Arda: "Galatasaray'dan küfür yüzünden ayrıldım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda: "Galatasaray'dan küfür yüzünden ayrıldım"

6088511-03-arda-turan.jpg

Atletico Madrid’te oynayan Milli futbolcumuz Arda Turan, Stadyum Programı’dan Ersin Düzen’in sorularını yanıtladı.

Haberin Devami GSC Portal'da

Cevap: Arda: "Galatasaray'dan küfür yüzünden ayrıldım"

Adam ama hakli, taraftar nasil oyuncusuna küfür edebiliyor, anlamis degilim.

Adam ama hakli, taraftar nasil oyuncusuna küfür edebiliyor, anlamis degilim.

Nesi haklı? Şu dünyada kendi taraftarından küfür yemeyen tek futbolcu yok. C.Ronaldo bile küfür yedi kaç defa, adamın 32 golü var. Bizim Arda beyefendi küfür yedi diye yattı bütün sene. Milli Takım ve Avrupa maçlarında kendini zorladı sadece. Yediği küfürleri hak ediyor.

Onu geçtim, bu taraftar 10 küfür ettiyse 20 kez bağrına basmıştır bu adamı ama pire için yorganı yakacak kadar küçük düşünen bi herif bu.

Nesi haklı? Şu dünyada kendi taraftarından küfür yemeyen tek futbolcu yok. C.Ronaldo bile küfür yedi kaç defa, adamın 32 golü var. Bizim Arda beyefendi küfür yedi diye yattı bütün sene. Milli Takım ve Avrupa maçlarında kendini zorladı sadece. Yediği küfürleri hak ediyor.

Onu geçtim, bu taraftar 10 küfür ettiyse 20 kez bağrına basmıştır bu adamı ama pire için yorganı yakacak kadar küçük düşünen bi herif bu.

Biz de küfür ediyoruz, ama oyuncuya gidip otobüse binmeden önce ana avrat düz gecmek ve kiz arkadasina küfür etmek cok ayip birsey.

Bir de Hasan Sas'a atilan Laptop vardi,

size soruyorum, bunlari harbiden hak ettiler mi?

FB taraftari da Rüstü'yü bagrina basmistir zamaninda, ama dövmüstür de, yani bunlar olmamali.

Kral Arda Büyük Arda Aslan Arda deyince tribün yok ben Aslan değilim Kral değilim demiyosa küfür edildiğinde de zoruna gitmeyecek . Överken iyi yererken zorunuza gidiyo . Bu işler böyle Arda Efendi . Milyon Dolarlar kazanmak kolay değil sadece Türkiye'de değil her yerde böyle . Hee gittin çok da iyi oldu . Hem sen düştün gözden hem GS çok daha iyi senin döneminden .

Biz de küfür ediyoruz, ama oyuncuya gidip otobüse binmeden önce ana avrat düz gecmek ve kiz arkadasina küfür etmek cok ayip birsey.

Bir de Hasan Sas'a atilan Laptop vardi,

size soruyorum, bunlari harbiden hak ettiler mi?

FB taraftari da Rüstü'yü bagrina basmistir zamaninda, ama dövmüstür de, yani bunlar olmamali.

Yapılan doğrudur demiyorum. Hak ettiklerini de söylemiyorum. Ama futbolcuysan bunu önceden kabul etmişsindir zaten. Hele ki sen bu takımın kaptanıysan, takım kötü gittiğinde bu küfürleri ilk yiyecek kişi olduğunun bilincinde olman lazım. Bunlar tabi ki olmamalı ama olması muhtemel şeyler hepsi. İlla ki olacak ne kadar yanlış da olsa.

Şimdi Madrid'de de küfür ediyor olabilirler ama anlamıyordur.

Küfrü onaylamıyoruz ama taraftar profilinin her yaş ve sosyal seviyeden oluştuğunu, içlerinde çürük elmaların da bulunduğunu unutmamak gerekirdi.

Bir de böyle car car konuşmamak.

Kendi formasını taşıyan sporcuya küfür eden taraftarı taraftar olarak kabullenmek mümkün değil elbette.Ama profesyonel olduğunu iddia edenlerin bu kadar duygusal davranma hakkı da yoktur! Ne oldu "Bizi sevenleri üzmeyelim baba!" söylemleri? Her topluluktan çıkabilecek çatlak ses topluluğun bütününü temsil etmez.Arda sevenlerini üzerek arkada bıraktı.Keşke ayrılırken dürüstçe "Ben çok kırıldım, o yüzden gitmek istiyorum." deseydi.Böylece Galatasaray taraftarının hatasını yüzüne vurarak da yararlı bir iş yapmış olurdu.

Bu arada Galatasaray forması giyerken onu çok seven biri olarak Arda'ya buradan acizane bir uyarı; görüyorum ki Arda'nın önemli maçının olduğu gün Rıdvan Dilmen bir gerekçeyle Madrid'te bile Arda'nın aklına girme fırsatını kaçırmıyor.Şimdi Arda "Sakatım zaten oynamıyordum" diyecek ama bu önemli bir Avrupa Kupası maçı öncesi Fenerbahçe'nin gönüllü kulis çalışmacısıyla beraber olmayı gerektirmez.Yakın zamanda Atletico Madrid'ten de soğutulacak belli ki...Arda Fenerbahçe'ye doğru yönlendirilmeye çalışılıyor bu çok net."Kimse bana istemediğim şeyi yaptıramaz" diyen Arda bir de bakmış "Bana giymek nasip olmasın!" dediği Fenerbahçe formasını üstüne geçirivermiş.Fenerbahçe taraftarı da sindirim sistemi hayli iyi çalıştığı için zevkle çiğner Arda'yı.Çünkü onların tek değeri Galatasaraylı birini ayartabilmektir.

