AS Roma Takip Başlığı - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AS Roma Takip Başlığı

ben savunmacı ortasaha olarak top oynadım. örnek vermek gerekirse savunmalardan verelim son yıllarda bize gelen defansçılar ujfa cris chejou serdar aziz vs. bekde nagatomo sabri ömer.

sabriyi izlediğimde sağ geri bölgemizde rakibin açık oyuncusunu ve bölgesini tutmak yerine yıllarca rakibin sol bekine doğru boş pres yaparak kendi alanını boşalttı. rakip sol bek ise sabrinin üzerinden sol açıklarına pas atarak onu rahatça geçtiler ya da bölgede ortasaha ile üçgen kurarak topu bizim sağ bek onların sol açık bölgesine rahatça aktardılar. en çöp stoperlerimiz cris cedju ve dany ki cris yaşından dolayı emekli olduğu için çöp, kariyerine laf söylemiyorum. hepsinin ortak özelliği neydi? sabrinin boşalttığı alana devrilmek idi. yani bizde o gün sağ stoper kim ise sağ bek bölgesini o dolduruyordu. sağ stoper bölgesini de muhtemelen melonun bulunduğu bölge doldurmalı. ki oyundan çok kendi takımını kontrol etmelisin oyun oynanırken. bu boşlukları en iyi kapatan en az pozisyom veren takım olur ve daha çok oyunu domine eder.

schalke maçında 1 şeyler gün yüzüne çıktı, neydi onlar peki?

tıpkı sabri gibi bir bekimiz oldu, ama sol versiyonu. ömer, öyle korkunç boşluklar verdik ki ömer hiç birini takip edemedi. kendisinin alanı dolu olmasına rağmen serdarın bölgesinden açılam gediklerin hiç birini kapatamadı. yukarda saydığım stoperler çok sıradan hatta belki vasat altı stoperler. ama onlar futbol bilgileri dahilinde nerde ne yapacağını bildikleri için ömer ile aynı yetenekte olmalarına rağmen daha üst düzey top oynuyorlar.

demek istediğimi anlamak istiyosanız schalke maçını açın ve sadece ömeri izleyin. bazen ömer stoper bölgesine geçtiğinde sol bekte inanılmaz gedikler açılıyor. fakat stoper bölgesinde 1 adam varsa ve doldurmaya müsaitse kendi bölgeni bırakmamalısın. sol tarafımız hangar gibiydi. gerçi bunu neredeyse hiç yapmadı ama nasılki stoperlwrden örnek verdimse bu diğer bölgeler içinde geçerli. kimi zaman açık oyuncuları bek bölgesini doldurur.

daha vahim bir şey söyleyeyim, ne zamanki stoperler kontra yeyince ömerin alanını kapattıysa öömer geri döndüğünde boşalan stoper bölgesini kapatmak yerine kendi bölgesine çekildi. bu durumda 1 stoper ve sol bek aynı bölgede 3 metre mesafede yan yana dururken sol stoperin bölgesinde kocaman gedikler açıldı. bunlar anlık oluyor ve bu boşluklardan ara pasları ve tehlikeli pozisyonlar yiyoruz.

işte bize futbolcu diye yıllarca izlettikleri adamlar bunlar. cengiz de bunların içinde oynadı. potansiyeli 10 üzerinden 7 ise ancak 5e kadar ulaşabilir.

DyLstWSW0AAKPuB.jpg

o degilde herifler gecmis jenerasyonu yeniden mi canlandirmaya calisiyor chiesa-simeone falan bir ara hagiyide almislardi noluyor lan neyin deneyi bu acaba

esasında güzel bir projeleri vardı. Transferlerini de beğeniyordum ama bu sene özellikle sakatlardan çok çektiler. Ranieri bence yanlış hamle olur.

Leicester'da mucize senesi var ama onun dışında son 10 senedir hemen her gittiği yerde rezil işler yaptı. Getirebilirlerse Conte'yi getirsinler.

Uzun vadeli proje istiyorlarsa Roberto De Zerbi müthiş olur.

Ranieri sadece sezon sonuna kadar düsünülüyormus

Roma taraftari ve tecrübeli hoca, sezon sonuna kadar dogru tercih bence, sonra duruma göre baska hocaya bakarlar

Valla Roma'nın bu seviyeye gelmesi bu adamın aracılığı ile oldu tabii bir sürü başka etken vardır ama bu kadar çabuk vazgeçmeleri bence saçma seneye gruptan çıkamasa, hatta orada bulunamasa bile kimse şaşırmaz ama iki yıldır yaptıkları da ortada 100 küsürüncü dakikada aptal bir oyuncu rakibini formasından çekti diye ceza sahası içinde kovuldu neredeyse.

Ayrıca lig için hangi isim gelirse gelsin sanki şampiyon olacaklar seneye veya önümüzdeki yıllarda amaç ne çözemedim.

Monchinin yaptigi transferlerin cogu cöp

gecen sezon takimi tasiyan oyuncular Monchiden önce transfer edilmisti

Üst Alt