anksiyete krizi ilaçsız nasıl geçer | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

anksiyete krizi ilaçsız nasıl geçer

En olmadık yerlerde yaşamış, yaşadığı şeyi etrafına tarif etmekte zorlanmış, yaşarken ekseriyetle tek başına ya da birini beklerken yaşamış, yaşarken de herkesten yardım dilenmeyi istemiş ama sesi çıkmamış biri olarak tek söyleyeceğim şey; sakinlik.​
bu sizi öldürmeyecek.​
bu sizi %99 ihtimalle bayıtlmayacak.​
bu sizi mahçup bir duruma düşürmeyecek.​
bu sizle oynuyor.​
oyununa kapılmayın. tek şey; nefes. nefes aldığınız müddetçe iyisiniz demektir. nefes alabiliyorsanız sorun yoktur. sizi hayata bağlayan şey nefes. nefesinizi kontrol edin. panik muhakkak yapacaksanız, ayak parmak uçlarınızdan beyninize kadar gelen tsunami misali dalgayı nasıl hissetmez ve bunu yaşamamış kişilere nasıl anlatabilirsiniz? kimseye anlatamazsınız. fakat bunu yaşayan biri olarak şunu biliyorsunuz; bunu ben hep yaşıyorum ve hiçbir şey olmuyor.​
olmuyor evet. hiçbir şey olmuyor ve olmayacak da. olmaz da. olamaz da. ölmeyeceksiniz zaten.​
göt mü göt bir oyun bu. güçlü kalın. sürekli sıkıntı yaşıyorsanız yanınızda muhakkak küçük su veya kolonya taşıyın. iyi gelir.​

Güzel paylaşım ellerinize sağlık.
Kişi kendine herhangi bir zarar gelmeyeceğine inanırsa sadece doğru nefes ile çok rahat geçirebilir, geçiremez yakınları bir poşete solutarak geçirebilir.(tabi kesin panik bozukluğa bağlı bir atak olduğuna eminlerse)

yalnız her anksiyete bozukluğunu bir tutmamak gerek, sebepleri çok farklı olabiliyor , kişinin sadece deneyime bağladığı ve bunun için "psikolojik" olduğunu düşündüğü atakların altında sayısız medikal koşul bulunabilmekte. bunun için eğer repetitif bi seyir varsa gidip gerekli testleri yaptırmak en iyisi..

yalnız her anksiyete bozukluğunu bir tutmamak gerek, sebepleri çok farklı olabiliyor , kişinin sadece deneyime bağladığı ve bunun için "psikolojik" olduğunu düşündüğü atakların altında sayısız medikal koşul bulunabilmekte. bunun için eğer repetitif bi seyir varsa gidip gerekli testleri yaptırmak en iyisi..
Aynen öyle
tiroid hastalıkları çoğu zaman panik atak ile karıştırılabiliyor
çünkü titreme çarpıntı anksiyete gibi benzer belirtileri var

Üst Alt