Apple'ın Muhteşem Satış Politikası ve Harika Pazarlaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Apple'ın Muhteşem Satış Politikası ve Harika Pazarlaması

Eskiden yenilikler apple dan gelirdi. Simdi yenilikler android tarafindan geliyor. Apple alliyor, pulluyor, sanki kendi cikardigi bir teknolojiymis gibi reklamini yapip kaymagini yiyor. Bir teknolojiyi apple duyurmadan ve kullanmadan teknoloji olmuyor o. Kablosuz kulaklik olayini ilk adini bile duymadigimiz cin telefon firmalari yapti. Ama ip7 duyurulmadan once buyuk bir kesimin haberi bile yoktu boyle bir teknolojinin varligindan. Apple duyurunca teknoloji oldu.
Adamlar artik bok bile uretsek satilir mantigi ile is yapiyorlar ve haklilar da. Niye para harcayip yenilik yapsinlar ki. Niye ar ge ye yatirim yapsinlar. Bu adamlar saglam bi darbe yemeden yenilik bekmeyin derim ben.

Android in tek eksi yani belli sure sonra sisip kasmasi idi. Onu da artik 5.0 gunellemesi ile cozduler. Eskiden ayfoncularin genel bahanesi oydu simdi ne diyorlar bilmiyorum. Apple candir deyip geciyorlar heralde. Ya da hava atma mantigi ile aliyordur.

İsteyen istedigini alip kullanmakta tabii ki ozgurdur. İp7 lansmanindan sonra teknoloji sitelerinde donen sacma fanboy muhabbetlerinden sonra yazmak istedim.

Note 7 faciası sonrası samsung ciddi prestij kaybetti.

Ortada rakip de yok diğer firmalar vasat işler ortaya koyarken iphone 7 rekor kırar benim tahminim

sent by note ????

Note 7 faciası sonrası samsung ciddi prestij kaybetti.

Ortada rakip de yok diğer firmalar vasat işler ortaya koyarken iphone 7 rekor kırar benim tahminim

sent by note ������������������������

Samsung a hic bisi olmaz. Adamlar zamaninda galaxy serisinden (s3 ve s4 un satis rekoru kirdigi donemler) kazandiklari parayla kendi chip fabrikalarini acti. En buyuk yaptiklari dogrudur. Telefon pazarinda her zaman lider olacan diye bisi yok sonucta. Dusun adamlar geriden gelip intel gibi bi devi gecti hacimli uretimde. Dunyada kendi chip fabrikasi olan cok az firma var. Nvidia ve amd gibi iki firmanin bile kendi chip fabrikasi yok. Amd bu seneki 400 serisini samsung a urettirdi mesela gpu larini. Seneye gelecek nvidia gpu larinin ihalesi de samsung da. Nvidia nin 20 yillik kari bile 1 chip fabrikasi acmaya yetmez.

Bunlari neden mi yazdim? Samsung un gelir sikintisi asla olmaz. Kotu bile gitseler garantidedir her daim mali olarak. Bak huavey de samsung un yolundan gitti.
Htc vs gibi firmalar her an boku yiepyebilecek durumdalar. Cunku cok genis bir pazar ve tek gelir kalemin o senin. Ama samsung dedigin firma monitorden, televizyona, beyaz esyadan hatta panel uretimine kadar uzanan sayamayacagin alanda var.

En buyuk rakibi apple in ise macbook ve iphone harici bir gelir kalemi yok. Apple su anda satis rakami kiriyor ama bu gidisle ilerde sikinti yasayabilir.

Son düzenleme:
Note 2 ve Note 4 kullanan bir insan olarak çok kaliteli cihazlar olduğunu söyleyebilirim. Note 2'den vazgeçme nedenim kalemi kaybetmem ve ardından yağmurda telefonun açıkta kalması sonucu oradan su girmesi ile olmuştu yoksa hala kullanıyordum belki de. Note 4'de 2 yıldır kasma problemi falan da yaşamadım sadece bataryanın ömrünü tükettim sanırım ve servis taleple getirttiği için asgari 10 gün kalacağı için garantiye veremiyorum.

