Arda Turan: "Galatasaray benim yuvam, ben onlara ne yaptım!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
0

Bu sezon Barcelona'da forma şansı bulamayan Arda Turan'ın devre arasında hangi takıma gideceği merak konusu. Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen tatil için İstanbul'da bulunan Arda Turan'la buluştu ve arasında geçen tüm diyalogları köşesinde aktardı...

Arda Turan'ı ikinci yarı Türkiye'de izleyecek miyiz?

Zor gözüküyor… Arda Barcelona'da yılda 7 milyon Euro kazanıyor. 2.5 yıl daha kontratı var.Dünyanın en büyük kulübünde. Evet futbol oynamak istiyor. Teklifler de var. Ama Türkiye'dehiçbir kulüp onun aldığı parayı veremez. İtalya'dan Milan, İngiltere'den Everton Arda'yı en ciddi şekilde isteyen kulüpler. Eğer gitmek isterse onlardan birini tercih eder. Türkiye'den kimseyle görüşmedi ama futbol oynamayı çok istiyor. Bir tarafta da dünyanın en büyük kulübünde. Sakatlığını atlatmış durumda. Ona git diyen yok ki? Geçtiğimiz yıllarda ya 11 oynuyordu ya 12. adamdı. Sakatlıktan dolayı takımdan uzak kaldığını düşünüyor. Takım arkadaşlarıyla da sorunu yok. Messi ve Suarez'le olan hoş sohbetlerini de anlattı. Ama bunları benim paylaşmam doğru olmaz.

Galatasaray'ın başına yeniden Fatih Terim geldi… Olur da Galatasaray bu rakamıkarşılarsa Galatasaray'a döner mi?

G.Saray'ı konuşurken gözleri doluyor Arda'nın... Kendisi hakkında camia ve taraftarlararasından çıkan çatlak sesler onu çok üzüyor. 'Galatasaray benim yuvam, ben onlara ne yaptım' diyor! Bu hepimiz için geçerli, herkes herkese sallıyor. Ben de kendi camiamdan tepki alıyorum zaman zaman. Arda'nın G.Saray'a verdiği desteği kimse yadırgayamaz.

Milli Takım'da sorun yaşadığı Terim'in G.Saray'a dönüşüne yorumu ne?

'Fatih Terim bizim hocamız, o iyi olsun' diyor ama Fatih Hoca'yla şampiyon olunur mu, başarı gelir mi konusunda bir yorum yapmaktan kaçınıyor.

Ocak ayı Arda için çok kolay geçecek gibi görünmüyor o zaman... Ya kendini kanıtlayacak ya da gidecek diyebilir miyiz?

Arda bizim için gurur kaynağı... Bence dünyanın en büyük kulüplerinde oynamaya devam etsin. Arda'nın aldığı paraya yaklaşacak kulüp yok... Ama o da oynamak istiyor. Bu şansı da Barcelona'da bulmak istiyor. Ocak ayı onun için zor geçecek. Ama o zorlukların üstesinden gelmeyi bilir.

Sabah

Son düzenleme:
Bir nevi haklı.Rıdvan'la Acun'la takılması,Evet'i desteklemesi vb. kendi hususi hayatı kime ne.Galatasaray aleyhine bir komik teklifti açıklaması oldu,onun dışında hepsi kendi şahsi meseleleri.

Çok acayip ya. Kim derdi ki "Galatasaray altyapısında yetişmiş bir oyuncumuz Barcelona'ya kadar gidecek. Sonra Barcelona'dan geri dönme kapısı açılacak ama biz istemeyeceğiz" diye? İşte tam olarak bunu yaptın ADAM! İnanması zor olanı başardın, tebrikler. :005:

Bir nevi haklı.Rıdvan'la Acun'la takılması,Evet'i desteklemesi vb. kendi hususi hayatı kime ne.Galatasaray aleyhine bir komik teklifti açıklaması oldu,onun dışında hepsi kendi şahsi meseleleri.
Karakterini ortaya koyan şahsi meseleleri. Galatasaray'da da karakter önemli bi unsur. Ayrıca "komik teklif" olayını ufak bişeymiş gibi araya sıkıştırılmamalı.

Melo bizdeydi kraldı,Fener'de Bjk'de olsa yedi ceddine söverdik kendimizi kandırmayalım reis.Demem o ki,bunlar bence geçmişte kalmış olan doneler.
Melo'nunki karakter sorunu değil ki. Çok farklı bişey onunki. Rekabetçilik, hırs... Arda'nın karakteri ise direk olarak bozuk. Terim'e "kalcam" diyip çekip gitmesi. Milli Takım'da yaptıkları ve onlarca şey. Melo'yla kıyaslanacak yanı yok.

Melo'nunki karakter sorunu değil ki. Çok farklı bişey onunki. Rekabetçilik, hırs... Arda'nın karakteri ise direk olarak bozuk. Terim'e "kalcam" diyip çekip gitmesi. Milli Takım'da yaptıkları ve onlarca şey. Melo'yla kıyaslanacak yanı yok.

Klişe bir muhabbet bence bu.Diğer takımlarda olsa biz karaktersiz,karaktersizlik yapıyor onlar rekabetçi hırslı derdi.Karakterliyse herkese karakterli.Karaktere bakacaksak bu takımda olmaması gereken daha çok adam sayılır.Arda gelsin demiyorum,ama yukardaki metinde haklı olduğu taraflar da var.Arda'nın olaylarının ezici çoğunluğu şahsi,direkt olarak Galatasaray'ı hedef alan bir şey yapmadı.

Melonun takım içi tek yamuk noktası Riera'yı dövmesiydi onun dışında bütün her şeyi takım için yapıyordu , basketbolda pis işleri yapan adam diye tabir edilen bir görev vardır oyunun içinde olan kuralları çiğnemeyen ama kimselerin sevmediği durumlardır melo onları yapıyordu bizim takımda yoksa melo karakter açısından sorunlu biri değildi, Arda ise hem komik teklif olayıyla ve hemde bizim vatandaşımız olduğu için siyasi fikirleri dolayısıyla düşünceleri ve uygulamaları önemlidir onun gibi düşünmeyen insanın onu sevmemesi kadar doğal bir şey yoktur. Yaşantısal olarak kimlerle takıldığı zira benim için önemli değildir ancak beni kötü etkilediğini düşündüğüm bir siyasi durumu destekliyorsa benim onu sevmeme gibi bir hakkım vardır.

Klişe bir muhabbet bence bu.Diğer takımlarda olsa biz karaktersiz,karaktersizlik yapıyor onlar rekabetçi hırslı derdi.Karakterliyse herkese karakterli.Karaktere bakacaksak bu takımda olmaması gereken daha çok adam sayılır.Arda gelsin demiyorum,ama yukardaki metinde haklı olduğu taraflar da var.Arda'nın olaylarının ezici çoğunluğu şahsi,direkt olarak Galatasaray'ı hedef alan bir şey yapmadı.
Melo konusunda katılıyorum, başka takımda olsa sövmekten sinir krizleri geçirirdik. Ramos var mesela aynı kefede. Ama bu adamların Arda gibi yavşaklıkları yok ki. Arda'yla kıyaslanamayacak biçimde sadece futboldaki rekabeti ilgilendiren "karaktersizlik"leri var. Burak'ın kendini yere atmasından 1 tık yukarda belki. Arda'nınki bambaşka. Kişilik sorunu. Milletin kuyusunu kazmak, söz verip tutmamak, onca insanı yarı yolda bırakmak vs vs.

Melo konusunda katılıyorum, başka takımda olsa sövmekten sinir krizleri geçirirdik. Ramos var mesela aynı kefede. Ama bu adamların Arda gibi yavşaklıkları yok ki. Arda'yla kıyaslanamayacak biçimde sadece futboldaki rekabeti ilgilendiren "karaktersizlik"leri var. Burak'ın kendini yere atmasından 1 tık yukarda belki. Arda'nınki bambaşka. Kişilik sorunu. Milletin kuyusunu kazmak, söz verip tutmamak, onca insanı yarı yolda bırakmak vs vs.

