AS Gazetesi: “Reyes, Galatasaray’a yakın” - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AS Gazetesi: “Reyes, Galatasaray’a yakın”

Cevap: AS Gazetesi: “Reyes, Galatasaray’a yakın”

atletico arda'nın parası vs yerine bunu teklif ederse bizimkiler de para harcamadan oyuncu geleceği için kabul ederler gibi geliyor.

Takımda Eboue,Elmander ve biraz da Melo haric adam eksiltecek isim yok. Reyes gibi bu takımı her acıdan rahatlatacak bir oyuncuya burun kıvırmak aptallıktan baska hicbirsey değil. Ayrıca Reyes bu lige fizik olarak güclü gelirse ortalığın ebesini beller. Öyle Quaresma'ya benzemez.

Savunmayı cok iyi yapan bir takımız. İleride Reyes gibi 2.bir oyuncuyu daha kadromuza katarsak bu ligde cok rahat şampiyon oluruz.

Gelsin!!! ilk günden beri karşıydım ama Fatih hocanın bugün bile Mertanı oynatmadığını görünce Reyes gelsin diyorum yoksa biz Kazımla Aydınla Rierayla çok saç baş yolarız.

Takımda Eboue,Elmander ve biraz da Melo haric adam eksiltecek isim yok. Reyes gibi bu takımı her acıdan rahatlatacak bir oyuncuya burun kıvırmak aptallıktan baska hicbirsey değil. Ayrıca Reyes bu lige fizik olarak güclü gelirse ortalığın ebesini beller. Öyle Quaresma'ya benzemez.

Savunmayı cok iyi yapan bir takımız. İleride Reyes gibi 2.bir oyuncuyu daha kadromuza katarsak bu ligde cok rahat şampiyon oluruz.

aynen .. la ligada gördükleri gibi söylüyor insanlar ama biz r.madridin karşısına çıktıgımızda lise takımı gibi kalmıştık .{fizik açıdan}

Reyes > Simao kesinlikle.

Quaresma = Reyes.

Duygusallik yok. Quaresma cok nadir "gercek" Quaresma'yi gosteriyor. Bunu gosterdiginde ise onun yapabildiklerini sadece birkac oyuncu yapabilir Avrupa'da. Reyes'de istikrar yakakalamakta zorlaniyor. Quaresma'nin yetenekleri Reyes'in daha ustunde. Bunu tum dunya kabul eder. Avrupa basini bile Quaresma'nin Maccabi'ye attigi golden sonra "O gununde olursa onun yapabildiklerini yapabilecek cok az oyuncu var" gibi sozler kullandi.

Portekizliler 1 konuda hep hemfikirdir, teknik acidan en iyi oyunculari Quaresma'dir. Bunu herhangi Portekiziliye sorarsan sor, ama Quaresma senelerdir ayni problemle bogusuyor. Bunu sadece istediginde gostermesi. Sirf yetenek acisindan Reyes Quaresma kadar yetenekli degil. Istikrarsiz olsada beyin acisindan Quaresma'dan iyi. Bencil oynasa bile sonuca gore hareket ediyor. Macin sonucunu etkiliyecek hamleler yapmaya calisiyor. Bu sekilde aradaki farki kapatiyor.

Ben Reyes'i senelerdir cok begenirim. Ama dedigim gibi korktugum yonu Neville'inda soyledigi fizik acidan zorlarsan mactan kopabilmesi. Tabii Ada macerasinin uzerinden uzun bir sure gecti. Su an 28 yasinda. Senede 3,5 milyon verilmiyecekse bence kesinlikle alinmali. Dedigim gibi, ne Kazim, ne Aydin, ne Riera, toplasan kendini maca konsantre eden bir Reyes'in ceyregi kadar etkili olamazlar.

Reyes-Simao-Quaresma cok farklı oyuncular. Soruyu sormamda ki asıl neden, eger Q7 Reyes'ten iyiyse Reyes Q7'nin yaptıklarının bir nevi azını yapacak demektir düz hesapla. Ama bence fazlasını yapar. Oyuncunun ne kadar iyi oldugu takımına verdigi katkı ile orantılıdır. Yoksa bizdeki Felipe kadar rahat adam gecebilen veya Prates kadar iyi frikik kullanabilen az adam var dünyada.

Reyes = klas

Simao = skor

Quaresma = show

Reyesi bu ikisinden ayıran en büyük özellik oyunu durarak oynaması yada bir diger anlamda futbolu yürüyerek oynuyor. Gercek bir patlama yapamasının en büyük nedeni de bence bu. Bilekleri cok kaliteli, ona kimsenin zerre lafı yok. Fakat mevcut özellikleriyle Galatasaray'da yarım yamalak oynayan bir Kewell etkisi yaratması bile mümkün gözükmüyor (bence).

Galatasaray ve Türkiye kritellerine uyacak oyuncu en basta kosmalıdır. Mesela Barıs Ozbek, Kalli döneminde sag acık oynarken Quaresma ve Simao'nun toplamından daha fazla gol/asist yapmıs olabilir (emin degilim). Olaganüstü bir teknigi mi vardı, hayır ama adam da bitmek bilmeyen bir enerji, güc ve dinamizm vardı. Hep diyorum, Mustafa Sarp'ın kurbanı olan oyuncularımızdan biri olarak tarihe gecti.

reyesmi fizik olarak güclü? reyesi alacaklarına keitayı alsınlar. isitkrarsız bir topcu reyes. öyle yardıran bir kanat oyuncusuda degil. genellikle ice dalan bir adam ortaları iyi. ama isitikrarsızlık abidesi. birde okadar para verecez memnun olmucaz. madridde bişey yapamayan adam bizdemi bişey yapacak.

