Arda: "Suçum Galatasaraylı olmak" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda: "Suçum Galatasaraylı olmak"

Arda'dan bomba sözler

Takımdan ayrılmak zorundaydım. Antalya'da 15 yaşındaki bir çocuk bana ana avrat küfredince ipler koptu. Artık duramazdım. Camiaya sesleniyorum. Galatasaray'a yakışır şekilde davransınlar. Çünkü benim kardeşim hâlâo tribünlere gidiyor.

fft1mm1524709.jpg

Galatasaray’dan ani kopuşu birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratmıştı... Melo’nun yıllık 3.5 milyon Euro kazanmasından tutun da, Terim ile sıkıntılar yaşadığına kadar bir çok şey yazılıp, çizildi. Haber Müdürümüz Mehmet Demircan, Madrid’te ziyaret ettiği Arda’ya her şeyi sordu. Yıldız futbolcu da açık yüreklilikle yanıtladı...

Rahat rahat konuşabilirim

Uzun süren sakatlık dönemimde inanın çok zor günler geçirdim. Bir tarafta takımın gidişatı, bir tarafta taraftarın baskısı bir taraftan da çalışıp iyileşmeye çalışıyordum. O dönemlerde de fazla konuşmamaya çalıştım çünkü konuştuğumda Galatasaray’a zarar vereceğimi düşünüyordum. Şimdi öyle değil. Rahat rahat hissettiklerimi anlatabilirim. Çünkü burada kendimi çok iyi hissediyorum. Mesela Nou Camp’a çıkıyorsunuz ve değişik duygular içindesiniz. Size soruyorum; şimdiye dek kaç Türk futbolcu Nou Camp’a çıktı. Zaten koridorlarda Nihat abinin resmini görünce duygulandım. Gurur duydum ve daha sonra kendime “İşte biz insana bu kadar değer verebiliyoruz” dedim...

Kimseyi satmadım, satmam

Burada çok mutluyum. Atletico benim yeni yuvam. Ama hep Galatasaraylı kalacağım. Transferin nasıl geliştiğini açıkça bir kez daha anlatmak istiyorum. Ben kimseyi satmadım, satmam da. Olayla ilgili ne söyleniyor, ne konuşuluyor beni ilgilendirmez. Saygı ve sevgi çerçevesinde ayrıldım Galatasaray’dan. Bana transfer için izin verdiler... Şartlar bu şekilde oluştu, o yüzden yapacak fazla bir şey yok. Bana az para ödendiği için ayrıldı diyorlar. Bakınız şu an takımda en çok kazanan Melo’nun alınmasını bizzat ben istedim. Fatih hocayla konuştuk. ‘Maddi olarak mümkünse bu oyuncuyu mutlaka takıma kazandıralım’ dedim. Eee, bunu diyen adam neden para için sorun çıkartsın. Ancak açık yüreklilikle şunu da belirtmeliyim. Galatasaray’da en çok parayı öz evlatları almalı. Bu benim düşüncem. Herkes de benim düşünceme saygı duysun...

Suçum; Galatasaraylı olmak

Birçok maça sakat sakat çıktım. Henüz iyileşmeden takımıma katkı sağlamak için özveride bulundum.

İğneyle ağrılarımı dindirmeye çalıştım. Çünkü ben Galatasaray’ı çok seviyorum. Suçum belki Galatasaraylı olmam. Ama dedim ya takımdan ayrılmak zorundaydım. Antalya’da 15 yaşındaki bir çocuk bana ana avrat küfredince ipler koptu. Orada artık duramazdım. Kendimi ve ailemi düşünmek zorundayım. O yüzden camiaya sesleniyorum. Galatasaray’a yakışır biçimde davransınlar. Çünkü o tribünlere benim kardeşim hâlâ gidiyor. Futbolun bir oyun olduğunu unutmasınlar. Burada o yüzden çok mutluyum. Herkesin herkese saygısı var. Kimse kimseyi incitmiyor. Çok çalışıp kulübüme faydalı olacağım. İlerisi ne getirir bilmem ancak önce Atletico ile büyük başarılara imza atmak istiyorum...

Mehmet Demircan​

Cevap: Arda : Suçum Galatasaraylı olmak

dogru diyorsun Arda , halen bu baslikta bile sana sus pus diyenler var , dogru konustugunu er yada gec anlayacaklar . Dogru karar verdin kiymet vermeyene sirtini döneceksin doganin kurali bu , ama keske medyaya da deninseydin sonucta bu sus pus diyenleri gaza getiren onlar

Yahu sus işine bak artık Arda.

Her açıklamasında birşeyler eksiltiyorsun sevginden.

