Ankara Yeni Stadyum | 55.000 - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ankara Yeni Stadyum | 55.000

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Ankara'ya yaptıracağı stadyuma, Ankara 5'inci İdare Mahkemesi tarafından 10 Şubat 2014 tarihinde SİT alanı gerekçesiyle iptal kararı verildi.

Yıllardır yılan hikayesine dönen Ankara'ya yeni stat yapılma konusu, Eski Spor Bakanı Suat Kılıç zamanında son aşamaya gelinmiş ve 520 dönümlük arazi 2013 yılında silahlı kuvvetlerden alınmıştı.

Eski Spor Bakanı Kılıç, Eskişehir yolu üzerinde bulunan Türkiye Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait 520 dönümlük araziyi stat inşaatı için devralmış ve çalışmalara başlamıştı. Alınan arazi ile ilgili tüm çalışmalar sona gelindiğinde Ankara 5'inci İdare Mahkemesi'ne proje ile ilgili olarak, 2014 Ocak ayında iptal davası açıldığı ortaya çıktı.

Bakanlığın hazırlayıp Ankara Büyük Şehir Belediyesi'ne gönderdiği projeye açılan dava sonunda mahkeme, Ankara Atatürk Orman Çiftliği Havzasında yer alan stat projesini SİT alanı gerekçesiyle 10 Şubat 2014 tarihinde 2014/ 105-106 kararı ile iptal ettiği ortaya çıktı.

Bu gelişme üzerine çaresiz kalan mevcut Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, yeniden bir çalışma yaptığı ve yeni stadyumun mevcut yerine (19 Mayıs Stadyumu) yapılması konusunda çalışma başlattığı öğrenildi. Yaklaşık 3-4 yıl sürmesi beklenen yeni stat inşaatı nedeniyle, Ankaralı sporseverlerin stat hayali başka bahara kalmış oldu. 2014 yılında mahkeme tarafından iptal edilen statla ilgili olarak, Ankara Büyük Şehir Belediyesi Başkanlığı'nın bugüne kadar hiçbir açıklama yapılmaması da dikkat çekti.

İptal edilmesi iyi olmuş.Aynı yere yapsınlar.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara'ya yapılacak olan yeni stadın, 19 Mayıs Stadı'nın yerine yapılacağını açıkladı. (AA)

Akif Çağatay Kılıç: "Gelecek sezon Gençlerbirliği, OSTİM Stadı'nda; Ankaragücü ise Osmanlı Stadı'nda maçlarını oynayacak.

Ostim ne ya Süper Lig maçlarını köy stadında mı oynatacaksınız

Başlıktaki kapasite yanlış. 55.000 civarında olacakmış kapasite. AGücü ve Gençlerbirliği oynayacakmış.

Bana göre saçma bir yatırım. AGücü şampiyonluğa bile oynasa o stad çok zor dolar. İstanbul'daki stadlar bile zor doluyor.

EURO 2024 için yapıldıysa bile saçma. Bir turnuva için hiç gereği yok bu masrafın. Ancak;

İngiltere'nin Wembley'i veya Fransa'nın Stade de France'si gibi bir şey olacaksa tamam. Milli maçlar ve kupa finalleri için olabilir belki.

2024 falan vermezler adamlar şimdi bile inceliyor başkentte stad yok diye ayrıca hazırlık maçında bile küfür gırla 2024 hayal malesef

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başlıktaki kapasite yanlış. 55.000 civarında olacakmış kapasite. AGücü ve Gençlerbirliği oynayacakmış.

Bana göre saçma bir yatırım. AGücü şampiyonluğa bile oynasa o stad çok zor dolar. İstanbul'daki stadlar bile zor doluyor.

EURO 2024 için yapıldıysa bile saçma. Bir turnuva için hiç gereği yok bu masrafın. Ancak;

İngiltere'nin Wembley'i veya Fransa'nın Stade de France'si gibi bir şey olacaksa tamam. Milli maçlar ve kupa finalleri için olabilir belki.
ankaragücü şampiyonluğa oynasın gör bak o stat doluyormu dolmuyormu.Adamlar süper lige çıkarken ostim stadında maç veriyorlardı 10 bin kişi dolduruyordu bi 10 binde dışarıda bekliyordu.Sen ankaragücünü diğer anadolu takımları ile karıştırma bence.

ankaragücü şampiyonluğa oynasın gör bak o stat doluyormu dolmuyormu.Adamlar süper lige çıkarken ostim stadında maç veriyorlardı 10 bin kişi dolduruyordu bi 10 binde dışarıda bekliyordu.Sen ankaragücünü diğer anadolu takımları ile karıştırma bence.

Şampiyonluğa her sene oynayabilecek mi sanıyorsun? Gs,Bjk,Fb bile biraz kötü gitse o stadlar dolmuyor.

Bursaspor çok daha fazla taraftara sahip ama onlar bile 40.000 kişiyi dolduramadı. Konya 3.olduğu sene biraz doldurabildi ama 2 senedir 20.000 kişi gelmiyor.

Trabzon,Sivas,Malatya hangi takım tam anlamıyla doldurabiliyor stadını? Hep boşa masraf.

Şampiyonluğa her sene oynayabilecek mi sanıyorsun? Gs,Bjk,Fb bile biraz kötü gitse o stadlar dolmuyor.

Bursaspor çok daha fazla taraftara sahip ama onlar bile 40.000 kişiyi dolduramadı. Konya 3.olduğu sene biraz doldurabildi ama 2 senedir 20.000 kişi gelmiyor.

Trabzon,Sivas,Malatya hangi takım tam anlamıyla doldurabiliyor stadını? Hep boşa masraf.
bursaporun daha çok taraftarı olduğunu sana kim söyledi :)Bursa hadi neysede malatya,sivas nedir yahu ankaranın bir mahallesi kadar nüfusları yok yaptığın kıyasa bak.

Biraz orantılı mantık yürütün bari koskaca 6 milyonluk şehrin süper ligdeki tek takımı nereye dolmuyor 50 bin kişilik stat yapsınlar en azından yarısı dolar kafaya oynarsa full gider.

Ankaragücü'nün şampiyonluğa oynadığı bir senaryoyu niye düşünüyorsunuz ki yav?
yahu arkadaş dolmaz diyorda şampiyonluğa oynarsa full dolar diyorum bende bir keresinde gençlerbirliği uefa kupasında çeyrek finalmi dördüncü turmu ne yapmıştı kaç yıl önce o zaman bile 19 mayıs yetmiyordu rahat 10 yılı var.

yahu arkadaş dolmaz diyorda şampiyonluğa oynarsa full dolar diyorum bende bir keresinde gençlerbirliği uefa kupasında çeyrek finalmi dördüncü turmu ne yapmıştı kaç yıl önce o zaman bile 19 mayıs yetmiyordu rahat 10 yılı var.

Yav tamam da senaryoyu Ankaragücü'nün şampiyonluğa oynaması üzerine kurmak niye? Ben dolar dolmaz mevzusuna yorum yapmıyorum zaten.

Üst Alt