Artık Yeter - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Artık Yeter

Peki direkt yedek külübesi oyuncu almak yerine ilk 11 daha güclendirmek icin oyuncu alip eski as oyuncu yedek külübesinde oturursa sence daha güclü bir kadron olmazmi? Sonucta ademler jimmyler selcuklar yerine daha farkli oyuncular orda oturabilir. Sorun yedekte oturmasi gereken yerli oyuncu ise, onuda bir sekilde gelecegi parlak olabilecek yerli ve genc futbolcularla doldurursun ya alt yapindan yada avrupadan bularak.
Normal olan öyle olması zaten. As alirsin sendeki yedek olur 11 icin kendini hazirlar calismayi birakmaz falan. Genç, gelecek vaad eden birini alirsin as olmaz ama onu hazirlarsin, bizde öyle degil malesef. Feg var belhanda var ne bileyim mariano var onlar oynasin onlara yedek alalim dediler. Onlar da kötü oynayinca ne yedekten katki geliyor ne astan.

podolskinin o kadar gol atıp itin gtüne sokulduğu sezonu yaşıyoruz resmen tek büyük hatamız babelden Podolski çıkmasını beklememiz

Şampiyonluk umurumda değil demişsin işin manevi kısmını geçiyorum ama şampiyon olmazsan şampiyonlar ligine gidemezsin, gidemezsen:

Oyuncu getirmek için sahip olduğun iki cazip noktayı da kaybedersin(para ve şampiyonar liginde oynama fırsatı).
Parayı da dolaylı olarak kaybediyorsun.

Dolayısıyla şampiyon olamazsan transfer yapamazsın, maaşları ödeyemezsin, ffp'den çıkamazsın, planlama yapamazsın vs vs. Yani hayal ettiğin hiçbir şeyi yapamazsın. Dursun'un bıraktığı finansal enkazı sürdürebilir hale getirmek için şampiyon olman şarttı. Ek olarak sen olamazsan başka takımlar şampiyon olacak ve bu avantajları elde edecekti. Bunları saymazsak evet şampiyonluk benim de umurumda değil diyebilirim, rakiplere hava atmak dışında. Ama gerçek hayat farklı, bunları hesaba katmak zorundayız. Bu zorlu geçiş döneminde alınan şampiyonlukların değerinin anlaşılmaması üzücü.

Yani senin umurunda olmayabilir ancak Galatasaray Spor Kulübü için hayati önem taşıyan bir olaydı şampiyon olmak. 2 senedir sabrediyoruz diyor millet 2 senedir şampiyon olunuyor. Hayır ben de 20 küsür senedir Galatasaray'ı izliyorum sürekli şampiyon olan Avrupa'da rakipleri ezip yok eden falan bir takım mıyız biz acaba? Hep güzel futbol oynayan ? Beklenti nedir, elimizdekiler nedir, gerçekler nelerdir bunlara bakmak lazım.

Rijkaard geldiğinde total futbol oynayacağımızı sanan bir çocuktum ben de ama "bam"la büyüyünce geçti mesela.

Bütün bunları söyluyorum lakin bu hocayı eleştirmeye engel değil. Oyundan memnun olunmayabilir, gitmesi istenebilir vs bunların hepsi tamam. Ama hakaret etmek ve yapılan iyi işlerin küçümsenmesi yanlış.

Şampiyonluk umurumda değil demişsin işin manevi kısmını geçiyorum ama şampiyon olmazsan şampiyonlar ligine gidemezsin, gidemezsen:

Oyuncu getirmek için sahip olduğun iki cazip noktayı da kaybedersin(para ve şampiyonar liginde oynama fırsatı).
Parayı da dolaylı olarak kaybediyorsun.

Dolayısıyla şampiyon olamazsan transfer yapamazsın, maaşları ödeyemezsin, ffp'den çıkamazsın, planlama yapamazsın vs vs. Yani hayal ettiğin hiçbir şeyi yapamazsın. Dursun'un bıraktığı finansal enkazı sürdürebilir hale getirmek için şampiyon olman şarttı. Ek olarak sen olamazsan başka takımlar şampiyon olacak ve bu avantajları elde edecekti. Bunları saymazsak evet şampiyonluk benim de umurumda değil diyebilirim, rakiplere hava atmak dışında. Ama gerçek hayat farklı, bunları hesaba katmak zorundayız. Bu zorlu geçiş döneminde alınan şampiyonlukların değerinin anlaşılmaması üzücü.

Yani senin umurunda olmayabilir ancak Galatasaray Spor Kulübü için hayati önem taşıyan bir olaydı şampiyon olmak. 2 senedir sabrediyoruz diyor millet 2 senedir şampiyon olunuyor. Hayır ben de 20 küsür senedir Galatasaray'ı izliyorum sürekli şampiyon olan Avrupa'da rakipleri ezip yok eden falan bir takım mıyız biz acaba? Hep güzel futbol oynayan ? Beklenti nedir, elimizdekiler nedir, gerçekler nelerdir bunlara bakmak lazım.

Rijkaard geldiğinde total futbol oynayacağımızı sanan bir çocuktum ben de ama "bam"la büyüyünce geçti mesela.

Bütün bunları söyluyorum lakin bu hocayı eleştirmeye engel değil. Oyundan memnun olunmayabilir, gitmesi istenebilir vs bunların hepsi tamam. Ama hakaret etmek ve yapılan iyi işlerin küçümsenmesi yanlış.

Taraftara göre kulüp yönetilmez.Bu arkadaşlar böyle sallıyorlar ama durumu yönetim belirleyecek.Ben Avrupa'da Real-Barça gibi kulüpleri çıkartırsak,Leicester istisnası dışında şampiyon yapmış bir hocanın gönderilsin dendiğini görmedim.Fatih hocayla hele 2 sene üst üste şampiyon olmuşuz

Onun öncesi Cl müziğine hasrettik tabi bazı arkadaşlar için bu tür durumlar önemli değildir

Eğer gerçekten dedikleri gibi başarısız bir sezon geçirirsek yönetim kahraman rolüne mi soyunacak yoksa Fatih hocayı kendilerine koruma kalkanı yapıp göndericekler mi göreceğiz

Birde bu aklıma takılıyor herkes kadro kalitesini övüp duruyor neden hep Terim zamanına denk geliyor bu kadrolar sormak istiyorum ?

Sevgili hocamızın bu dönemde bu kadar eleştirilmesinin nedeni daha önceki dönemlerde bu kadar kötü bir Galatasaray izletmemesidir bizlere

Evet hocamız bizlere büyük sevinçler yaşattı kabul büyük emekleri geçti kabul ama hiç bir dönemde bir futbolcu için taraftarı karşısına almadı taraftara seyirci gözüyle bakmadı bu takım hocamız varken de başarılı zamanları oldu yokken de başarılı zamanları oldu olacaktır da

Galatasaray da hiçkimse isim farketmez ama hiç kimse Galatasaray dan büyük değildir

Takim 2 senederi degil 5-6 senedir Galatasaray gibi top oynamiyor.

Topa kosan haraketli bir oyun anlayisimiz hic olmadi son yillarda.

Ara sira biraz iyi oynadik okadar.

Üst Alt