as livorno calcio


livorno.jpg


1. Livorno, endüstriyel futbola karşı gelişen bir taraftar hareketidir. Paranın egemenliğinin, sporun ruhunu zedelemesine karşı çıkar. Taraftarları müşteri olarak gören yaklaşımların karşısındadır. Her alanda sporun endüstirileşmesine karşı muhalefet ederek amatör ruhu ve yerelliği savunur!2. Livorno, sporda ve yaşamın her alanında ırkçılığa ve her türlü din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına karşıdır. Toplumdaki yaygın milliyetçi reflekse karşı ödünsüz bir kardeşlik çizgisini savunur. “Öteki”leştirilerek dışlanan gruplara yönelik, mikro düzeyde de olsa her türlü ayrımcılığa karşı durmayı, yaşamsal bir önemde görür.3. Livorno, dili söylemi ve duruşuyla sporda şiddeti körükleyen egemen anlayışı reddeder. Taraftarın her şeyden önce “güzel futbola” taraftar olduğunu bilerek, futbol endüstrisinin suni bir şekilde körüklemeye çalıştığı gerilimlere karşı, renklerin kardeşliğini savunur. Futbolu çirkinleştirmeyen rakibini alkışlama erdemi gösterenlerin takımıdır.4. Livorno, takım tutmayı mutluluk sayar; fakat tutulan takımın kutsanmasını reddeder! Taraftarizmin körleştirdiği mevcut taraftar profiline karşıdır. Taraftar gruplarının kendi forumlarına, kendi çevrelerine hapsolmuş tek yanlı bakış açısına karşın, farklı takım taraftarlarının birbirlerini anlayıp ortak hareket edebilecekleri zeminleri yaratma misyonunu üstlenmiştir.5. Livorno, savunduğu amatör ruhla değer üretimini esas sayar. Bir arada olmanın getirdiği güçle üretkenliği çoğaltmayı ve adilce paylaşmayı savunur!6. Livorno, futbolda ve sporun tüm alanlarında bahis ve şikenin karşısındadır.7. Livorno, devrimci ruha, anti-faşist düşünceye sahip , ırkçılığa ve endüstiyel futbol saçmalıklarına karşı olan bütün dünya insanlarının yeşil sahalardaki temsilcisidir.

ÜYELER:1-) Ömer Çelik


2-) Giray Garry Partridge


3-) emrah baştan


4-) Deniz Ortakçı


5-) Kemal Özbaş


6-) Mustafa Bandırma


7-) Emre Taylan


:emrah: Güngör TeberFOTOĞRAFLARas+livorno+calcio
198715596_ce1817a7a6.jpg
01.jpg
12.jpg
13.jpg
17.jpg
19.jpg
35.jpg
39.jpg
34.jpg
41.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza LivornoEndüstriyel futbola karşı gerçekten ayakta durabilmişler mi? Yoksa lafta mı kalmış?
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza LivornoFormalar Asics 'den değil mi?:) Asics bu sene Nike kadar Adidas kadar satan Tiger ayakkabılarını çıkaran firma olması lazım. Yani kapitalist bir firma:)Bu durumda Livorno için çıkarılan forma, tişört, atkı vs. gibi ürünlerden payına düşeni alıyordur. Olaya duygusal değil de gerçekci bakmak lazım. Yanlış bilgiler yazdıysam düzeltin yazdıklarımı:)ADS 'den başkası yalan bu alemde:p
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza LivornoFormalarının üreticisini bilmiyorum. Ama atkı daha değerlidir formadan bu takımda :) ve genelde Livorno şehrinde satılır orjinali. Diğerleri kesinlikle çakmadır:p
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza LivornoKutsal formalarından kapitalist firmalar para kazanıyorlarsa Livorno çoktaaan endüstriyel futbolun önünde diz çökmüş demektir. Anormal bir durum değil bu. Çünkü Seria A gibi bir ligde ayakta durup adını duyurması için bazı şeyleri kabullenmek zorundalar. Belki ADS duruşundan vazgeçse o da TSL 'de oynayacak. Ama Adanalılar takımlarını ve yaşam tarzlarını o kadar seviyor ki onlar için TSL ADS 'nin oynadığı ligtir:)
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza LivornoForma olayını bi araştırmam lazım.. Eğer dediğin gibiyse de yapıcak bişey yok. Livorno'ya olan sevgimden hayatta azalma olmaz:eek:
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza LivornoSerie A sonuncusu komunist takımın nesi ilginizi çekiyor anlamıyorum...
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza Livornoİdeoloji tamamda bu ideolojilerini yapabiliyorlar mı? Endüstriye herkes karşı ama Livorno dahil herkes bunun içinde.
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza Livornoİdeoloji tamamda bu ideolojilerini yapabiliyorlar mı? Endüstriye herkes karşı ama Livorno dahil herkes bunun içinde.İster istemez bazı durumlarda içinde kalıyorsun. Çünkü endüstri çok güçlü. Ama bunu söylüyorlar zaten. Seslerini duyurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunu endüstriye karşı olan her takımda göremiyoruz maalesef..
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza LivornoAmaç futbol oynamak ve kazanmak. Herkes kazanmak için elinden geleni yapıyor. Siyaseti spora karıştırmak kadar kötü birşey olamaz.
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza LivornoTakım olarak ayakta kalabilmek için doğal olarak endüstriyel futbolun içinde yer almaları gerekiyor,yoksa gerçekten bağlı oldukları ideolojiye göre yönetilen bir klüp olsa Serie A'da olması pek akıl karı değil.Ama kendisi bu kökenden gelen bir klüp,taraftarları da bu ideolojiyi yaşatıyorlar sürekli.Bu da hala eski futboldan esintiler olarak çıkıyor karşımıza,yoksa Livorno Serie A'dan yayın geliri almakla bile endüstriyel futbolun bir parçası oluyor :)
 
Cevap: Official AS Livorno Başlığı | Forza LivornoSize göre öyle. Bize göre öyle değil. Saygı duyarız düşüncenize..
Yarın öbür gün Diyarbakırspor'da bizim ideolojimiz bu deyip tribünlerde bazı istenmedik resimler açsa, açıklamalar yapsa bu düşünceyede saygı duyulur mu. Herkesin siyaseti kendine ama bu spora yansıtılmamalı.
 
Üst Alt