Arda kendisine edilen küfürler için gitmişse hakısız ama şunu unutmamak gerekir taraftarın da yaptığı bir yanlış var. Bir kadına küfretmek birisinin özel yaşantısıyla ilgili laflar söylemek ne adetlerimize nede geleneklerimize göreneklerimize uygun bir davranış. Şahsen ben Arda' nın yerinde olsam ve hayatımda değer verdiğim bayan için bu laflar söylenmiş olsa bende bir dakika durmazdım.

Küfrü onaylamıyoruz ama taraftar profilinin her yaş ve sosyal seviyeden oluştuğunu, içlerinde çürük elmaların da bulunduğunu unutmamak gerekirdi.

Kufur yuzunden olsa Haziranda transfer olurdu. Albayrak, Cesme'ye gitti orda gitmeye karar verdi diyor. Kararda yuzde kirk Terim'in disiplini, yuzde altmis da cevresindeki fenerli dostlarinin git kafan rahat olur gibi telkinleri etkili olmustur. Arda bilmiyor mu taraftar profilini de, bu kadar etkilensin kufurden. Simdi duygu somurusu yapiyor aklinca.

Başlicam onun kz arkadaşına ! Her futbolcunun kız arkadaşı oldu ama arda gibi lafı çıkmadı. Kafamızın üstünde taşıyınca sorun yok ama küfür edilince sorun var :mad:

Arda'yı zamanında çok seviyordum ama çok küfür ederdim, iyikide gitmiş bizden .................................. !!!! Onun sevgilisinide ............... !!!

-ARDA BANA ŞUBAT AYINDA BU TEKLİFİ YAPMIŞTI-

Bu süreç şubat ayında aslında geçtiğimiz sezon lig oynanırken Arda'nın benimle paylaşmış olduğu bir teklifti. Bu o zamanda kimsenin bilmediği bir teklifti bana böyle bir şeyle gelince tabii ki yani sonuçta bir yerde uzun süre bulunuyorsanız sadece dil yani bu tip şeylerden değil güvenilir bir insan olduğunuz içinde bulunmanız gerekiyor. Sadece iş anlamında değil o yüzden Arda da sağ olsun bana güvendi benimle böyle bir yola çıkmak istedi. Şubat ayında yani bundan yaklaşık altı ay önce belirtti. O zaman sadece benim, kendisinin belki menajerinin ve ailesinin bildiği bir süreçti ve ben onu inanın ailemle bile paylaşmadım böyle bir teklifin geldiğini. Çünkü kapalı yani sır olarak saklamakta fayda vardı. Ondan sonra Fatih hocamız geldi. Fatih hocamız gelince sonuçta herkesin hayalinde herkesin idealinde olan bir şeydir onunla çalışmak. Onunla beraber aynı ortamı paylaşmak aynı sahaya çıkmak benim için gerçekten rüyaydı. Şu anda Galatasaray’dan ayrılmak tabii ki Galatasaraylılığımdan ötürü ayrılmak mutlaka çok zor ama aynı zamanda daha da zorlayan dürüst olmam gerekirse Fatih hocadan ayrılmak.

Arda tercüman Çetin'i de yanına aldı, Star Gazetesi

Kufur:

Arda Turan'a küfür!03.04.2011 19:47:36

Galatasaray'da Arda Turan ve milli futbolcular Antalya'da tepki gördü.. Avusturya'ya gol atan Arda, küfürlü tezahürata maruz kaldı.

Arda Turan'a küfür! - Galatasaray - Mynet Spor

Türkiye'de futbolcu olmak üzerine biraz tartışmak gerek.Burası tıpkı Arda gibi "duygusal" insanların yaşadığı , kaotik bir ülke.Kimse Arda'nın gitme gerekçesine laf edemez.Ancak bu ülkede milyon dolarlar kazanıp egonun zirvelerinde geziyorsan bu ülkenin kaosuna da katlanacaksın.Yarın öbür gün "Ben Avrupa'dan sıkıldım Türkiye'ye dönüyorum" dediğinde ilk önce kendisiyle çelişecek.Futbolcusunu yuhalayan tarftardan muhtemelen futbolcusunu döven ve küfür eden taraftara yatay geçiş yapmış olacak sadece.

Arda "Türkiye'ye dönersem önce Galatasaray'la görüşme maddesi var sözleşmemde" diyerek bile hala insanları kandırmaya çalışıyor.Aile değerlerine küfür edildiği için ayrıldığın bir camiaya geri dönüş yapılır mı?Arda'nın adresi bellidir.Yolu açık olsun ama artık Galatasaray'la ilgili konuşmayı kessin.Biz onu çoktan arkamızda bıraktık, o da bizi bıraksın.

Adam krallar gibi yaşıyor biz burada çükümüzle oynuyoruz yeter la niye bu konuşuluyor hala

Üst Alt