Artık Türkiye'de vergi %174 !!! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Artık Türkiye'de vergi %174 !!!

Cevap: Artık Türkiye'de vergi %174 !!!

Biraz ani olmasa iyiydi aslında... Tamam, doğal olarak tepkiliyim ama bir şeylerin çözümü için gerekliydi sanki. Biliyorsunuz cari açığımız var, bunu kapatmak için de yine vatandaşa yüklendiler. Ne diyelim, hükümetin artık makro ekonomi de olan adımlarını bitirip, mikro ekonomi için olumlu adımların atmasını bekliyorum.

Almanya'da 35.000 eurodan satılan araç burada 100.000 euro!

Yazıktır, ayıptır, günahtır..

Ben Türk halkının çok iyi incelenmesini istiyorum. Biz nasıl bunca zulme rağmen yaşıyabiliyoruz hiç merak etmiyor musunuz?

Zenginler daha da zengin oluyor, 1.6 üzeri motorlara gelen %20 ötv vergisi bildiğin onlara yaradı. Adamların arabaları kafadan %20 değer kazanıyor. Biz burada ç.k gibi kaldık ortada.

Umarım gün gelir çifte vatandaş olabilirim...bu ülkenin başındakiler buradan gitmem için ellerinden geleni yapıyorlar .. Americada camaro ss 30 bin dolar...ben o paraya burada Golf alabiliyorum ancak...110 bin dolar ulan camaro Türkiye'de ! İnsanlık mı bu!

Uzun vadede açık kapatmak için kısa vadede gelecek tepkileri göz ardı edip daha da arttırabilirler.

Orta sınıf yok oluyor yavaş yavaş. Bunun direkt olarak bu haberle ilgisi yok ama son yıllardaki gelişmelere bakılırsa insanlar ya yoksul ya da çok zengin olacak.

kriz var kriz farkında değilmisiniz Dolar 20 kuruş arttı 1 ay içinde Yani hepimiz %20 fakirleştik Ülkede bulununan sıcak para çekilmeye başladımı böyle zamlar gelecektir Her ay rekor dış açık veriyoruz her ay rekor düzeyde cari açık veriyoruz Yunanistan bile bu kadar vermiyordur bu kadar rezil yönetilen bir ekonomi görmedim o önlemleri 5-6 sene önce alacaktın çok kötü patlayacaz bir yerde böyle gidersek

Ülke sloganlarla,süslü kelimelerle,dillere pelesenk bir kaç sözcükle yönetiliyor."Teğet geçti" gibi bir ifade atarsın ortaya milyonlarca taraftarın trübünlerde teğet geçti diye hep bir ağızdan bağırır,bunu savunur.

İyi De Banane

Yepyeni bir insanımız var

Akıl yolundan öylesine uzaklar

Aralarında hoş bir uyum var

Ayıp değil mi, hiç mi umursamazlar

Altınlarınızı çaldılar

Topraklarınızı verdiler

Tarihi baştan yazdılar

İyi de bana ne

İnsanlığımızı ezdiler

Aydınlığımızı kestiler

Ülkeyi çoktan sattılar

İyi de sana ne

Yepyeni bir insanımız var

Düşünmeden ah, kardeşini boğazlar

Laf aramızda, aslında tek bir sorun var

Günah değilmiş memlekete olanlar

Altınlarınızı çaldılar

Topraklarınızı verdiler

Tarihi baştan yazdılar

İyi de banane

insanlığımızı ezdiler

aydınlarımızı kestiler

ülkeyi çoktan sattılar

iyi de sana ne

https://www.youtube.com/watch?v=vj5AA8oFIFw

onun en büyük sebebi gümrük vergisi. gümrüğe gelen arabanın fiyatı 2 ye katlanıyor AB ye girsek burda da en fazla 40 - 45 bin euro olur. Türkiyenin elinde olan bişey değil o

Devlet haddinden fazla vergi alıyor işte, bunun başka açıklaması yok. Ötv, kdv Türkiye'de üretilen mallar için de alınıyor. Devlet önce araba fiyatının üzerine ötv ekliyor, sonra ötv'li fiyat üzerinden kdv alıyor. Yani vergi üzerinden bir daha vergi alıyor.

Artık üst sınıf arabalar çok zorlanacak. 2 bin motorların baz paketleri bile 20.000 tl falan zam yedi. Lüks markaların içinde 1.6 motorlu aracı olmayanların işi bitti. Özellikle audi, sadece a3 ile bu çarkı döndüremez. Üst sınıfın bu zaafı volkswagen'e yarayacak, volkswagen patlama yapacak, en karlı onlar çıkacak bu işten.

Utanç. Rezalet ve eziyet. Bu ülkenin büyük çoğunluğu "bazıları" gibi dağa çıksa yeridir. Hala savunanlar olacaktır bu mentaliteyi. Ayıp artık. Yazıktır !

kriz var kriz farkında değilmisiniz Dolar 20 kuruş arttı 1 ay içinde Yani hepimiz %20 fakirleştik Ülkede bulununan sıcak para çekilmeye başladımı böyle zamlar gelecektir Her ay rekor dış açık veriyoruz her ay rekor düzeyde cari açık veriyoruz Yunanistan bile bu kadar vermiyordur bu kadar rezil yönetilen bir ekonomi görmedim o önlemleri 5-6 sene önce alacaktın çok kötü patlayacaz bir yerde böyle gidersek

Yunanistan önce memurunun parasını versin...

Örnek gösterecek başka ülke bulamadınız...

Batmak üzere olan yunanistanı örnek veriyorsunuz...

ALLAH akıl fikir ihsan eylesin...

Rekor dış açık dediğin 6 yılda ilk defa çeyrek puan üstünde...

Dünya krizden kırılıyor...

Bizde krizin etkisi olacak herhalde...

Yunanistan önce memurunun parasını versin...

Örnek gösterecek başka ülke bulamadınız...

Batmak üzere olan yunanistanı örnek veriyorsunuz...

ALLAH akıl fikir ihsan eylesin...

Rekor dış açık dediğin 6 yılda ilk defa çeyrek puan üstünde...

Dünya krizden kırılıyor...

Bizde krizin etkisi olacak herhalde...

Çok düz bir yanıt olmuş. Dünya krizde ? Kaç yıldır ? ÖTV ve bu verginin verigisi kaç yıldır yürürlükte (önceki hükümette dahil !) ? Bu kaçamak cevaplar gerçekten sıktı.

Benzin, araba, telefon gibi temel ihtiyaçlar tamamen ÖTV ye tabii ve neredeyse 2-2.5 katına çıkıyor fiyatlar. Nasıl bir mantıktır bu yahu :S Bu kadar mı körü körüne savunulur.

Üst Alt