Aranan Stoper Bulundu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aranan Stoper Bulundu

Cevap: Aranan Stoper Bulundu!

Benim için defans oyuncusunda kriter oynadığı maç sayısıdır. Bu adam 22 maç oynamış. Problematik bir transfer olabilir

Danny-Semih'e güveniyorum,Hakan Bakta'da stopere iyi bir alternatif olur diyerek;bence sol bek almalıyız..

bence bize gereken adam 30 yaşlarında olması lazım tecrübesiyle öne çıkması lazım genç oluşuyla değil toure daha makul

dünkü maçı izledin mi r'daş ?

renktaş,4 resmi maçta 8 gol,5'i duran top,3'ü bireysel hatalar ve bu bireysel hatalardan danny-semih'in hatasını göremedim..Bir takımın ortasaha hattı iyi islemez ise takım bol gol yiyebilir,bizim ortasaha iyi islemediginden bireysel hatalar yüzünden 3 gol yedik..Konsantrasyon eksikligide 3 duran top golüne mal oldu,bunlarda da danny-semih'in hatasını göremedim..alex'in baraja çarptırıp attıgı ve melo'nun kendi kalesine attogı golde tamamen şans golü..Bence yeyilen her golü stoperlere yıkmamak lazım,daha genis tabanlı analiz yaparsan dediklerime hak vereceksin..Yarın Hakan Balta bir sakatlık gecirirse ne olacak ? sol koridor yol gecen hanı olacak,sağlam bir sol bek yapılacak en nokta transferdir..Tabi bunu anlamak icin genis bir analiz yapmak gerekiyor..

Danimarkalılar geri mevkide hep iyiydiler. Laz Osman'dan beri ülkemize gelen İskandinav defans mevkilerinin hemen hemen hepsi iyi çıktı. Ciddi ciddi uyum sağlıyorlar, son derece disiplinli ve ahlaklılar...

Bazı yorumları hayretle okudum. Düpedüz ''tecrübe'' etiketi üzerinden burun kıvıranlar olmuş Kjaer gibi bir oyuncuya. Hayır, oyuncu 94 doğumlu olur; belli eksiklikleri olması doğaldır. 2 sezona ihtiyaç duyar en az; burayı anlayışla karşılarım ama artık 22-25 yaş aralığı baya baya olgunlaşma dönemi olarak nitelendiriliyor Avrupa'da. Artık bizim oyuncuya bakış açımızdan mıdır, ''isim'' merakımızdan mıdır bilmiyorum bu algı hiç kırılmayacakmış gibi geliyor bana. Hani oyuncu Barcelona tandanslı biri olsa, ''oo, müthiş transfer'' nidaları yükselecek gibi.

Diğer taraftan gerek Chivu, gerek Toure belli negatif geri dönüşleri olabilecek oyuncular. Şu aşamada Ujfa'nın kısa sürede olsa geri döneceğini varsayarsak; stoper alternatifleri arasında bir denge yaratılmalı.

Düşünelim;

Ujfa, Toure, Semih, Dany, Gökhan.

Şimdi hangi taraftara burada Ujfa ve Toure ideal gelmez ki? Nasıl işin içinden çıkarsın diğer oyuncuların arzularını kırmadan? Chivu içinde aynı şeyler geçerli.

Burada bizim ihtiyacımız tecrübeden çok, iyi antrenman düzeni ve yedek oturduğunda prestij itibariyle orada sırıtmayacak bir oyuncu olması lazım.

Benim kişisel düşünceme göre Kjaer ideal bir oyuncu. İlerisi içinde kulübe kazanç sağlayabilecek, kendi yaş aralığının (88-89) Hummels, Subotic ve Höwedes ile birlikte en iyi birkaç isminden biri.

Şimdi uygun bir fırsat oluştuğu söyleniyor. Umarım uygun sözleşme şartlarıyla, transferi mutabakata vardırılır.

bu adam gayet tecrubeli bir futbolcu ki son iki buyuk ulusal turnuvaya katilmistir

world cup 2010

euro 2012

Üst Alt