Askerlik Tecili hakkında | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Askerlik Tecili hakkında

Bir sorum olacak gençler bilen var mı bilmiyorum :)

2008 yılında 2 yıllık tecil hakkımı kullandım ve 31 Aralık 2010 tarihinde bitti. Daha önce askeri şube ile konuştuğumda öss'ye girecek belgesi verirsen 8 ay daha uzatırız demişlerdi. Geçen gün belgeyi vermeye gittim ve memur bana dağıtım yerin belli olduktan sonra gel öyle tecil edelim dedi.

Dağıtım yeri belli olduktan sonra tecil etme gibi bir durum var mıdır ? Bilen var mı aranızda ?

Adam yapabilirsin dedi ama tırsıyorum tabi ben bişey çıkıp yapmayacaklar diye. :eek:

Cevap: Askerlik Tecili hakkında

Var ki soylemis herif, seni tuzaga dusurup askere gonderecek hali yok. :eek: Tabi bu ulkede ne olacagi belli olmaz, alip goturmus bile olabilirler simdi Tamer gardeshimizi :(

Hiç güvenmiyorum başgan :D Tuzağa düşürmek değil de adam yanlış biliyordur falan :D Tırsıyorum lan :D

Valla salarım Maorileri alayının üstüne. :eek:

Valla ben de yaptirmistim august 2008'de, hiyar agasi 2011 sonuna kadar verdi okul 2012'de bitecek olmasina ragmen. Mecbur bu yaz gidip tecil edecem. Senin durumun daha enteresan, keske zorlasaydin diyecem de ordaki hanzolara laf anlatmak deveyi aya gondermekten zor. Dagitim yeri geldikten sonra tecil biraz absurd geliyor da bu konuda cok bir b.k bilmedigimi de itiraf edirem/.

Valla ben de yaptirmistim august 2008'de, hiyar agasi 2011 sonuna kadar verdi okul 2012'de bitecek olmasina ragmen. Mecbur bu yaz gidip tecil edecem. Senin durumun daha enteresan, keske zorlasaydin diyecem de ordaki hanzolara laf anlatmak deveyi aya gondermekten zor. Dagitim yeri geldikten sonra tecil biraz absurd geliyor da bu konuda cok bir b.k bilmedigimi de itiraf edirem/.

Yasa gereği kafalarına göre veremiyorlar tecili de. :eek: Benim zamanımda 2 sene ediyorlardı şimdi 3 seneye çıkarmışlar.

Öyle bir zorunluluğun yok okuyorsan direk zaten tecil ediliyor . Senin tekrardan gidip "Okuyommm ben yaaa" demene gerek yok.

2011 sonuna kadar tecil edilmis, uni de 2012'de bitiyor. Heriflere soylemek gerekmez mi?

benım askerlık yerım bellı oldukdan sonra tecıl ettırmısdım ama tecıl ettırdım gıne aynı yer cıktı

Dağıtım yerine göre askere git ozaman:D Baktın Aydın falan çıktı kesin git derim..Isparta,Manisa çıkarsa kaç derim:D..Çok şükür yaptım kurtuldum:)

Şaka bir yana Kaan'nın dediği doğru sanırım..Çünkü adam dağıtım yerine göre ertettirir..Donduruyorsun sanırım sonra askerliği yapmak için oraya gidiyorsun..

Benimki dağıtım yerinden dolayı değil de eğitimde olduğum için erteletmek istiyorum. Açık öğretim de okuyorum ama geçen sene yurt dışında olup da sınavlara giremediğim için Hazırlık sınıfındayım hala :) Hazırlık sınıfı askerliği erteletmiyor. Zaten 1 ders daha geçersem 3. sınıfa geçiyorum ve otomatik olarak askerlik erteleniyor. Beni korkutan dağıtım yerim belli olduktan sonra geç kalmışsın demeleri. Burası Türkiye :eek:

Askerlik işinde hiçbir zaman kimseye güvenme... :) Benim başıma çok şey geldi ama iyi yırttım. Başka bir askerlik şubesine başvurmanı öneririm.

Oğlum benim dağıtım yeri , tecil mecil hiç birşeyden haberim yok :D

Üniversite hallediyor dediler ben de karışmadım.

Sınav ortasında alıp götürmesinler sonra :D

Üst Alt