Apple 800 Milyar Dolarlık Piyasa Değerine Ulaştı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Apple 800 Milyar Dolarlık Piyasa Değerine Ulaştı

Tanıtılmasına kısa bir süre kalan yeni iPhone’un yarattığı iyimser algı Apple hisselerinin rekor üstüne rekor kırmasını sağladı ve Apple 800 milyar dolar pazar payına ulaşan ilk ABD’li şirket oldu

Son zamanlarda yeni iPhone’larda bulunacağı iddia edilen özellikler ve sızıntılarla gündeme gelen Apple’ın mali durumu da iPhone’lar kadar ilgi çekici. 2017’nin ilk çeyreğine rekor sayıda iPhone satışı ile başlayan teknoloji devi, geçtiğimiz yıl yaşadığı düşüşü geride bırakmış ve ilk iPhone’un piyasaya sürülmesinin 10.yılı olan 2017’yi çeşitli yenilikler ve yüksek kazançlarla geçirmenin hesaplarını yapmaya başlamıştı. Çalışmalarının meyvesini toplamaya başlayan şirketin hisse değerleri rekor seviyelere ulaşırken bir rekor da pazar değerinde yaşandı.

Apple-800-milyar-dolalik-piyasa-degerine-ulasti90998_0.jpg

Günün erken saatlerinde Apple hisseleri yüzde 1 değer kazanarak 153.99 dolarlık değere ulaşırken şirketin pazar payı da hisselerdeki yükselişle birlikte 803 milyar dolara ulaştı. Bu değer Apple’ı, 800 milyar dolar değer barajını geçen ilk Amerikan şirketi yaparken daha önce 800 milyar dolar piyasa değerine yaklaşan bazı Amerikan petrol şirketlerinin ve bu değeri aşan diğer petrol şirketlerinin yerini yavaş yavaş mobil teknoloji dünyasına bıraktığının da bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

2017'ye Hızlı Başladı

Apple’ın bu yılın başında 610 milyar dolar civarında olan pazar değerini yaklaşık 4 ay içinde yüzde 33 artırarak büyük bir başarıya imza atmasının temel nedenleri olarak şirketin donanım dünyasından uzaklaşarak iCloud ve App Store gibi getirisi yüksek hizmetler üzerinde yoğunlaşması ve bu yıl tanıtılması beklenen 3 yeni iPhone modeline yönelik gittikçe artan ilgi olarak gösteriliyor.

Son düzenleme:
Apple'da ahlaksız bir firma.

Türkiye Apple'ın cihaz başı 500-1000TL civarı kâr marjı koymasına karışmıyorlar.

Yiyorsa ABD'de de 500$-1000$ kâr marjı koyun da görelim.

Türkiye Apple'ın cihaz başı 500-1000TL civarı kâr marjı koymasına karışmıyorlar.

Düzeltiyorum, Üretimi yaklasik 260 EUR, satis fiyati piyasaya ilk düstügü dönemlerde 750 EUR civari.
Ancak burda nakliye, reklam, mühendislik / tasarim ve piyasaya ciktiktan sonra servis hizmeti icin olusan masraflar yok.

Son düzenleme:
Düzeltiyorum, Üretimi yaklasik 260 EUR, satis fiyati piyasaya ilk düstügü dönemlerde 750 EUR civari.
Ancak burda nakliye, reklam, mühendislik / tasarim ve piyasaya ciktiktan sonra servis hizmeti icin olusan masraflar yok.

Türkiye'de şuan vergilere rağmen istenilse; 4000TL'ye satılan bir cihaz 2100TL'ye satılabilir.

ben firmaya suç bulmam TR sistemi kokuşmuş devlet müsade ederse firmada gol atar halkta kaşarlaşmış adam ev alır gibi iphone alıyor her sene 2039203920 taksiyle araba parasına ben alma imkanım olduğu halde 5s kullanıyorum 4 yıldır sorunsuz her işimi görüyor bilinçli olmak lazım birazda popülist olmamak lazım

Üst Alt