Artık Hücum Futbolu İstiyoruz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Artık Hücum Futbolu İstiyoruz

Galatasaray 4-4-2 sisteminden vazgeçtiğinden bu yana göze hoş gelen futbol oynamıyor.Tek forvetli çok önliberolu sistem bize yaramadı. Bunda dünya futboluna yön veren takımların sistem değişikliğine gitmesinin rolü büyük. Çağa ayak uydurma adı altında tek forvetli sisteme geçmek kısır geçen maçları beraberinde getirmeye başladı. Ben ileride basan,rakibi ısıran,ilk golü attıktan sonra geriye yaslanmayan 2.,3. golleri atmak için saldıran Galatasaray'ı özledim. En iyi defans hücum yapmaktır. Ligin ikinci yarısında Hagi'den en büyük beklentim Hücum futbolu oynatmasıdır. Arsenal ile oynanan Uefa kupası finalinde bile iki forvet arkalarında Hagi ile oynadığımızı hatırlatmak isterim.

Cevap: Hücum Futbolu İstiyorum Artık

Sen bana takımda gerçek yeri santrafor olan 2 kişi yaz ben sana kadroyu kuruyum.

üstad senle benim gözler farklı yöne bakıyor sanırım. Bu takım son 6-7 sezonki en iyi hücum futbolunu Skibbe zamanında gördü bana göre.

üstad senle benim gözler farklı yöne bakıyor sanırım. Bu takım son 6-7 sezonki en iyi hücum futbolunu Skibbe zamanında gördü bana göre.

Skibbe'yi mi tartışıyoruz? Ben anlayıştan bahsediyorum,değişen zihniyetten ve takımın en son halinden. 1-0 öndeyken senin kalecin zamana oynuyorsa, bir maçta girdiğin pozisyon sayısı 2 yada 3 ise,rakibe önde basmıyor devamlı geriye yaslanıyorsan bu zihniyet değişkliğidir.

O zatan allahın emri de,hücum futbolu illaki 2 santraforla en iyi oynanır diye bir kaide yok ki.

Barcelona,Real Madrid,Arsenal vs. bunların hepsi 4-3-3,4-2-3-1 gibi tek santraforla oynayan takımlar.

Evet katılıyorum,tek forvet oynarsın ama hücum futbolu oynarsın. Biz artık bunu yapamıyoruz maalesef.

Skibbe'yi mi tartışıyoruz? Ben anlayıştan bahsediyorum,değişen zihniyetten ve takımın en son halinden. 1-0 öndeyken senin kalecin zamana oynuyorsa, bir maçta girdiğin pozisyon sayısı 2 yada 3 ise,rakibe önde basmıyor devamlı geriye yaslanıyorsan bu zihniyet değişkliğidir.

Skibbe değil, onun sistemi de tek forvetliydi. Meseleyi tek forvete bağlaman yanlış bence.

yalnız baros un durumu belli olmadıgına gore bir veya 2 forvet transferi yapılması gerekir...

Skibbe değil, onun sistemi de tek forvetliydi. Meseleyi tek forvete bağlaman yanlış bence.

Ben tek forvetle oynamamızın da bunda katkısının olduğunu düşünüyorum. Tek forvetle oynarsın ama öyle bir ortasahan vardır ki (mustafa barış ayhan ve cana!! gibi değil) hücum hattında çoğalırsın,adam eksiltirsin vs.vs. Biz de orta saha üretken olmadığı gibi ileride tek forvetle oynadığımız için takım pozisyona girmekte zorlanıyor. Çözüm şu; ya çift forvet oynayıp ilerde pres yaparak oyuna başlayacaksın, ya da tek forvet oynayıp orta saha elemanlarından mümkün olduğunca hücuma katkıda bulunmalrını isteyeceksin. İkisi de yok bizde.

Hagi tam anlamıyla 4-3-3 oynatıyor, tabi orta üçlü Balta-Ayhan-Barış , uçtaki forvet Pino , sağ forvet de Aydın olursa futbol falan oynamamaz, 3 lünün ortası Cana , solu Culio sağ tarafı da Biglia veya Formica olunca(inşallah) ilerde Arda-Pino-Kazım oynasa bile gayet iyi bir hücum futbolu oynarız diye düşünüyorum

Ben tek forvetle oynamamızın da bunda katkısının olduğunu düşünüyorum. Tek forvetle oynarsın ama öyle bir ortasahan vardır ki (mustafa barış ayhan ve cana!! gibi değil) hücum hattında çoğalırsın,adam eksiltirsin vs.vs. Biz de orta saha üretken olmadığı gibi ileride tek forvetle oynadığımız için takım pozisyona girmekte zorlanıyor. Çözüm şu; ya çift forvet oynayıp ilerde pres yaparak oyuna başlayacaksın, ya da tek forvet oynayıp orta saha elemanlarından mümkün olduğunca hücuma katkıda bulunmalrını isteyeceksin. İkisi de yok bizde.

elbette böyle bitik bir ortasaha ile tek forvet oynanmaz. ama forveti 2 lersen daha çok pozisyona girersin diye bir kaide yok ki. aksine daha çok pozisyon veririz. bütün dünya futbolu mersine giderken tersiyle bir şeyler ispad etmek bir ironi olur ancak :)

Gecen sene de cok güzel atak ama kontrollü oynuyorduk. Ozaman Sarp in yerine adam gibi bir box to box alcaktik (Biglia gibi) bir kademe atlamis olurduk, yaptik yapacagimizi, her sene kan degisimi, b.ka da yarmiyor da, ama olsun, biz baska bilmedigimiz icin hep ayni sey

Üst Alt