Tamam,dediğin tarzda 'karaktersizlik'i baz alırsak dahi yine isimler sayılır.Okan Buruk'a sövmedik mi 2001'de şampiyonluğu Emre'yle verdi Inter'e gitmek için,sonra da defoldu gitti diye.O dönem aşırı tepkiliydik öyle böyle değil.Yetmedi sonra da Bjk'ye gitmedi mi? (Ne kadar o dönem Fb'ye karşı bir ittifak olsa da Bjk Bjk'dir.) Bunlara rağmen tekrar gelmedi mi bize?

Tamam,dediğin tarzda 'karaktersizlik'i baz alırsak dahi yine isimler sayılır.Okan Buruk'a sövmedik mi 2001'de şampiyonluğu Emre'yle verdi Inter'e gitmek için,sonra da defoldu gitti diye.O dönem aşırı tepkiliydik öyle böyle değil.Yetmedi sonra da Bjk'ye gitmedi mi? (Ne kadar o dönem Fb'ye karşı bir ittifak olsa da Bjk Bjk'dir.) Bunlara rağmen tekrar gelmedi mi bize?
Gelmemelydi zaten.

Neyse ben daha fazla uzatmayacağım bu mevzuyu. Arda'nın sevilmemek için milyon tane sebebi var.

Komik teklif ama ne yapalım kulübümüz

Teknik direktörünü haber vermeden transfer dönemi sonunda satmak

Basın mensubuna sinkaf ve saldırmak

Her mikrofona siyasetten ekonomiye kanaat önderi gibi açıklamalar

Pubisim diyerek takımın kötü sezonunda göbek salıp bilerek oynamamak

Formaya hakaret

Ve son olarak

Ardayım ben Ardaaa diye trip atmak

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rıdvan Dilmen'e kalmış Arda Turan için PR çalışması!!!

Arkadaşlar Arda Turan süslemeleri bu sene için değil. Arda Turan bu sene Türkiye'ye, özellikle Galatasaray'a gelmesi im-kan-sız. Kırmızı halılar sersek de tek yürek olup takıma çağırsak da bu sene gelmez. Bu çalışmalar 34'üne - 35'ine geldiği zaman oynayacak kaliteli bir takım bulmak için yapılıyor. İmaj bir senede düzelmez. Şimdiden süslüyorlar. Şu soruya ve cevaba bakınız:

Arda Turan'ı ikinci yarı Türkiye'de izleyecek miyiz? sorusuna verilen cevaba bakınız:

Zor gözüküyor… Arda Barcelona'da yılda 7 milyon Euro kazanıyor. 2.5 yıl daha kontratı var.Dünyanın en büyük kulübünde. Evet futbol oynamak istiyor. Teklifler de var. Ama Türkiye'de hiçbir kulüp onun aldığı parayı veremez.

Yürekten Galatasaray'da oynamak isteyen birinin arkadaşı bu cevabı verir mi! Belli ki Arda Turan, Rıdvan abisine "piyasasının güçlü olduğunu, henüz piyasam varken daha çok kazanayım" demiştir. Adamın derdi para kazanmak. Hakkı. Kazansın elbet. Ama "Galatasaray'ım canım benim onun için her şey yaparım" demeyeceksin. İşine bakacaksın, parana bakacaksın!!!

Bir diğer konu da "Türkiye'de sadece Galatasaray'da oynarım" yalanı! Rıdvan Dilmen "Türkiye'de hiçbir kulüp o parayı veremez" diyor. Bu demektir ki bugün Arda Turan'a Beşiktaş 6-7 milyon verse koşarak gidecek. Yazıyı dikkatle okuyun. "Galatasaray'dan başka takımda oynamaz" ibaresi yok. Olmasın da zaten. Futbol profesyonel bir oyun. Dolayısıyla bu profesyonellik içinde "Arda Turan Galatasaray'dan başka takımda oynamaz" güzellemelerine inanmayın.

Son olarak yazının son bölümünde yazılan

"Arda'nın aldığı paraya yaklaşacak kulüp yok" sözüne dikkat edin ve

"Galatasaray'ın teklifi komikti" sözünün gerçekten doğru olduğunu kabul edin!!!

Üst Alt