Aldığım dönem IPhone 6 yeni çıkmıştı ve fiyat farkları yoktu; tercih meselesi. Apple cihazlarındaki kısıtlama olayını sevmiyorum ben açıkçası. Bu telefonu çoğunlukla veri taşıma amacı ile de çok kullanmışımdır.

Dandik Samsung telefonu alırsanız kasar ancak aynı klasmandaki telefonlarda öyle bir sıkıntı yok.

Özelliklerine baktım dün gece.

Bu ne saçma iş yahu. yeni diye yutturulanların çoğunu Android cihazlar daha önce/hala kullanıyorlar.

Çift kamera özelliği mesela Lg Huawei'de mevcuttu bir hala. hala var mı bilmiyorum.

Suya dayanıklılık olayı (Android cihazlarda vardı) 1 Metreye kadar garanti veriyormuş. Bunun dışında oluşacak hasarları garanti kapsamına almamışlar sanırım.

jet siyah da niye direk 128'lik hafıza sunmuş? 32'lik görmedim. gören varsa beri gelsin.

Ayrıca 32lik hafızayı sanki ilk kendileri başlatmış gibi övüyorlar da, Galaxy s6 32'den başlıyordu sanırım.

Optik sabitleme olayı vs, en dandik androidler de mevcut şuan

Hepsini bir kenara attım. O batarya değerleri doğru mu lan harbiden?

Bu ne saçma iş yahu. yeni diye yutturulanların çoğunu Android cihazlar daha önce/hala kullanıyorlar.

Çift kamera özelliği mesela Lg Huawei'de mevcuttu bir hala. hala var mı bilmiyorum.

Suya dayanıklılık olayı (Android cihazlarda vardı) 1 Metreye kadar garanti veriyormuş. Bunun dışında oluşacak hasarları garanti kapsamına almamışlar sanırım.

jet siyah da niye direk 128'lik hafıza sunmuş? 32'lik görmedim. gören varsa beri gelsin.

Ayrıca 32lik hafızayı sanki ilk kendileri başlatmış gibi övüyorlar da, Galaxy s6 32'den başlıyordu sanırım.

Apple cihazları donanımsal olarak çok geride oldular zaten hep. IOS daha basit bir işletim sistemi android ise daha kompleks dolayısıyla bu gereklilik zaten.

Şöyle diyeyim Apple müşterinin ne isteyeceğine karar veren yapıda, Samsung ise müşteriye esneklik sunan. Tabii işletim sistemini farklı firmanın geliştirmesi en büyük eksi.

Note 2 ve Note 4 kullanan bir insan olarak çok kaliteli cihazlar olduğunu söyleyebilirim. Note 2'den vazgeçme nedenim kalemi kaybetmem ve ardından yağmurda telefonun açıkta kalması sonucu oradan su girmesi ile olmuştu yoksa hala kullanıyordum belki de. Note 4'de 2 yıldır kasma problemi falan da yaşamadım sadece bataryanın ömrünü tükettim sanırım ve servis taleple getirttiği için asgari 10 gün kalacağı için garantiye veremiyorum.

Aldığım dönem IPhone 6 yeni çıkmıştı ve fiyat farkları yoktu; tercih meselesi. Apple cihazlarındaki kısıtlama olayını sevmiyorum ben açıkçası. Bu telefonu çoğunlukla veri taşıma amacı ile de çok kullanmışımdır.

Dandik Samsung telefonu alırsanız kasar ancak aynı klasmandaki telefonlarda öyle bir sıkıntı yok.

Eger butce cok yoksa lenovo, meizu, huavey gibi markalara bakmak gerekiyor. Samsung un tepe modelleri guzel ama orta ve giris seviyeleri sikintili dedigin gibi.

Son düzenleme:

Diyorum ya senelerdir var olan seyleri calip yenilik diye koyuyor adamlar ve saka gibi ama satis tekoru kiriyorlar.

Üst Alt