# Arda Turan - Sayfa 79 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
galatasaray'a bonservis kazandırdığı için galatasaray'da futbolu bırakmasını isteyen, galatasaray'ın evladı diye ittirmeye çalışan da bir kitle var. atl. madrid alsın o zaman orada bıraksın futbolu bizden daha fazla bonservisi onlara kazandırdı. işin vahim tarafı, galatasaray içinde yıllardır büyük bir yara bu bonservis işi, hiç doğru düzgün oyuncu satamadık. ondan sonra 3. lig takımı gibi üç beş kuruş bonservis kazandıran adamlara daha sempatik bakıyoruz.

Hacı ya sen gelip ne oynayacaksın? Aynaya baktınmı hiç? Oynayacak faydalı olacak futbolcu it gibi çalışıp ip gibi olur yahu... Amatör futbolda tonlarca var, yeteneği olupta fizik kondisyon ve mental açıdan eksik kalan.

Şimdi bu adam geldi değil mi? Bu başta bir rezalet.

Bir başka rezalet de transfer döneminin sonunda açıklanacak olması. Madem öyle 4 ünde açıklayın!

Arda sakatlıktan oynayamadığı son senesi hariç yılda ortalama 10 gol 14-15 asist yapan aynı zamanda top çalan ve pas istasyonu olabilen sağ-sol kanat-orta saha ve hatta forvet olarak bile oynamış alt yapıdan çıkan 0 maliyetli bir adamdı. Mustafa sarp-barış-servet-orhan ak'la falan oynadığı için bir şey kazanamadı ancak benzer bir kaderi Muslera da yaşayabilirdi o tarz kadrolarda oynamış olsaydı. Kötü kaleci ya da başarısız yapmazdı bu durum kendisini. Bir şey kazanamadı/kazandıramadı ki eleştirisini yapanlar için öncelikle bunu yazayım.

2006-2007 sezonunda yani wonderkid olarak çıktığında Galatasaraylıların çoğunun maçlarda keyif aldığı tek detay kendisiydi. İnamoto'dan alacak halimiz yoktu zira. Gerçi Arjantinli wonderkidimiz Carrusca vardı bir de, neyse. O sene üçüncü olduk mesela ama bu durumdan Arda'yı sorumlu turan varsa örneğin müptezeldir. Gerçi bizim taraftarımız seneler geçtikçe bu müptezelliği ciddi ciddi yapmaya başladı. Sol bek hakan balta stoperlerin servet-gökhan zan sağda sabri ortada barış ayhan mustafa sarp ama maç sonu ıslıklanan Arda, hakkında besteler yapılan Arda. Harbiden çok mantıklı hareketlerdi. Mağlubiyetlerin tek sebebi Arda olmalıydı. (xD)

O zamanlarda Arda'yı sonuna kadar savundum çünkü bu durum aşırı absürttü. Bir de futbol görüşü dar arkadaşlar vardı çok çok sayıda. "Kimse 3-5 milyon vermez, eplde oynayamaz, la ligaya temposu yetmez" diyen vizyoner çoğunluk yine aktifti. Ben de o zamanlarda İspanya liginin Arda'ya çok uygun olduğunu(Kafamdaki takım sevilla'yda atm değil ama), Barca'nın sistemine de uyacağını falan yazıyordum. Seneler geçti, hangi senaryonun gerçekleştiğini anlatmama gerek yok sanırım. He sonrasında durumu kendisi kaldıramadı, siyasi işlere bulaştı falan ayrı hikaye. Ben işin futbol, yetenek, potansiyel kısmından bakıyorum ki dediklerim çıktı tam olarak.

Pragmatist bir insanım Arda'nın o çöp takımlar, kadrolar içinde bu kadar eleştirilmesi( Arda istemiyorum demesine rağmen kaptanlık+10 numarayı veren Adnan Polat'ın da katkılarıyla) saçmaydı. Her sene 40 maç oynayan, skor yapan-yaptıran sağ bekten-forvete kadar farklı mevkilerde değerlendirebileceğin bir adamdı, üstelik seviyesi de Atletico Madrid'in 10 numarası kadardı. Bu adamı ekstra eleştirip soğutmak Galatasaray'a yararlı bir olay değildi bana göre ve mantıksızdı. Ama olan oldu sonuç itibariyle aradaki bağ koptu gitti. Terim'e de yamuk yaptı son anda çıkışını yaptı. İyi de para kazandırdı. Günümüz transfer piyasasında 20 milyona falan denk gelir herhalde o miktar. Bana göre Galatasaraylıların ekstra nefret etmesini gerektirecek bir tablo bırakmadı arkasında son sene sakat değildi bilerek oynamadı gibi bir iddia var ama net bir konu olmadığı için yorum yapamıyorum orada.

Bütün bunlara rağmen tekrar gelmesinin söz konusu bile olmaması lazım bize vereceği hiçbir şey yok futbol adına. Arda zaten en fit en iyi döneminde bile fiziksel dezavantajları olan bir arkadaştı şu an düştüğü seviyeden çok yukarı tırmanabileceğini düşünmüyorum. Maksat hikayenin iyi bitmesiyse yine mantıksız zira mutlu son için tek ihtimal Arda'nın gelip ligin içinden geçmesi ki söylediğim gibi bu durum ihtimal dışı. Tepkilerle gelecek, kötü oynayacak, sahada ıslıklanacak, hoca sahip çıkacak, havaalanında yine tezahüratlar olacak ,negatif twitler vs vs. Yani kendisi açısından da çok mantıksız bir hareket. Hoca ne yapıyor zaten bu sene anlamak mümkün değil.

Boş bir iş yani gündemimiz bu olmamalı takımın ciddi problemleri var ve Arda bunların hiçbirisine çözüm olacak kişi değil. Arda'nın gelip gelmemesinden çok bu duruma başkan-hoca-taraftar olarak bu kadar kafa yormamız can sıkıcı olan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt