan yani oyuncunun tercihi Türk takımları olmuyor.Bu sebeplerden dolayıda biz bu anadolu klüplerinin kaprislerini çekmek zorunda kalıyoruz ne yazıkki.
 
Cevap: Anadolu Kulüplerine Tepki !Ufuk Talay, Suat Usta, Barış Özbek, Serkan Çalık...Hiçbirini doğru düzgün kullanamadık, faydalanamadık. Bence bu konuda beceriksiz bir takımız...Aynı şey alınan genç yabancılarda da geçerli. Tamas falan diyeceğim ama Carrusca bile tek başına yeterli.Bu işin en kolay çözümü Sabri, Arda, Semih gibi kendi üretimimiz olacaktır. Yani altyapı...
 
Cevap: Anadolu Kulüplerine Tepki !Orhan tepkine katılıyorum. Anadolu klüpleri büyük takımlara oyuncu transfer ederken bu ülkenin hangi ülke olduğunu untarak rakam veriyorlar. Hoş bazen bu yaptıklarının cezasını çekmiyorda değiller. Örneğin Mehmet Yılmaz, Gökhan Ünal ve en son olarakta Sercan Yıldırım. Zamanında 9-10 milyon istedikleri adamlar daha sonraları ellerinde patlayarak ucuz yollu diğer takımlara gittiler. Hatta geri dönenler bile oldu. Gelelim bu durumun başlıca sebeplerine.1) yabancı sınırlaması vasatın biraz üzerindeki yerli futbolcuların fiyatlarının çok uçuk olmasına sebep oluyor. Çünkü bir takım en azından 5 Türk oyuncuyu ilk 11 lerinde oynatmak zorundalar. Özellikle Türk defans oyuncularının etkisizliği düşünülürse vasatı biraz aşmış yerli defans oyuncunun fiyatı yurt dışındaki eş seviyeli bir oyuncu bedelinin 2 katına kadar çıkabiliyor.2) Yurt dışında oynayan futbolcuların (özellikle ligimizden daha Kaliteli liglerde) Türkiye ye belli bir yaştan önce gelmek istememeleri. Yapılan yanlış transfer politikalarından ötürü yurtdışında oynayan futbolcular takımlarımıza gelmek istemiyorlar. Çünkü Türkiye kendinden kaliteli liglere transfer yapamıyor. Bu yüzden genç yaşlardaki oyuncular takımlarımızı merdiven olarak kullanmak istemiyorlar.3) Bir çok oyuncuyu alacakları yüzünden madur edip bir çoğunuda kavar gibi gönderdiğimizden dolayı bu oyuncular takımlarımıza referans olmuyorlar. Buda kaliteli oyuncu transferini zorlaştırıyor.4) Türkiyede ki scout anlayışı 0 olduğu için potansiyelli genç oyuncular bizden çok daha öncesinden büyük klüplerin gözlemcileri tarafından keşfediliyor ve transfer sözkonusu olduğunda savaşı kazanan yani oyuncunun tercihi Türk takımları olmuyor.Bu sebeplerden dolayıda biz bu anadolu klüplerinin kaprislerini çekmek zorunda kalıyoruz ne yazıkki.Semih Kaya, Ömer Toprak, Eren Güngör, Serdar Kesimal, Serdar Aziz ve Kemal TokakBence kesinlikle çok yetenekli stoperler'e sahip'iz. Yillarca milli takimda Gökhan Zan, Servet Çetin vs gibi isimleri gördük..-Yerli' oyuncular çok mu pahali? Alt yapi'dan yedek çikar kardesim.. Alt yapi'dan hepsi 11 oyuncusu olsun diyen yok, ama yedek olarak kazanalim bari..
 
Cevap: Anadolu Kulüplerine Tepki !Yigit Incedemir

Hursut Meric

Aykut DemirAlper haricinde fazla tuzlu olmayacak bir kac transfer. Yinede Cavcav'ın isi belli olmaz.Dedigim gibi, Türkiye'den bir tek Alperi alsak yeterli olur. Geriye kalan yerli oyuncuları kulüpleri alsınlar bi taraflarına soksunlar. Yerli transfer politikasına Almanya ve Fransa gibi ülkelerden devam edilir. Bir ton adam var ve bu adamlar Kayseri gibi kuluplere uzaydan inmiyor sonucta. Futboldan ve futbolcudan anlayan bir iki adam bulunsun ve Avrupa'da ki yerli oyuncuların cogunlukta oldugu ülkeler didik didik edilsin.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt