Analiz | Derbide Galatasaray - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu kadar savunma agirlikli bir kadroyla cikip rezil olmak kötü bir sey. Penalti anina kadar tamamen topun gerisinde beklediler. Buna ragmen topu agirlikla ileriye oynadik ve iki ucu firsat kaciran taraf biz olduk. Belhanda, Feghouli gibi kendi etraflarinda bir kere donmeden topu ayaklarindan cikarmayan isimler bu macta tek topu tercih ettiler. Marcao orta alanda musait olan arkadasina yerden daha garanti paslar verdi.

Yine de gordugumuz eksileri yazmakta fayda var. Kruse-Vedat'in verkacinda cok statik kaldik. Penalti olmasa da gol ihtimali yuksek bir sut atacakti. Sadece iki hucumcuyla oynayan bir takimin hem de bir verkac icin cok ta kisa sayilmayacak mesafede paslasmasina Engel olmaliydik. Ozellikle macin basinda tahmin edilenin aksine ileride cok buyuk baski yapmadiklari icin Seri rahat top cikarabildi ama yine de ani baskilarda bir iki klasik top kaybi oldu.

Genel anlamda bakacak olursak harekette bereket var sözünü dogrulayacak bir oyun anlayisi izledik. Umarim hoca kalacak ise onumuzdeki sezon hazirliklarina bir an once baslar ve ligin koca bir ilk yarisi ile ve SL maclarina hafta sonunda gosterdigi titizligi tekrar eder.

Ben Onyekuru'nun herkesin zannettiği kadar büyük fark yarattığını düşünmüyorum, özellikle de oyun bazında. İlk yarıda Babel gamsızı oynarken arkasında da Yuto gibi iki ayağını da kullanamayan bek ve kafa olarak tamamen bitik bir 10 numarayla oynadığını unutmamak lazım. Ayrıca Falcao avantajından da hiç faydalanamadık, hele pas oyununda asla. Tabii ki Onyekuru çok daha farklı tür bir oyuncu, Türkiye liginin de en tercih edilebilir prototipi ama ilk yarıda bizim Onyekuru-Garry tarzı hızlı golcü veya hazırlayıcı bir 4-3-3 kanadımız da olsa oyunumuzda ilerleme olmadığı müddetçe herhangi bir yaraya derman olabileceklerini düşünmüyordum. Aynı şampiyon apoletiyle başladığımız geçen yılın ilk yarısında da Onyekuru'dan hiç faydalanamayıp daha 4-5 ay öncesinin Gomis'le birlikte en büyük yıldızı Rodriguez'i ite kaka Araplara kaktırdığımız gibi.

Seneye inşallah tabii ki Onyekuru kalsın. Hem böyle golcülük sezgilerine sahip, hem fuleli, hem de tarihe geçecek türden karakterli bir Galatasaraylı genci bulmak kolay değil ama biz Fenerbahçe maçında en başta doğru tedrisatla (Saracchi, Seri, Falcao temelli bilhassa) oynadığımız yardımlaşmalı savunmalı ve kısa paslı oyunu kimliğimiz haline getirirsek oyuncu isimlerine de asgari ölçüde bağlı bir futbol kulübü haline dönüşebiliriz. Yoksa her sene bir önceki sezonun atbaşı takımlarından olarak ardılı sezon ortada bir oyun ezberi olmadığı için yine tersten puan rekorları kırabiliriz. Ama şu oyun bizim ezberimiz olsaydı ve bence 10 numara Belhanda'dan da önce Yuto yerine ayağı Saracchi kadar top yapabilen bir solbekimiz olsaydı karaktersiz Zonzi de şu takımda katkı verirdi, gamsız Babel de. Yazın da yine oyuncu transfer telaşesine girilmeden önce bu 2.5 yıldır uğraşılıp ilk defa en üst düzey bile değil sadece eli yüzü düzgün bir solbek ve sonunda görev tanımı oturmuş 6 numarayla oynayan pas oyunu üzerine düşülmeli. Bunu başarabilirsek yarın Avrupa'da da en azından ekonomik olarak bize yakın takımlara karşı modern futbola benzer bir şeyler oynayabiliriz.

ewt ortasahadaki tercihleri ben de merak ediyorum
Lemina seri garanti desek 3. Kişi kim olacak ömer mi emre mi merak konusu
lemina garanti degil gencler icin ben onu diyorum yoksa seri lemina akbabaya doner eminimde simdi lemina olmayinca ve fener macinda omer ve akbabayi tercih etmediginde, bunda bir sorun gordugunde (heralde omerin ve emre akbaba yeterince kadar orta saha ozelliklerine sahip olmadiklari icin olabilir) kimi tercih edecek. umarim omeri ya sol kanata koyar ya da yedeke koyar.

Üst Alt