Arsenal, Bologna'dan Takehiro Tomiyasu'yu 20 Milyon Euro Karşılığında Transfer Etti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Arsenal, Bologna'dan Takehiro Tomiyasu'yu 20 Milyon Euro Karşılığında Transfer Etti

1630446548047.png

Arsenal, Bologna forması giyen 22 yaşındaki Japon stoper Takehiro Tomiyasu'yu kadrosuna kattığını açıkladı.

Tip: Bonservis
Bedel: €20M+€3M(Bonus)
Mevkii: Stoper

oldukca versatile bir yetenek. cok begendigimi daha once bir kac baslik altinda belirtmis idim nacizane....

asya kitasi ozelinde, defans bolgesindeki kirmizi cizgi_potansiyel yetenek havuzumda ilk ciktigindan beri var idi.

japon yetenekler de kariyer bazli italya yapanlar genelde zoru secenler oluyor yarisma ruhu ozelinde.
kazu dan , nakata, nakamura, nagatomo , honda, ve son olarak tomiyasu ilk aklima gelenler en eskiden gunumuze....

yillardir dunya futbolunda gozlemledigim kadariyla ilginc olan , bu mense ozelinde bu isimlerin ortak yonu ; hepsi de neredeyse lider ruhlu ve yarismaci mantalitede olmalari... ulkelerinde en sevilenlerde tepede olmalari...

oyuncuya teknik anlamda donersek ;

defansin her bolgesinde oynatabilir arsenal.
ister stoper ister bek. kanimca birinci olarak ve agirlikli olarak stoper ve sag bekte oynamasini tercih ederim sahsen. uzun vadeli kalirsa takimin lideri olmasi oldukca mumkun tarafim adina...
*atalanta nasil alamadi halen sasiriyorum. misal, merih den cok onde bir oyuncu nazarimda.

japon millide iki lider stoperden biri kendisi digeri de yoshida....
uzun yillar milli takiminin kaptanligini yapacagini dusunuyorum.... arsenal sonrasi neresi olur bilemiyorum,,,uzun yillar burada da kalabilir...diger turlu barca vs olur pozitif yukselis babinda....

ozetle; arsenal yillar sonra gercek bir defans oyuncusu alacak. cok cok iyi bir fiyata aldiklarini da not edelim.
65 mac civari serie a tecrubesi ve taktiksel oyun kazanimlari cebinde olacka sekilde epl yapiyor, kanimca muthis bir zamanlama ile gidiyor...tebrik ediyorum bu baglamda...basarilar dilerim.

Üst Alt