Angara Müzikleri - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Angara Müzikleri

Keçiöre' nin bebesinin bile tarzı başkadır :) Hamam önünde kahve içmek, 50. yıl parkından Ankara yı izlemek mesela peh peh.
Bir laf vardır " Ankara lı olmayana Ankara sıradandır ama Ankaralı birine Ankara AŞK tır "

( has keçiörenliyiz bu ara da )

la gardaş başşını yesin la

ben gittim konstantinopolis'e 2 kez, hayatımın en kötü 2 günüydü. biri 2010 yılındamıydı neydi, efes-real macina goturuyodu odtü o zaman gittim beleşe. ogun 2. gidişimden daha iyiydi çünkü konstantini hiç gezmedik. Antalya atkılı bi çocuk vardı otobüste tanıştığım. odtüde okuyodu. süt bebesiydi. istiklalin arkada geçerken bizi antalyalı sandı heralde atkıdan tinerciler. Sonra bunlara bi saldırdık Ankaragüclü atkılarımızla. Altlarına s.çtılar yeminle 2 cadde kovaladık. Gralmı oldunuz lan .... memleketinde diye bağırdık dayılar bize baktı.

2. gidişim bu sene, istanbulda takıldığım kız vardı ailesi ile tanıştıracaktı beni. 50 tl gidiş dönüş, seminere gittim abi, üst sınıftan tanıdığım konstantinli bebe vardı. O gezdirecekti bizi. gardaş konstantin dediğin şehir yanı başımızdaki kırıkkaleden daha küçücük. Düşün kırıkkaleye 15 milyon insanı koyduğunu, yaşanır mı orda?

gardaş yaşadıklarımı ve tespitlerimi aktarcam, Eminönü diye övdükleri yerde balık yedirecekti bize, gittik. leş kokulu naylonlu çadırda leş kokulu balık ekmek geldi. Yerken ertrafta insanlar masama su koyyolar 5 tl diyolar, suyun ismini ilk kez duydum. La gardaş bas git almıcam diyom, suyu bırakıp bekliyo ordan. Sonra bi kılıksız gelip şalgam bıraktı, kaş göz yaptım hayırdır gardaş gibisine, 6 tl abisi dedi. La abi kaybol git almıcam dedim hiç birinide almadım.

Sonra istiklale gittik, hiç bir halt yok, onun öncesinde fatihte bulunduk, tarihi camiler istanbulun tek hoş yanı. Fatihte bildiğin köy. bizim angaranın kayaş'ı gibi. hatta daha kötü. Dükkanlar var böyle yerin dibindeler. Eminönünden karşıya bakıyon her taraf beyaz beyaz bina ve bu binalar üst üste bindirilmiş, insanın içi sıkılıyor yoğunluktan. Gardaş bi tepeye nasıl yerleşke yaparsın? Ankara bu konuda tecrübeli, Mamak saklı bahçe var çok iyi bi örnek kendi mahallemde, tepenin uzerine siteyi kurarsın, eteklerine de güzelce yeşillik, bahçe ile süsleme yaparsın. Ama bunlarda tüm tepe bembeyaz beton bina olmuş, binalar çok çok eski. Toplu taşıma felç zaten

yol yorucu geçince istiklaldeki starbucka girdim. hayatımda angarada hiç girmediydim. girdik arkadaşlarla bi konstantinli var bi ben bi de hüseyingaziden arkadaş var mamaklı. uyuduk biz starbuckta, konstantinli dediki kalkın kuanka millet ne der dedi. dedimki 1 kuanka diyen ağzına nafsımı dolarım, kanka deme. 2 kimmiş la bişey diyen döveriz dedik uyuduk.

