Apple'a 370 Bin Kişi Dava Açtı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Apple'a 370 Bin Kişi Dava Açtı!

c9163399f233bfb0be7aaa9ce86aec20a25ddb85.gif

Apple’ın yakın geçmişte iPhone’ları bilinçli şekilde yavaşlattığını itiraf etmesinin ardından şirkete yalnızca Güney Kore’den binlerce kullanıcı dava açtı.

17 yaşındaki bir gencin ortaya çıkarttığı ‘Apple’ın iPhone’ları bilinçli şekilde yavaşlatma politikası’, şirketin başına dert olmaya devam ediyor. Her ne kadar bu yıl iPhone’ların batarya değişimi ücretlerinde iyileştirmeye gidileceğini açıklamış olsa da şirket, bazı kullanıcıların öfkelerini dindirebilmiş değil.

Apple’a bu zamana kadar onlarca dava açıldı fakat Güney Kore’de açılan dava, içlerinden en fazla ses getireni olacak gibi. Ülkedeki binlerce iPhone kullanıcısı, Apple’a toplu olarak dava açtı. Yaklaşık 370 bin iPhone kullanıcısı Güney Koreli, Seul Merkez Bölge Mahkemesi'ne yaptığı dava başvurusu ile Apple’dan 2 bin dolar talep ediyor. Yani ülkenin nüfusuna bir oranlama yaptığımızda her 138 Güney Kore vatandaşından biri, Apple’da dava açmış oldu.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde de bir kullanıcı, Apple aleyhine 1 trilyon dolarlık dava açmıştı. Her ne kadar sonucu pek gerçekleşecekmiş gibi görünmese de bu dava, Apple’a olan öfkenin bir dışavurumu olarak nitelendirilebilir.

Webtekno

Bu arada Apple zaten geçtiğimiz dönemde, daha çok eski iPhone'larda olan ani kapanmaların önüne geçmek için geliştirdiği özelliği de iPhone'lara özel çıkarmıştı ve şu açıklamayı yapmıştı;

"Bu güç yönetimi özelliği iPhone'a özeldir ve başka herhangi bir Apple ürünü için geçerli değildir."

geçmiş cihazları downgrade et.

yeni ve eski cihazları meltdown açığı için downgrade et , eee ne kaldı cihazlar 3 sene öncesine gitti resmen..

Samsung:

“Product quality has been and will always be Samsung Mobile’s top priority. We ensure extended battery life of Samsung mobile devices through multi-layer safety measures, which include software algorithms that govern the battery charging current and charging duration. We do not reduce CPU performance through software updates over the lifecycles of the phone.”

LG said:

“Never have, never will! We care what our customers think.”

:ka19:

Samsung:

“Product quality has been and will always be Samsung Mobile’s top priority. We ensure extended battery life of Samsung mobile devices through multi-layer safety measures, which include software algorithms that govern the battery charging current and charging duration. We do not reduce CPU performance through software updates over the lifecycles of the phone.”

LG said:

“Never have, never will! We care what our customers think.”

:ka19:
öyle diyorlar ama kullandıkları işlemcilerde de meltdown açığı var.İlla ki o updateleri yapacaklar ve o telefonlar da yavaşlayacak.

Şimdi ben hala bu saatten sonra Ayfon alanlara enayi desem ''ooovvv zevk, zart zurt'' diye taşlarlar beni de, enayilik değil de ne şimdi?

Yıllardır iPhone kullanırım hiç yavaşladığını görmedim , android telefon kullanıcılarını görüyoruz en fazla 1 yıl sonra kasıyor sırf iPhone kötülemek için yapılmış bi politika sanırım ama yanlış yerden girmişler..

