Ankara’da Ateş Yakmak ve Türkü Söylemek Yasaklandı


ankara-da-ates-yakmak-ve-turku-soylemek-yasaklandi-292242-5.jpg


Ankara Valiliği, kent genelinde “güneş battıktan sonra” ateş yakılmasını ve türkü söylenmesini yasakladı.

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada çok ilginç bir yasak duyuruldu. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmasının ardından günlük 500 bin kişinin kullandığı sokakları kapatan Valilik, şimdi de güneş battıktan sonra ateş yakılarak türkü söylenmesini yasakladı.
Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle: “Ankara ili genelinde cadde ve sokaklarda güneş battıktan sonra gece geç saatlere kadar ateş yakıldığı ve yüksek sesle çevreyi rahatsız edici şekilde şarkı, türkü, marş vb. sloganlar atılarak eylem yapıldığı görülmektedir. Bu durum vatandaşlarımızı tedirgin etmekte, kamu düzeni ve güvenliğini bozmakta, terör örgütlerinin eylem yapan topluluklara yönelik bombalı saldırı yapma riskini artırmakta ve güvenlik güçlerinin bu olaylara müdahalesini zorlaştırmaktadır. Bu sebeple; ilimiz genelindeki cadde ve sokaklarda güneşin batımından sonra ateş yakmak suretiyle eylem yapılması, yüksek sesle çevreyi rahatsız edici şekilde şarkı, türkü, marş vb. sloganlar atmak suretiyle toplantı, basın açıklaması vb. her ne suretle olursa olsun eylem yapılması, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. maddesi, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11/m maddesi hükümleri kapsamında yasaklanmıştır.”
 
Bak şimdi,dün Ankara'daydim

Bileydim atesin basinda turku cigirirdik be ya

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Baya ince düşünmüşler be. Deprem tehlikesi oluştura bilir de yani... Açık alanlarda düğünlerde yasaklanır o zaman yakında. Balkon konuşmalarıda yasaklanmalı güneş batığında... Akşam sahil yürüyüşlerinde çekirdek çatırmakda yasaklanmalı. Sahilerde gençlerin gitarla keyif yapmalarıda kesinlikle yasaklanmalı.
 
Üst Alt