Ankaralılar: "Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı'nın adı değişsin, söyleyemiyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ankaralılar: "Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı'nın adı değişsin, söyleyemiyoruz"

page_ankaralilar-banga-bandhu-seyh-mucibur-rahman-bulvarinin-adi-degissin-soyleyemiyoruz_555053700.jpg

"Ambulans çağıracak derdini anlatamıyor"
Ankara Çayyolu'ndaki bir bulvara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde verilen isim tartışılıyor. Vatandaşlar, Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı'nın adının değişmesi için imza kampanyası başlattı.
Hürriyet'ten Doğahan Giritoğlu'nun haberine göre, Ankara Çayyolu'nda bulunan ve Bangladeş’in ilk başbakanının adını taşıyan 'Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı' isminin uzunluğu ve zor telaffuz edilmesi nedeniyle insanlar tarafından tepki görüyor. İkamet adresleri bulvar üzerinde görünen vatandaşların büyük bir bölümü söylemekte zorlandıkları ismin değişmesini istiyor.

Vatandaşlardan gelen şikayetler ve imza kampanyasını Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yazılı bir dilekçeyle ileten Çayyolu'na bağlı Ümit Mahallesi'nin muhtarı Ayşe Çalışkan, caddenin isminin Türkiye için önem taşıyan bir liderle değiştirilmesini talep etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya çağrıda bulunan Çalışkan, “Bu bulvarın ismini ‘Atatürk’ veya ‘Mustafa Kemal’ olarak değiştirelim” önerisinde bulundu.

"Ambulans çağıracak derdini anlatamıyor"
Çalışkan, vatandaşların şikayetlerini su sözlerle anlattı:

“4 yıllık muhtarlık sürecimde en fazla şikayeti bu bulvarın isminin değişmesi konusunda aldım. Belediye, nüfus müdürlüğünde kayıt yaptıracak kişi oturduğu yeri telafuz edemiyor. Evinde misafir ağırlayacak, adres tarif edemiyor. Acil ambulans, itfaiye, polis çağıracak derdini anlatamıyor. İnsanlar artık bu trajikomik durumdan rahatsız olmaya başladı. Gökçek döneminde bu isim verilmişti Caddenin adı değişsin söyleyemiyoruz.

Ankaralılar: Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı'nın adı değişsin, söyleyemiyoruz - Gündem - T24

Benim favorim Rabindranath Tagore Caddesi'dir. Ankara'ya bir daha yerleşirsem o caddede ev tutacağım. Telaffuzu çok iyi. Söyleyin; zevk alacaksınız.

Mucibur Rahman de geç. :D İlla tam mı söylemen gerekiyor. Bangladeşliler ile aramızı bozmaya çalışan Ankaralıları kınıyorum. :)

Yanlış hatırlamıyorsam o caddenin sonunda da Simon Bolivar bulvarı vardı. :D Çankaya'da özellikle bu tip isimler veriliyor. Bence çok havalı ve kültürel bir şey. O caddeyi bilmesem Rabindranath Tagore diye Hintli bir yazar olduğunu bilmezdım :)

O yazar mıymış ben de güzel futbolcu ismi olur diye düşünüyordum :giggle: Simon Bolivar da evet buralarda bir yerlerdeydi. Pek bilemiyorum hala Çankaya taraflarını. Gerçi ben doğma büyüme Ankaralıyım ama Ankara'nın %10'unu falan biliyorumdur :p Taksici olsam ya zengin olurdum ya da ilk müşteri çeker vururdu beni.

O yazar mıymış ben de güzel futbolcu ismi olur diye düşünüyordum :giggle: Simon Bolivar da evet buralarda bir yerlerdeydi. Pek bilemiyorum hala Çankaya taraflarını. Gerçi ben doğma büyüme Ankaralıyım ama Ankara'nın %10'unu falan biliyorumdur :p Taksici olsam ya zengin olurdum ya da ilk müşteri çeker vururdu beni.

19. yy yazarıymış evet.

Taksici olsaydın merak etme sen de müşterilerin üzerine süren tipik Ankaralı taksi şoförü olurdun. :)

Üst Alt