Arda seneye giderse takımımızda 1. Kaptan kim olmalı ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda seneye giderse takımımızda 1. Kaptan kim olmalı ?

Kewell ile sabri arasında karar veremedim ben. Anketi de sayıca fazla tuttum. Neden bu yok denmesin diye

Cevap: Arda seneye giderse takımımızda 1. Kaptan kim olmalı

Arda, Ayhan ve Kewell takımdan ayrılırsa büyük ihtimal Mehmet Topal olur.

Doğmamış bir çocuğa don biçmek.. :)

Anlamı yok bu anketin..

Ama neill olmalı.. :D

He birde Ayhan ancak devler liginde kaptan olur artık.. :D

Neill diyenler için ekleme yapıldı:D eyvallah berk hocam

Tercihim Neill yada Elano. Topal yada Hakan yada Sabri olabilir ama Sabri buyuk ihtimal olmaz.

Arda giderse kaptan kim olur?... Kewell'ın kalacağını da sanmıyorum açıkçası. Hem ailevi nedenlerden dolayı İngiltere'ye dönmek istemesi, hem de mevcut kadro yapımız ve yabancı kontenjanı düşünüldüğünde (Gio'nun bonservisinin alınacağından eminim, JO konusunda aynı şeyi söyleyemem ama o olmasa da bir başka forvet transferi yapmamız gerekecek.) Kewell'la sezon sonu yolların ayrılacağını ve onun gitmesiyle açılacak olan kontenjanın da ortasahamızda hem Topal'ın defansif yükünü hem Elano'nun ofansif yükünü azaltacak, iki yönlü bir ortasaha oyuncusu alarak dolduracağımızı sanıyorum.

Arda ve Kewell'ın gitmesi durumda kaptanlık için 2 isim ön plana çıkar. Sabri ve Topal...

Eğer Sabri profesyonellik ve soğukkanlılık konusunda bu sezonun da üstüne çıkabilirse, hem hırsı ve takımı ateşlemesi, hem de armaya gönülden bağlı olması nedeniyle çok iyi bir kaptan olabilir...

Topal konusunda sanırım hepimiz hem-fikiriz. Sahadaki efendiliği ve mücadele azmi onun kaptanlık için artıları olsa dahi, ve kendisini çok sevmeme rağmen, takım kaptanlığı konusunda, daha aktif bir karaktere ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Burada Neill olmalı diyen arkadaşların görüşlerine de katılıyorum. Liderlik vasıfları, profesyonelliği, hırsı ve tecrübesiyle kaptanlık için ideal bi isim, ancak 6 ay önce gelmiş bi ismin kaptanlığı, Galatasaray geleneklerine aykırı bir durum olacaktır, kaldıki kaptanlık pazubandının, özellikle altyapıdan gelen isimler için böylesine kutsal bir önemi varken ona birinci kaptanlık verilebileceğini sanmam.

Kewell'da gidecek bence hatta Arda'dan daha çok kuvvetli bir ihtimal gitmesi ne yazık ki.

Bu yüzden bunu da değerlendirelim arkadaşlar yorum yaparken Kewell yazacaklar ikinci bir ihtimali de yazsınlar.

Konuya gelirsek bence kesinlikle Neill, Elano veya Baros arasında seçim yapılmalı. Oyum Neill'e. Aslında Elano veya Baros'ta olabilir fakat Neill tam bir lider, bu yüzden Neill diyorum.

Üst Alt