AS Monaco 0-1 Galatasaray (1 Mart 1989) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AS Monaco 0-1 Galatasaray (1 Mart 1989)

Anasını satayım o yıl şansıma öğrenciydim,istanbuldak maçlar öğlen oluca izleme ihtimalim yoktu.Rapid maçını kaçırmıştım ama xamax maçında okulu kırmıştm,güzel de dayak yemiştim sonradan :) Monaco maçları da allahtan akşam oynanmıştı da izleyebilmiştim.Bükreş maçında ya tatile denk gelmişti ya da sabahçıya dönmüştüm ama tüm aileyle izlediğimi hatırlıyorum.hatta 4-0 yenilince beşiktaşlı olan babamın kuzenine istanbulda 5 atarız demiştim,o da "pok atarsınız" diye gülmüştü :)Yalnız Hagi'den acaip nefret etmiştim :)94 dünya kupasında nefretim tavan yapmıştı :D

Sabaha kadar turlamıştık maçtan sonra :)

Arkasından Bükreş maçı ve efsane Hagi ile acı bir şekilde tanışmıştık :)

Şampiyon klüpler kupası yarı finali mi daha büyük başarı, yoksa uefa kupası mı ?
Uefadan infantino Galatasarayımızı çekince "Türk Takımı Galatasaray şam. Klüplerde yarı final oynadı" demişti bizi çekerken.
Ama ülke genelinde biz hatırlamayız bu durumu aslında en büyük başarılarımızdandır...

Ulan bizim tarihimizde ne kadar çok övünecek şeyimiz var cidden. Herhalde bu kadar malzeme kuşlarda ve kargalarda olsaydı kendilerini dünyanın en iyi kulübü ilan ederlerdi.

Ben bu maçı II. Louis' in tribünlerinden izleyen nadir şanslılardanım :D

Babama her konuda müteşekkirim ama bu maçı kazanacağımıza inanıp beni Monaco' ya ve bu maça götürdüğü için daha bir müteşekkirim. Allah başımızdan eksik etmesin.

Üst Alt