Arda Turan'dan taraftara veryansın - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda Turan'dan taraftara veryansın

Cevap: Arda Turan'dan taraftara veryansın

Önüne gelen suçu taraftara atıyor ne güzel memleket be kardeşim.Dünyanın parasını alın yiyin için gezin tozun iş sahaya çıkıp oynamaya gelince kimseden icraat yok.

Rijkaard yüzünden bu durumdayız zaten. Tazminatını kuruşu kuruşuna almıştır herhalde. Hagi sıradan bir adam değil. Futbolculuk döneminde yaptıkları nedeniyle, (bazı liseliler hatırlamaz) başarısız bile olsa saygıyı hakediyor. En azından sezon sonuna kadar. Hagi'nin şu an gitmesi hiçbirşeyi değiştirmez.

Isinize gelince Galatasaray dan kimse büyük degil diyen, sonrada Hagi ye gelince, yok oo Galatasarayi Galatsaray yapan adamdir gibi konusmalar.

Galatasaray Hagi yi Hagi yapmistir, tersi degil. Oda külüp külüp gezdi, bisey beceremedi bunu kimse unutmasin

Karmakarışık duygular yaşıyoruz hepimiz. Oyuncusundan kaptanına, teknik kadrosundan yönetimine, muhalefetinden taraftarına . Tüm camia.

Kablolar birbirine karıştı. Doğrular yanlışlara, yanlışlar doğruların içine girdi.

Dipteyiz !!! yada bir kaç kulaç uzağında.

Nefessiz kaldık. Beynimize oksijen gitmiyor.

Hani derler ya: Dipten kuvvet alıp yüzeye daha hızlı çıkarsın.

Umarım hızla çıkarız bu durumdan.

Bir daha da "tüpsüz" dalmayız denize!

ilk 11'de taraftar oynuyor maçları kaybediyoruz.ulan hem suçlular hem güçlüler

Kabahat sende değil be Arda,

Şu söylediklerine ne kadar katılmıyorsam, o derece de suçsuz buluyorum seni,

Çok yeteneklisin, iyi futbolcusun, iyi bir Arda'ya her zaman ihtiyacımız var.

Ama kaptanlık, kaptan olmak çok farklıdır.

Herşeyden önce..

Liderlik gerektirir,

Tecrübe gerektirir,

Zor günlerde birlik ve beraberliği sağlayacak heyecan gerektirir.

Açıkçası bunlar sen de var mıydı bilmiyorum. Ama en azından tecrübe konusunda sıkıntıların olacağı açıktı.

Bence kaptanlık için henüz erkendi,

Sadece kaptanlık için değil, bu kadar ön plana çıkarılman için de erkendi.

Şu an diptesin ve suçlu arıyorsun. Tamam taraftar hatalıdır kabul ediyorum. Özel hayatın senindir, ileri geri konuşmak eşekliktir.

Ama asıl suçlu için,

kariyerini planlayanlara bakacaksın.

' Arda'nın kariyerini ben planlayacağım diyenlere '

Ayda 629,96 TL net asgari ücret ile 4 kişilik aile geçindiren adamın psikolojik sıkıntısı olur, stress olur. Kim sırtını sıvazlıyor bunların, kim şımartıyor bu kadar?

Ne lan bu Arda'ya gelişi güzel sallama yerine dönmüş, yok aldığı para, yok sevgilisi.

Arda'nın yaptıklarını yapabiliyorsanız buyurun siz oynayın ( yaptıklarını da sıralatmayın bana ) ki Arda'nın yaptıklarını ile sevinenler oradan oraya zıplayanlar sizlersiniz, yüzsüzlük yapmayın.

- Dur dur, hatta söyle örnek gösterelim ; Arda bizim takıma gelsin diye ağzının suyunu akıtanlara, "nahh alırsınız", "başka kapıya naşş naşş" diyenler, şimdi Arda'ya naşş naşş der olmuş. Sebep ? sakatlanmış.

Sizin ( sizin diyorum, Galatasaray taraftarının çoğunun sizinle aynı fikirde olmadığını biliyorum ) bu yaptığınıza ne denir ?

Galatasaray'ı hepimizden daha çok sevdiğine, hepimizden daha çok birşeyler yapmak istediğine de eminim.

Arda'nın kazandığı paradan çok, Servet+BAM'ın kazandığı paraya takın kafayı gidin.

Taraftar ne kadar gereksiz birsey diyecekler bunlar sonunda, kapatalim ozaman dükkanlari madem bize gerek yok, bakalim ne oluyor. Sansal bile cildirdi satamiyoruz diye bunlar hala taraftara yükleniyorlar helal olsun valla

Arda'nın kazandığı paradan çok, Servet+BAM'ın kazandığı paraya takın kafayı gidin.

Merak etme kardeş, Galatasaray'ın alehine olan her duruma kafayı takarız biz.

Siz bu yeni ergen safsatalarını dinleyecekseniz paşa gönlünüz bilir. Yarın, "Hayat çok kötü! Kimse beni sevmiyo zaten!" diye açıklama yaparsa da büyük kaptan diye bağırırsınız.

