Arda , Xavi-İniesta mı yoksa Alex mi oluyor ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arda , Xavi-İniesta mı yoksa Alex mi oluyor ?

Her maç en az 1 gol 1 asist, 1 gol, 1 asist gibi rakamlarla oynadı. Boş geçtiği maçı hatırlamıyorum.

Bunlarla beraber olaya 2 farklı yönden bakıyorum

1- Arda , İniesta veya Xavi'leşme yolunda ilerliyor ki bu iyi olanı

2- Arda , Alex stili gibi oynamaya başladı ki bu da kötü olanı

Siz hangisine katılıyorsunuz?

Bu arada acaba Rijkaard geldikten sonra Arda Turan istatistikleri olan var mı ?

Cevap: Arda , Xavi-İniesta mı yoksa Alex mi oluyor ?

ne Alex'i ya, Alex futbol mu oynuyor. Koşmayan adama futbolcu denmez. Ki, hiçbir özelliği Arda'nın yanına gelemez. adamın stili yokki alakası olsun.

Xavi'de diğil, Iniesta'da diğil. Arda, Arda... sol açık ve rakip ceza sahası önünde hem vurucu hem vurdurucu. Kendi stili ve oyun anlayışı kendine has.

alex stili diye bir stil yok arkadaşım kandırmışlar seni

ne Alex'i ya, Alex futbol mu oynuyor. Koşmayan adama futbolcu denmez. Ki, hiçbir özelliği Arda'nın yanına gelemez. adamın stili yokki alakası olsun.

Xavi'de diğil, Iniesta'da diğil. Arda, Arda... sol açık ve rakip ceza sahası önünde hem vurucu hem vurdurucu. Kendi stili ve oyun anlayışı kendine has.

Sorun bende, net ifade edemedim. Alex stili derken elbetteki dünya da Alex oyunu diye birşey yok ama demek istediğim şu ki ;

Forvet arkası -Orta saha önü arasındaki bölgede sadece topu alıp sağa,sola, ileriye atan klasik 10 numara

Her maç en az 1 gol 1 asist, 1 gol, 1 asist gibi rakamlarla oynadı. Boş geçtiği maçı hatırlamıyorum.

Bunlarla beraber olaya 2 farklı yönden bakıyorum

1- Arda , İniesta veya Xavi'leşme yolunda ilerliyor ki bu iyi olanı

2- Arda , Alex stili gibi oynamaya başladı ki bu da kötü olanı

Siz hangisine katılıyorsunuz?

Bu arada acaba Rijkaard geldikten sonra Arda Turan istatistikleri olan var mı ?

Hemen cevap vereyim ;

Arda hic bisey olmuyor Arda Arda'dir

Arda zaten boyleydi ! Performansi git gide artiyor fakat onu kimseyle kiyaslayamazsiniz.

Sorun bende, net ifade edemedim. Alex stili derken elbetteki dünya da Alex oyunu diye birşey yok ama demek istediğim şu ki ;

Forvet arkası -Orta saha önü arasındaki bölgede sadece topu alıp sağa,sola, ileriye atan klasik 10 numara

sence Arda orta sahada topu alıp sağa sola ileriye atan bir oyuncu mu ??? işte sorunun cevabı. :eek:

Bence bu konuyu tartışmanın lüzumu bile yok Arda sadece Arda.Kendi değerleri olan başlı başına bir yetenek,özel bir futbolcudur.Kalıplara koymaya çalışmayın sığmaz Arda dolar taşar o kalıplardan abartıyor olabilirim belki ama Arda şöyle oyuncu,bu tarz oyuncu denilecek bir adam değil.

Birçok forvetten daha iyi hücumcu,daha iyi gol arayabilir benim diyen defanslardan iyi topa müdahale yapıyor garip bir adam işte hep böyle olur inşallah baştacımız olur yıllarca.

elbette arda arda'dır arda kalacak ama iniesta'ya benziyo yinede:D çalım yeteneği, defansa yardımı, gezen bi yapısı olması, akılalmaz pasları bana iniesta'yı hatırlatıyor ama iniesta aşmış bi futbolcu yinede.:D kıyaslama kabul etmez:D

bu arada alex'le ilgli konuşan arkadasada bu kadar fanatik yorumlar yapmamasının uygun olduğunu söyliyim. bencede artık dünyada kalmadı juninho alex gibi koşmayan mücadele etmeyen adamlar ama yinede takımlarına büyük katkıları oluyor.

amaaaaaa;

ARDA'yıda asla alex'le kıyaslamamak lazım tabiki ;)

Şöyle söyleyeyim...

Arda Turan bugün dünyanın en iyi orta saha oyuncularından birisidir.

Ayrıca kendisinde ki oyun zekâsı ve hakikaten üstün çalım yeteneği, avrupada çok futbolcuda yoktur...

Üst Alt