Bizi gerizekalı yerine koymaya çalışma.15 yaşındaki çocuk küfredince kopmuş ipler.

Aylar öncesinden,kulüpler anlaşmadan sen Atleticoyla anlaştın demekki.Kulübe pazarlık şansı bile tanımadın yani.

Sen oynadıkça biz gururlanalım istiyoruz ama insaf yahu.Her bulduğun fırsatta deşme işi.Her açıklamanda daha fazla zarar veriyorsun sana olan sevgiye.

Senin önün açık aslanım..

Arda'nın yerinde kim olsa,mutlaka avrupa hayali kurardı.Gerçekçi olalım,er ya da geç,bu durum hepimizin hayallerini süslerdi.

Messi'ye karşı oynamak...Ronaldo'ya karşı...

Yolun bahtın açık olsun aslanım...

Giderek en doğrusunu yaptın.Şikeyle çalkanan,iyice kalitesizleşen,avrupadaki imajı artık 0 olan bu ligde durmamakla en doğrusunu yaptın..

Biz bile maç izlerken tat almıyoruz artık rekabetten...

arda çıkıp ben bugünde konuşmak istiyorum diye mi çıkıyo oratya art niyetli tipler sorup duruyo hikayeyi yazıyolar ..

dogru diyorsun Arda , halen bu baslikta bile sana sus pus diyenler var , dogru konustugunu er yada gec anlayacaklar . Dogru karar verdin kiymet vermeyene sirtini döneceksin doganin kurali bu , ama keske medyaya da deninseydin sonucta bu sus pus diyenleri gaza getiren onlar

Biz neden sus diyoruz ? Çünkü sıkıldık artık haftada iki kere röportaj vermesinden.Ne derse desin haklı olsun haksız olsun artık konuşmasın sadece futbolunu oynasın.Doğru olan bu...

2 seye katilmiyorum.

1. 15 yasindaki cocuk kufur etti diye gidiyorsan buna sadece gulerim. Boyle sacmalikmi olurmus? Milyonlarca kisi seni desteklesin ama sen 15 yasinda ki bebenin agzina bak oyle mi? Saka mi bu? Hic gulesim yoktu.

2. Parayi HAK EDENLER alir, oz evlatlar gibi sacmaliklari birak. Madem oz evlatlar alir, o halde onceki yillarda takim adina cogu yabancilar bir yerlerini yirtarken o oz evlatlar neden bir yerlerini kipirdamadi? Birakin bu oz evlatlar geyigini, bi bizim ulkede boyle sacmaliklar var zaten. Kim hak ediyorsa parayi da alir, formayi da ...

Neyse umarim cok daha iyi yerlere gelirsin Arda Turan.

Not: Bu roportaj hayal urunu dahi olabilir, veya eksik/fazla seyler de yazilmis olabilir o yuzden eger TAMAMI dogru ise ustteki yorumum gecerlidir, degilse gecersizdir. Bu gazetecilere guven olmaz.

Halamı Ardayla ugrasıyorsunuz,Bırakın su adamın yakasını ya!Sizin yüzünüzden kactı zaten...

15 yaşındaki çocuk küfür etti diye gitmişse saçmalığın daniskası. Aziz Yıldırım tutmuş olamaz mı o çocuğu. Çocuk mal olamaz mı? Onlarca ihtimal var. Her şeyi geçtim çocuk ulan çocuk. tek bi kişi yüzünden takımdan ayrılır mı insan

Taraftarin elbette hatasi vardir keza medya'nin da fakat Arda da hatalidir, bunu inkar etmemek gerek.

medyanın hatası var ya da yok

taraftarın hatası var ya da yok

Asıl mesele şu.Arda gibi çok kaliteli bir oyuncu avrupayı fazlasıyla hakediyordu.Hak ettiğini de aldı.helal olsun aslana.Yolu açık olsun.

Allah sakatlık kaza bela vermesin.Onu inşallah daha büyük kulüplerde izleyeceğiz.En büyük hayalim bu..

Geçmişinden bahsederken Galatasaray'ın yetiştirdiği yıldız diyecekler.Bir kez daha göğsüm kabaracak...Bu gurur bize yeter..

abicim tamam sağol varol seni seviyoruz . daha oradan buralara ne laf yapıyorsun kaptan

Avrupayı her hakeden gitsin ozaman bizede sağ bekte Sabri sol bekte Hakan kalınca ağlamayalım boşuna.Sonuçta altyapıdan yetişip bizi Avrupa da destekleyecek oyuncuların gururu bize yeter hatta fazla bile gelir.Böyle bişey olabilir mi ya...

Adam her cümlesinde Galatasaray diyor,besmele çeker gibi..

Varlığında değerini bilemedik,bari yokluğunda bilelim...

Üst Alt