sorna bu konstantinlinin eve yemeğe gidicez, otobüste nefes alamıyorum, yanda metrobüs yolunda yürüyen insanlar var. kızın teki selfie yapıyor. Arkadaşa dedimki bu insanlar artık bu işten zevk alıyor. otobüstekiler güldü, insanlar bizle konuşmaya çabalıyo. yanımdaki kız telefonla bak metrobüs yanmış o yüzden deyip yanan metrobüs videosu izletti. Dedim inek, indik metroyla gideriz kuanka dedi. Nafsımı ardına zorlayım senin dedim.

metroyu bekliyoz, 15 dakka gecti ortada yok yarım saate geldi tıngır mıngır bi hurda yığını. kapıyı açtı millet tost olmuş. çok uğraştık ama binemedik, koskoca metroya sığamadık. sonra gitti o, bi yarım saat daha bekledik, tıngır mıngır hurda geldi. bindik zor zoruna. metro çekmiyo, dedimki buna böyle kaç kişi biniyonuz sonra metro yandı diyonuz dedim millet yine güldü. inince oh be deyiverdim, naftanın teki siz yaşadığınıza şükredin dedi. hayırdır gardaş diyip gömüverecektim kafayı.

benim angaralı gardaşımla toplu taşımalarda deneyler yaptık. naftalara uzun süre dikiz attık bakalım bişey dicekler mi diye, bebelerde çıt yok gardaş. bizim burda birine 2 saniyeden fazla baksan kan revan olur etraf.

Ulaşım konusundada 0lar, istanbul kart olmazsa binemiyon hurda yığını otobüslere falan. Bizde hem paralı hem ego var klimali hemde. Her yönüyle rezalet şehir. Abim istanbulda yaşanmaz gezilir dediydi 2 sene önce askerdeyken. Bende abartıyodur diye düşündüm ama bırak orda yaşamayı orda gezilmez bile.

herifler yolda dolaştırmıyo zaten kolundan tutuveriyo bak parfum satıyorum yeğen dedi, bana ne dayı dedim gitti

bi de eminönüde tıpkı fatih gibi köyden hallice, ve geceleyin deniz katır ceseti kadar iğrenç kokuyor. Kusma noktasına geldiydik arkadaşımla. otobüs gece 2de idi dönüşü, şoförü aradık 12ye alıp kaldıralım bir an önce deyip def olup gittik. daha da gitmem oraya ne Galatasaray maçına ne de gezmeye

Son düzenleme:
müzelere gideceğim kesin.bunları not alıyorum baya iyi bi database oldu sağol. :D

tuz gölüne gidip, çıplak ayak gezmiştim, gezdikten sonra ayaklarımda bi rahatlama hissetmiştim sanki.ilginçti yani.ama bu sefer o kadar aşağıya inemem zaten araba da yok :D

Sereflikoçhisar diye bir ilçe var,

oraya gittin mi peki?

Gitmeni tavsiye ettigimden degil de merak açisindan sordum (oraliyim)

Sereflikoçhisar diye bir ilçe var,

oraya gittin mi peki?

Gitmeni tavsiye ettigimden degil de merak açisindan sordum (oraliyim)

yok gitmedim ama tuz gölüne yakın zaten galiba.tabelaları filan görmüştüm, hatta uzaktan evler de seçiliyordu ama orası mıydı emin değilim.

ama dedenler filan oradaysa git yani, neşet ertaş'ı çıkarmış topraklar oralar, güzel yerler.

yok gitmedim ama tuz gölüne yakın zaten galiba.tabelaları filan görmüştüm, hatta uzaktan evler de seçiliyordu ama orası mıydı emin değilim.

ama dedenler filan oradaysa git yani, neşet ertaş'ı çıkarmış topraklar oralar, güzel yerler.

Yok yaw bildigin random türk ilçesi

Çarsisi 1 uzun sokak, ortalik toz toprak

Millet yazin oraya geliyor, tatiller bitince tekrar büyüksehirlere/avrupa ülkelerine geri dönüyorlar

3 günlük için fena degilde orada haftalarca kalinmaz.

Üst Alt