Araç Önerisi Lazım, Max. Bütçe 40.000 TL | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Araç Önerisi Lazım, Max. Bütçe 40.000 TL

Başlıkta belirttiğim gibi bütçem 40.000 tl. Eşimle genel olarak hafta sonları kullanacağız, otomatik olursa tadından yenmez. İstanbul'da yaşıyorum. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başlıkta belirttiğim gibi bütçem 35.000 tl. Eşimle genel olarak hafta sonları kullanacağız, otomatik olursa tadından yenmez. İstanbul'da yaşıyorum. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Modeli yüksek olsun, servis ağı geniş olsun, sorunsuz olsun, otomatik vitesi arıza yapmasın, sürüş dinamikleri iyi olsun, bagaj kapasitesi çok önemli değil, 2 kişiden fazla genelde binmeyiz diye bir genellemen varsa alacağın en iyi araba o paraya 2010-2011 1.6 PS Ford Fiesta olur. Düz vites istesen seçenek çoğalır tabi ki. 1.3CDTI Astra alınabilir 2009 model

40.000 TL ye benim arabayı verebilirim. Yarın sabah 43.000 TL'ye ilana koyacaktım, anlaşırsak hiç koymam.

Opel Astra Sedan. Benzinli, otomatik.
2009 model. Arabayı 10.000 km civarında aldım, aldığımdan beri ben kullandım. Çok temiz kullanıldı, kapalı otoparkta durdu. Şu anda 97.000 km'de. Yetkili servis bakımlı. 2 parça boyası var, değişeni yok. Çok yakmaz. 7 litre civarı şehir içi aşağı yukarı. Her şeyi tertemiz, aldığımdan beri çok iyi baktım. :) Bir de Michelin Cross Climate var üstünde, geçen sene taktırdım.
Ehliyet aldığımdan beri bu arabayı kullanıyorum. Güzel bir bağ var aramızda :) En azından bildik birine gider, sevinirim valla bende.

SM-N920C cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

40.000 TL ye benim arabayı verebilirim. Yarın sabah 43.000 TL'ye ilana koyacaktım, anlaşırsak hiç koymam.

Opel Astra Sedan. Benzinli, otomatik.
2009 model. Arabayı 10.000 km civarında aldım, aldığımdan beri ben kullandım. Çok temiz kullanıldı, kapalı otoparkta durdu. Şu anda 97.000 km'de. Yetkili servis bakımlı. 2 parça boyası var, değişeni yok. Çok yakmaz. 7 litre civarı şehir içi aşağı yukarı. Her şeyi tertemiz, aldığımdan beri çok iyi baktım. :) Bir de Michelin Cross Climate var üstünde, geçen sene taktırdım.
Ehliyet aldığımdan beri bu arabayı kullanıyorum. Güzel bir bağ var aramızda :) En azından bildik birine gider, sevinirim valla bende.

Ulan çıplak ayakla mı kullanıyorsun istanbul'da 1.6 atmosferik otomatik arabaya 7 litre yaktırıyorsun anlamadım :D

Ben beceremiyorum arkadaş bir BMW'ler de 2.0 hacimlerde 7-8 litre yakabiliyorum o da aracın müthiş şanzıman motor uyumundan herhalde.

1.2 atmosferik fabrika verisi 6.9 olan arabayı hiç bir zaman 7'nin altına düşüremedim mesela.

Başlıkta belirttiğim gibi bütçem 35.000 tl. Eşimle genel olarak hafta sonları kullanacağız, otomatik olursa tadından yenmez. İstanbul'da yaşıyorum. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

2005-2006 Corolla HB bakabilirsin. Yakıtı performansı üzmez, ist. Trafiğinde park sıkıntısı yaratmaz bir hb için de genişliği iyidir.

TaPaTaLk

Kendi arabam olan i20'yi önerebilirim. Çok kıyak arabadır. Fazla yakmaz, uçmaz. Ama otomatik değil. Opel Corsa da alabilirsin. Tatlı arabadır. Otomatikleri falan mevcut bu fiyat aralığında. Eşinle beraber kullanacaksan en uygun arabalar bunlar bence. HB almaya çalış.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Ulan çıplak ayakla mı kullanıyorsun istanbul'da 1.6 atmosferik otomatik arabaya 7 litre yaktırıyorsun anlamadım :D

Ben beceremiyorum arkadaş bir BMW'ler de 2.0 hacimlerde 7-8 litre yakabiliyorum o da aracın müthiş şanzıman motor uyumundan herhalde.

1.2 atmosferik fabrika verisi 6.9 olan arabayı hiç bir zaman 7'nin altına düşüremedim mesela.
Ya bizim burası biraz sakin yer çok trafiği yok ama 7.3 idi geçen bıraktığımda ortalama tüketim valla. :)
Ben sakin araba kullanırım ya. Hız falan yapmam, sıkıştırmam :D

Esimin arabayi satabilirim?,saka bir yana satmaya kiyamiyorum 3000 tl masraf yaptim 2012 1,4 C3 Dizel ust model,105 binde,lastikler,triger,fren balata ve debriyaj dahil tum agir bakim 4 ay ince yenilendi muayenesi 1,5 yil sonra

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
İmkan varsa bütçeyi biraz daha artırmanı öneririm. O fiyat marjındaki hele de otomatik araçlardan pek hayır çıkmaz...

Otomobil piyasası uçtu gitti. 5 ay önce C sınıfı dizel-otomatik alınabilen paraya şimdi aynı markanın daha düşük donanım seviyesinde B sınıfı benzinli-otomatiğini alabiliyorsun. Bu durumda araç yenileme işini süresiz olarak erteledim:red:...

Teşekkürler araştırıyorum şu an. Bir de sormak istediğim bir konu: Bu fiyatlarda araçlar genel olarak hep hasar kayıtlı oluyor. Alacak olursak neye dikkat edelim, bir bilginiz var mı?

Uzun yıllar golf kullandım çok da severdim ama "VW ullanıyorsan araba isteyince, honda kullanıyorsan sen isteyince sanayiye gidersin" sözünü kullanınca anladım. Otomatik vites küçük bir iki çiziği olan 2008 honda city aldım çok da içime sinmemişti ama kullandıkça hayran oldum 2016 Toyota,Peugeot bile o kadar sessiz vites atlamıyor. Eğer benim gibi orta düzey yaksın ama beni yormasın diyorsan temizinden 2008 city ara derim. Başka araba bakacaksan yılda 25000 km yapmayacaksan dizel alma, tüplü alacaksan kesinlikle iyi düşün güveneceğin bir sıralı otogaz markası olsun, güveneceğin yerden expert raporu al, mutlaka kışlık yazlık lastiklerini sor, çok hız istemiyorsan 1.6 ve üstüne yanaşma iyi yakarlar ama gidipte 2 tonluk araçta 1 motorda alma gaza iki ayağınla basman gerekir. Expert raporunda çıkan şanzıman sorunlarını küçümseme. Yenge kullanacaksa küçük bişey ara Vs vs:)

Son düzenleme:
Üst Alt