Aslantepe'ye 6500 kişilik basketbol salonu ve 3000 kişilik futbol stadı yapılacak!


gs-proje-22468_501.jpg

Galatasaray, sportif olarak sıkıntılı günler geçirse de tesisleşme konusunda dev adımlar atıyor.Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği, Adnan Polat yönetimine verdiği sözü tutuyor ve Seyrantepe'de yeni yapılan stada kuş uçuşu 1300 metre uzaklıkta 25 dönümlük bir araziyi kulübe kazandırıyor.Sadece araziyi değil, buraya yapılacak tesisleri de kulübe hediye edecek olan GSYİAD böylece Aslan'a büyük bir değer katacak!..GENÇLER YAŞADIProje üzerinde çeşitli önemli kompleksler yer alıyor. Bunların en önemlisi 6500 kişi kapasiteli basketbol salonu.Hem yeni yapılan Türk Telekom Arena'ya yakın hem de 6500 kişilik kapasitesiyle bir yılda bitirilmesi sözkonusu olan salon böylece Galatasaray'a basketbolda bir 'ev' kazandırmış olacak.Kulüp ve futbol şubesi nasıl Türk Telekom Arena'ya taşınacaksa basketbol şubesi de bu salona taşınacak..Diğer kompleks ise 40 odalı kamp tesisi ve 3000 kişi kapasiteli futbol stadı... Böylece Galatasaray, Seyrantepe'de yapacağı maçlardan önce bu tesislerde kampa girip, maçtan önceki sabah idmanını bu sahada yapabilecek. En önemlisi ise A2 takımının maçlarını burada oynayacak olması.Şu anda maçlar için Florya'daki üst saha kullanılıyor ama stat bittikten maçlar buraya alınacak. Böylece genç çocuklar gerçek bir stat havası yaşayacak.Yüzücüler için de büyük bir proje var. Son yıllarda Burhan Felek'te Ergün Gürsoy'un yaptırdığı havuzları kullanan yüzücüler de bir ev sahibi olacak. Hem kapalı hem de açık olimpik havuzlar Galatasaraylı yüzücülerin en büyük motivasyon kaynağı olacak.Türkiye'de havuz sporlarının gelişmesinde büyük bir payı olan Galatasaray Kalamış'taki havuzu kapattıktan sonra bir türlü istenilen başarıları yakalayamamıştı. Bu projelerin toplam maliyeti 15 milyon euroyu buluyor. Ve projenin tüm sponsorluğunu GSYİAD yapacak.GSYİAD şimdiden proje için kaynaklarını hazırladı.. Yapılacak tesis de GSYİAD'ın üzerine değil kulübe kayıtlı olacak. Böylece Galatasaray, Riva'dan sonra İstanbul'un göbeğinde çok değerli bir arazinin sahibi daha olacak.Kaynak:mynet
 
Cevap: Cimbom'dan dev bir proje daha!Stad içinde olacaksa bu antrenman tesisleri falan yumurta atacak olan kafa atılası taraftardan da yırtmış oluruz.
 
Cevap: Cimbom'dan dev bir proje daha!Basketbol salonu yapılması için geç bile kalındı fakat salon kapasitesi 10,000'in altında olan salonlara Eurolig maçı verilmiyor,yani ileride Eurolig oynarsak bu salonda oynayamayacağız.Ben hem Gsyiad'a hem Galatasaray Spor Kulübüne bu konuyla ilgili mail attım,umarım ciddiye alınıp değerlendirilir.
 
Cevap: Cimbom'dan dev bir proje daha!Gayet güzel projeler,inşallah kısa sürede tamamlanır.Basketbol salonu'nun kapasitesi daha yüksek olabilir.
 
Cevap: Cimbom'dan dev bir proje daha!başkanımız böyle bir projeden bahsetmişti inşallah yapılacak salon bize yakışan şekilde olur
 
Cevap: Cimbom'dan dev bir proje daha!2 seneye kadar her anlamda,Avrupa nın en büyük kulüplerinden biri olacağız
 
Cevap: Aslantepe'ye 6500 kişilik basketbol salonu ve 3000 kişilik futbol stadı yapılaabdi ipekçiye alışmıştık tamda ama bize ait bi salon güzel olur
 
Cevap: Aslantepe'ye 6500 kişilik basketbol salonu ve 3000 kişilik futbol stadı yapılaTesisleşme konusunda dev adımlar atan yönetimimizin sonuna kadar destekçisiyim.Başarılar tesisleşmeden geçer.
 
Cevap: Aslantepe'ye 6500 kişilik basketbol salonu ve 3000 kişilik futbol stadı yapılaFenerliler ağlamaya başlar bu değirmenin suyu nereden geliyor diye :D GSYİAD yaptırıyor tesisleri boşuna ağlamayın.
 
Cevap: Aslantepe'ye 6500 kişilik basketbol salonu ve 3000 kişilik futbol stadı yapılaKürek takımı için nehir de isteriz.
 
Cevap: Aslantepe'ye 6500 kişilik basketbol salonu ve 3000 kişilik futbol stadı yapılaiyi güzel hoş bir haber ama salon kapasitesi 2 katına çıkarılırsa dahada bi hoş olur
 
Cevap: Aslantepe'ye 6500 kişilik basketbol salonu ve 3000 kişilik futbol stadı yapılaZaten TT Arena Stadın adı bu komplexin tamamının adı ASY gibi bişey olucak.
 
Üst Alt