Merak ediyorum acaba bizim futbolcular ne zaman aynaya bakmasini ögrenecek. Yurt disina gidemez, pasaportu yüzündendir. Taraftar protesto eder medyanin gazina geldigi icindir. Aylarca oynamaz, her gün magazin sayfalarinda boy boy resmi cikar, her demecinde avrupa der, premier lig der, Liverpool der taraftar sahip cikmadi diye isyan eder.. kücük kiz cocugu gibi mizmizlanip duruyor Arda sürekli. Taraftar sana sahip cikmiyorsa, taraftarin büyük kismi sana tepkiliyse niye diye bir düsün önce, cünkü mutlaka bir nedeni vardir. Medyanin gazi falan diye kandirma kendini, bir yere varamazsin bu kafayla cünkü.

Büyük futbolcu sadece yetenekle olunmuyor, yildiz futbolcular dünyanin her yerinde ayri muamele görür, en cok onlar elestirilir, en cok kamera onlarin etrafindadir hep, her hareketleri mercek altindadir, her yaptiklari büyütülür, olay olur. Ama onlari büyük yapan bu muamele karsisinda gösterdikleri durustur, en siddetli firtina karsisinda bile sogukkanli, güclü ve mantikli durabiliyorsan büyüksündür. Ama Arda maalesef böyle bir durusu hic bir zaman gösteremiyor, bu ülkede yuhalanmasi bu kadar olay olan bir baska futbolcu hatirlamiyorum ben sahsen. Hatta haber bile olmaz cogu, nitekim o malum macta Elano da yuhalanmisti ama kimse hatirlamiyordur, Elano dahil. Cünkü futbolun icinde bunlar vardir, profesyonelsen ve kendine kaptan diyorsan bunlari kaldirabilmelisin, bir daha ayni olayi yasamamak istiyorsan da aynaya bakip kendini sorgulamalisin.

Taraftar senin piskologun degil Arda, en cok seni sevsin, her kosulda sana destek olsun istiyorsun ama isler böyle yürümüyor. Sen istedigin gibi yasayip, istedigin seyleri söyleyip kimse buna laf etmesin, karismasin istiyorsan yanlis meslegi yapiyorsun ve yanlis takimda oynuyorsun. Senin kaptan oldugun 2 yilda da takimin gösterdigi performans ortada, senin bireysel performansinin da hergün geriye gittigi bir gercek. Yabanci düsmanligiyla ve yönetime karsi tutumu bilinen ve her firsatta seni savunan abi dedigin Hakan Sükür bile seni sorguluyor, bilerek oynamiyor diyor. Yeterince profesyonel yasamadigin da aldigin kilolardan belli. Lig'de 11. siraya gerileyen bir takimin kaptani olarak her gün magazin sayfalarinda boy boy resmin cikiyor, her acilista her alisveris merkezinde her davette.. Her röportajinda Avrupa'ya ne kadar gitmek istedigini sokuyorsun bu taraftarin gözüne, hatta takim adi bile veriyorsun. Bu taraftarin en cok nefret ettigi, kaptani oldugun takimin adini bile agzina almaya tenezzül etmeyen bir adamla ne kadar yakin oldugunuzu, onu ne kadar örnek aldigini gösteriyorsun bize her firsatta. Takimin kaptani yani bir anlamda tutkali olman gerekiyor, ama yabanci oyunculara karsi bir tavrin oldugu da pek bilinmeyen bir durum degil. Milli takimla vitrin macina cikmak icin sakat oldugun halde amatörce davranip aylardir takimini yalniz birakiyorsun.

Taraftar tüm bunlari iyi oynadigin sürece sineye ceker, her futbolcu icin her takimda gecerlidir bu. Ama bir yildir oynamiyorsun ki Arda, bu takim tarihinin en rezil en utanc verici sezonunu yasiyor. Taraftar seni mi düsünecek kendini mi sence bu durumda? Sahiplenilmeyi istiyorsan önce bunu hak etmen gerekir ama maalesef bu durumda senin bile takimin kalanindan bir farkin kalmiyor.

Ancak benim en büyük sorunum,taraftarlarımızın bana sahip çıkmaması.

Sen kendine sahip çıkıyor musun? Bir gün grip olursun öbür gün adelen atar.Önce kendine bak ondan sonra taraftarı suçla.

Ne lan bu Arda'ya gelişi güzel sallama yerine dönmüş, yok aldığı para, yok sevgilisi.

Arda'nın yaptıklarını yapabiliyorsanız buyurun siz oynayın ( yaptıklarını da sıralatmayın bana ) ki Arda'nın yaptıklarını ile sevinenler oradan oraya zıplayanlar sizlersiniz, yüzsüzlük yapmayın.

- Dur dur, hatta söyle örnek gösterelim ; Arda bizim takıma gelsin diye ağzının suyunu akıtanlara, "nahh alırsınız", "başka kapıya naşş naşş" diyenler, şimdi Arda'ya naşş naşş der olmuş. Sebep ? sakatlanmış.

Sizin ( sizin diyorum, Galatasaray taraftarının çoğunun sizinle aynı fikirde olmadığını biliyorum ) bu yaptığınıza ne denir ?

Galatasaray'ı hepimizden daha çok sevdiğine, hepimizden daha çok birşeyler yapmak istediğine de eminim.

:tiphat:

:005:

Üst Alt