Askerliği Tecil Ettirip Sınava Başvurmamak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Askerliği Tecil Ettirip Sınava Başvurmamak

Arkadaşlar geçen yıl ben liseyi bitirdim ve mezuna kaldım. Askerliği tecil ettirmem lazım malum. Fakat bu sene üniversite sınavına girmeyi düşünmüyorum. Ben liseden mezun olduğum tarihten itibaren 3 yıl tecil ettirebiliyorum. Şu an tecil ettirdikten sonra bu sene yapılacak olan üniversite sınavı için başvuru yapmazsam herhangi bi sıkıntı çıkar mı tecil konusunda?

2 yıl degilmiydi tecil süresi:) Sınava başvurup basvurmamanin bir anlamı yok tecil icin
Burada 3 yıl diyor adaş.

2 yil diye biliyorum liseden sonra ,eger 3 yil olmussa onu bir arastir,

Tecilinin bitecegi yilin senesinde bile sinava girersin ,kazanirsan ,okulu bitiresiye kadar tecilli ,bitirdikten sonra da tecil hakkin var

2 yil diye biliyorum liseden sonra ,eger 3 yil olmussa onu bir arastir,

Tecilinin bitecegi yilin senesinde bile sinava girersin ,kazanirsan ,okulu bitiresiye kadar tecilli ,bitirdikten sonra da tecil hakkin var
Okulla ilişiğiniz kesildikten sonra mazeretsiz olarak lise mezunları için 3, üniversite mezunları için 2 yıl tecil hakkı vardır
diyor bu haberde. Eskiden 2'ymiş belki fakat doğru anladıysam 3 yılmış şu an. Tabii yine değişmediyse. 2017'nin haberi.

Okulla ilişiğiniz kesildikten sonra mazeretsiz olarak lise mezunları için 3, üniversite mezunları için 2 yıl tecil hakkı vardır
diyor bu haberde. Eskiden 2'ymiş belki fakat doğru anladıysam 3 yılmış şu an. Tabii yine değişmediyse. 2017'nin haberi.

tamam onu ögren iyice,senin bilmen gereken

Tecilini üniversite icin vermiyorlar
Uni kazanirsan okula kayit yaptirdigindan itibaren bitesiye kadar tecilli

Burada 3 yıl diyor adaş.
Değişmiştir belki benim zamanımda 2 yildi

Üst Alt