Reyes kaliteli oyuncu Galatasaray'ın kanatlarında Kazım,Aydın,Rieira olduğunu düşünürsek mükemmel transfer olur.Simao İspanya'dan Türkiye'ye gelen en kral topçulardan, Türkiye'deki futbol anlayışına çok ters geldi.İspanya'da oynatmaya dayalı Türkiye'de oynatmamaya dayalı bir oyun var.Sabredilirse ve en önemlisi Galatasaray'ı benimserse başarılı olacağına inanıyorum.

Mesela Barıs Ozbek, Kalli döneminde sag acık oynarken Quaresma ve Simao'nun toplamından daha fazla gol/asist yapmıs olabilir (emin degilim).

Barış Özbek kariyerinde 197 maçta 16 gol 25 asist yapmış.

Quaresma geçen sezon 11 gol 18 asist

Simao geçen sezon Beşiktaş'ta 8 gol 5 asist yapmış.(kaynak:transfermarkt)

Reyes-Simao-Quaresma cok farklı oyuncular. Soruyu sormamda ki asıl neden, eger Q7 Reyes'ten iyiyse Reyes Q7'nin yaptıklarının bir nevi azını yapacak demektir düz hesapla. Ama bence fazlasını yapar. Oyuncunun ne kadar iyi oldugu takımına verdigi katkı ile orantılıdır. Yoksa bizdeki Felipe kadar rahat adam gecebilen veya Prates kadar iyi frikik kullanabilen az adam var dünyada.

Reyes = klas

Simao = skor

Quaresma = show

Reyesi bu ikisinden ayıran en büyük özellik oyunu durarak oynaması yada bir diger anlamda futbolu yürüyerek oynuyor. Gercek bir patlama yapamasının en büyük nedeni de bence bu. Bilekleri cok kaliteli, ona kimsenin zerre lafı yok. Fakat mevcut özellikleriyle Galatasaray'da yarım yamalak oynayan bir Kewell etkisi yaratması bile mümkün gözükmüyor (bence).

Galatasaray ve Türkiye kritellerine uyacak oyuncu en basta kosmalıdır. Mesela Barıs Ozbek, Kalli döneminde sag acık oynarken Quaresma ve Simao'nun toplamından daha fazla gol/asist yapmıs olabilir (emin degilim). Olaganüstü bir teknigi mi vardı, hayır ama adam da bitmek bilmeyen bir enerji, güc ve dinamizm vardı. Hep diyorum, Mustafa Sarp'ın kurbanı olan oyuncularımızdan biri olarak tarihe gecti.

Mete,

Yazin guzelde, senin normalde yazdigin "Istatistik hersey degildir", "Indirekt katki" vsvs yazilarinla cok celiskili be brotha :)

Reyes kaliteli oyuncu Galatasaray'ın kanatlarında Kazım,Aydın,Rieira olduğunu düşünürsek mükemmel transfer olur.Simao İspanya'dan Türkiye'ye gelen en kral topçulardan, Türkiye'deki futbol anlayışına çok ters geldi.İspanya'da oynatmaya dayalı Türkiye'de oynatmamaya dayalı bir oyun var.Sabredilirse ve en önemlisi Galatasaray'ı benimserse başarılı olacağına inanıyorum.

Barış Özbek kariyerinde 197 maçta 16 gol 25 asist yapmış.

Quaresma geçen sezon 11 gol 18 asist

Simao geçen sezon Beşiktaş'ta 8 gol 5 asist yapmış.(kaynak:transfermarkt)

Transfermarkt'a güvenme, fazlaca celiski var o sitede. Barıs topu topu bir sezon Q7 veya Simao gibi kanatta oynadı. O sezon ki istatistiklerini bilmiyorum tam olarak, ama takımın en iyi 3 futbolcusundan biriydi.

Mete,

Yazin guzelde, senin normalde yazdigin "Istatistik hersey degildir", "Indirekt katki" vsvs yazilarinla cok celiskili be brotha :)

O lafımın her daim arkasındayım zaten kardesim. Barıs'ın 2007-2008 sezonunda ki sampiyonlukta takıma oyun olarak kattıklarını bahsetmeye kalkarsam anti Barıscılar üzerime cullanabilir :ka23: Verecek cevabım olur hepsine, ama ugrasmaya gelmez.

Ben Reyes'in tutacagını zannetmiyorum deyip bırakayım :)

Arkadaşlar devre arasında Reyes'den daha iyi adam mı bulacaz..Sağ Kanata da Keita üstüne de bir Kranjcar..Al sana ölüm timi..

Transfermarkt'a güvenme, fazlaca celiski var o sitede. Barıs topu topu bir sezon Q7 veya Simao gibi kanatta oynadı. O sezon ki istatistiklerini bilmiyorum tam olarak, ama takımın en iyi 3 futbolcusundan biriydi.

Geçen sene bakıyordum Quaresma ile Simao'nun 1-2 asistte değişme olabilir ama Barış'ı bilmiyorum. :)

Podolski gelsin abi Reyes'e gerek yok..

İspanyollar çıt kırıldım adamlar..

İspanyol gazeteci Filippo Ricci, Reyes'in Galatasaray'a transferini Manzano'ya sorduğunda, Manzano; Reyes transfer olabilir" @sporxcom

İspanyol Riera'dan ne hayır gördük ki,Reyes'ten de onu görelim.Atletico Madrid'de şans aramaya devam etsin.Buralara uğramasın hiç.

Yaşından büyük laflar etme.Ya karşı görüşlere saygı göstermeyi öğren ya da defol git siteden adamın asabını bozma!

Reyes yetenekleri üst düzey olan bir futbolcu.Ama kariyer olarak geriye düsen futbolculara ben her zaman süpheyle yaklasırım.

Üst Alt