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ulan hala aynı terane. 1 yıl sonra Android kasıyormuş. AKAPALI'ların ''ekonomi eyiye gidiyor'' demelerinden öte bir şey değil bu laf. Hala Android'i S3 Mini döneminde filan zanneden güruhların ''Android kasıyor yovvvvv, Apple stabil bi kere tm mı'' vs lafları artık komedi filmlerine filan malzeme olmalı. Adamlar kendileri yavaşlattığını kabul ediyor ama gel gör ki hala ''Ayfon'u kötüleme politkası'' bile diyebilecek zatı muhteremler var.

Böyleleri olduğu sürece Apple daha çoook yolar bunları, kimse de sesini çıkarmaz.

Ulan hala aynı terane. 1 yıl sonra Android kasıyormuş. AKAPALI'ların ''ekonomi eyiye gidiyor'' demelerinden öte bir şey değil bu laf. Hala Android'i S3 Mini döneminde filan zanneden güruhların ''Android kasıyor yovvvvv, Apple stabil bi kere tm mı'' vs lafları artık komedi filmlerine filan malzeme olmalı. Adamlar kendileri yavaşlattığını kabul ediyor ama gel gör ki hala ''Ayfon'u kötüleme politkası'' bile diyebilecek zatı muhteremler var.

Böyleleri olduğu sürece Apple daha çoook yolar bunları, kimse de sesini çıkarmaz.

Ya ne kadar gereksiz birisinin sen , iPhone yoluyormuş hahaha ulan s8 ne kadar ülkende ? Sanki iPhone pazarı belirliyor ne boş adamsın ülkeye giriş fiyatlarına bak ondan sonra gel yoluyor bilmem ne ağzında salyarak akarken yaz . Sen android kullan ben iPhone ben kendi kullandığım durumu yazdım iPhone u neden koruyalım babamızın markası mı ! Ben adamların verdiği destekten herşeyden memnunum sen androidi sev kullan gelip burada aşağalıyıcı yazma gömerim seni yazdığın yere akılı ol!

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yıllardır iPhone kullanırım hiç yavaşladığını görmedim , android telefon kullanıcılarını görüyoruz en fazla 1 yıl sonra kasıyor sırf iPhone kötülemek için yapılmış bi politika sanırım ama yanlış yerden girmişler..

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

:D yıl 2013 milleti samsung s3 android kit kat kullanıyor falan zannediyorsun herhalde

Ya ne kadar gereksiz birisinin sen , iPhone yoluyormuş hahaha ulan s8 ne kadar ülkende ? Sanki iPhone pazarı belirliyor ne boş adamsın ülkeye giriş fiyatlarına bak ondan sonra gel yoluyor bilmem ne ağzında salyarak akarken yaz . Sen android kullan ben iPhone ben kendi kullandığım durumu yazdım iPhone u neden koruyalım babamızın markası mı ! Ben adamların verdiği destekten herşeyden memnunum sen androidi sev kullan gelip burada aşağalıyıcı yazma gömerim seni yazdığın yere akılı ol!

Öncelikle, bi bok yapamazsın yani boşa ötme. ;)
Verdiği destekten vs her şeyden memnun olman gerekir zaten. Adamlar çalıyor ama çalışıyor abi. Bak ne güzel, evet telefonları yavaşlatıyorlarmış ama batarya yenileme işleminde indirime gidiyorlarmış. Sevim koş. :asd22:

Amerika fiyatı Note 8 950$ İphone X 999$
Türkiye fiyatı minimum Note 8 4000tl İphone X 5600tl

Başka sözüm yok hakim bey

:D yıl 2013 milleti samsung s3 android kit kat kullanıyor falan zannediyorsun herhalde

Hayır Samsung s8 kullanıyor sanıyorum ve biliyorum , annem de var s8 plus telefon yeni hızlı ileride göreceğiz . Bundan 1 yıl önce htc ve Sony kullananlar fifa da ısınmaktan kasıyordu adamlar direk iPhone a döndüler rahatladılar. Ben gördüğümü yaşadığımı söylüyorum siz bilirsiniz herkes hür iradesi istediğini kullanır

Üst Alt