Andres Iniesta İmzayı Attı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Andres Iniesta İmzayı Attı!

2018-05-24-iniesta7_1pa3p4jnwou4a1wvp125ivulgx.jpg
La Masia'dan yetişip yıllarca Barcelona formasını giyen ve kaptanlık yapan Andres Iniesta, J-League takımlarından Vissel Kobe'ye transfer oldu.​
Vissel Kobe, Andres Iniesta transferini tamamladığını sosyal medya hesaplarından duyurdu.​
Barcelona ile 9 La Liga şampiyonluğunun yanı sıra 4 Şampiyonlar Ligi kazanan Iniesta, İspanya Milli Takımı ile de Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası zaferleri yaşadı.​
33 yaşındaki Iniesta, kariyerine Lukas Podolski'nin de formasını giydiği Vissel Kobe'de sürdürme kararı aldı.​
Kendisi için düzenlenen basın toplantısında konuşan Iniesta, Japon gazetecileri "Konnichiwa" diyerek selamladı:​
"Bugün benim için özel bir gün. Bu benim için önemli bir deneyim ve ailem de bundan dolayı oldukça mutlu. Bu projeyi bir adım ileri taşımak istiyorum. Böyle harika bir ülkede futbol oynayacağım için mutluyum. Bu ülkeyi çok seviyorum. Arigato."​
"Birçok teklif vardı"
"Japon futboluna saygı duyuyorum. Futbolcuların iyi teknikleri var ve doğru düşünüyorlar. Lig ve milli takımı çok iyi biliyorum. Üst düzey birçok futbolcu var. Kulübüme ve Japon futboluna yardım etmek istiyorum."​
"Birçok teklif vardı. İlgi gösteren tüm kulüplere teşekkür etmek istiyorum. Japonya harika bir yer. İyi bir kültürü var. Bu kültürü daha yakından tanımak istiyorum. Ülkenin ve kültürün bir parçası olmak istiyorum."​
Goal​

gercekten de dedigini yapti. hem kulubune hem ulke futboluna katkilari oldu.
saha icinde oyun kalitesi standarti yukari cekti oynadigi versuslarda.

oyuna ilgi daha da arttti.ozellikle kucukler ve genclerin yonelimi babinda.

kendisinden sonra bayagi ispanyol oyuncu ve hoca akimi oldu j ligine...

eski barcali *krkic bu arada ayni takimda oynuyor.

herifler sonuncuymuş ama 😵‍💫 işe bak

nisan ayinda *lotina hocayi basa getirdiler.gecte olsa bir degisiklik oldu...
12 macta 5 g 3 b 4 m aldilar yeni hocayla...
salt kendi liglerinin degil, kanicma dunya futbolunda en zengin kuluplerde tepe 3te olabilirler. belki 1.siradadilar tam emin degilim. kulubun sahibi ;
*rakuten in sahibi ( amazon'un,alibaba nin rakibi bi nevi) .

barca nin mevcut en buyuk sponsoru.

isteseler takimi adeta yildizlar karmasi yaparlar da *yerel halkta vs tepki gormemek adina yapmiyorlar tahminim.
sonuc oalrak rakuten'in ic pazari da dusunmesi gerekir. memnuniyet etme babinda.

bu arada hazir j lig vissel den bahsediyoruz,

bizim eski hoca, *hirosima ile harika gidiyor bu sezon......

nisan ayinda *lotina hocayi basa getirdiler.gecte olsa bir degisiklik oldu...
12 macta 5 g 3 b 4 m aldilar yeni hocayla...
salt kendi liglerinin degil, kanicma dunya futbolunda en zengin kuluplerde tepe 3te olabilirler. belki 1.siradadilar tam emin degilim. kulubun sahibi ;
*rakuten in sahibi ( amazon'un,alibaba nin rakibi bi nevi) .

barca nin mevcut en buyuk sponsoru.

isteseler takimi adeta yildizlar karmasi yaparlar da *yerel halkta vs tepki gormemek adina yapmiyorlar tahminim.
sonuc oalrak rakuten'in ic pazari da dusunmesi gerekir. memnuniyet etme babinda.

bu arada hazir j lig vissel den bahsediyoruz,

bizim eski hoca, *hirosima ile harika gidiyor bu sezon......

ewt gördüm heis skibbeyi severim doğrusu iyi hoca idi

ewt gördüm heis skibbeyi severim doğrusu iyi hoca idi

genelde j liginde kronoloji bazli baktigimda; brezilyali hocalar en basarili olanlar-distan gelenler ozelinde.
arada, balkan, ingiliz, koreli hocalar da one ciksalarda oynatiklari futbolla,
tam sureklilik olarak aralarinda balkan osim,petrovic, stajkovic(meshur futbolcu) hocalar iyi isler biraktilar.

son yillarda ise ispanyol hocalar hegomlugu bariz. araya bir kac alman ,balkan,brezilyali vs eklenmis lig genelinde.

genekl anlamda,
ulke futbolu ispanyol dna'sina hayran ve meyilli,,,,, *gecmiste brezilya agirlikliydi gozlemledigim kadariyla...
2000lerin ortalari (2004) ~ italyanlarin 06 da kazandiklari dunya kupasinin ruzgariyla italyanlar hocalik yapti(zacco vs), sonra almanlar piyasaya cikti , suan gozlemledigim kadariyla ,alman, balkan, ispanyol,brezilyali hocalar lokal japon hocalarla beraber suan liglerinde direksiyondalar.

Üst Alt