Atalay Babacan: "Hedefim Galatasaray'ın A takımı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atalay Babacan: "Hedefim Galatasaray'ın A takımı"

e7189bafbb744c6993876451d3f6fd93.jpeg

U17 Milli Futbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası'nda yarı finalde İngiltere'ye elenmesine rağmen önemli bir başarıya imza attı. Millilerimiz 6-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Hindistan'da düzenlenecek 2017 FIFA U17 Dünya Kupası Finalleri'ne katılma hakkı kazanırken bu başarıda önemli pay sahiplerinden biri de Galatasaray Futbol Akademisi'nin yetiştirdiği isimlerden Atalay Babacan'dı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi yayın organlarından Tam Saha Dergisi'ne konuşan genç hücum oyuncumuz, futbolculuk yaşamını ve kariyer hedeflerini anlattı.

Öğretmen anne-babanın oğlu; futbolcu bir ağabeyin kardeşi olan Atalay Babacan; fizik olarak daha da güçlenmesi gerektiğini söyleyerek "2013'ten bu yana hayalimdeki kulüpte oynuyorum ve ay-yıldızlı formayı giyiyorum. Hedefim Galatasaray’ın A takımı ile A Millî Takım’a yükselmek ve kalıcı olmak. Fatih Terim’in yönettiği bir kadroda olma düşüncesi çok heyecanlandırıyor. Avrupa’da da Manchester United’ın bende ayrı bir yeri var" dedi.

Milli takımdaki U17 yaş grubunda 11, toplamda ise 21 gol atan Atalay Babacan, Hırvatistan'daki Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in tribünde kendilerini izlemesiyle ilgili olarak da "Fatih hocanın Hırvatistan’da iki maçımızı izlemesi bizi olumlu etkiledi. En iyi oyunumuzu, top ayağımızdayken sahaya koyabiliyoruz. Teknik direktörümüz Mehmet Hacıoğlu’nun da bu anlayışla oynamamızda etkisi büyük. Dünya Kupası’nda da yine dereceye girmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Forvet arkası oynayan genç futbolcumuz; en çok beğendiği oyuncuya örnek olarak da Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'yi gösterdi.

galatasaray.org

Normal bir takımda seneye ilk 18'e girmesi gerekiyor. Lakin 2-3 sene altyapıda durduktan sonra bir yere kiralarız sonra da sözleşmesi biter, Bank Asya topçusu olur. Şans yanında olursa belki Arda ve Emre gibi olabilir.

O u17 takimindaki oyunculari bence sezon oncesi kampa kesinlikle goturmeliyiz. Ardindan Hollanda / Almanya / Fransa / Italya veya Ispanya 2. liglerine kiralamaliyiz. Kontratlarinada en az 20 mac oynar diye bi madde koymamiz lagzimki gelissinler. Gelecek sezonda ya takima aliriz yada bu liglerin 1. lig takimlarina kiralariz biraz pissinler oralarda... 19-20 yaslarina geldiklerindede al kadroya banko oynat

O u17 takimindaki oyunculari bence sezon oncesi kampa kesinlikle goturmeliyiz. Ardindan Hollanda / Almanya / Fransa / Italya veya Ispanya 2. liglerine kiralamaliyiz. Kontratlarinada en az 20 mac oynar diye bi madde koymamiz lagzimki gelissinler. Gelecek sezonda ya takima aliriz yada bu liglerin 1. lig takimlarina kiralariz biraz pissinler oralarda... 19-20 yaslarina geldiklerindede al kadroya banko oynat

Herhangi bir şekilde yurt dışına gönderdiğimiz adamın geri dönüşü kolay olmaz. En kötü lig bile bizim ligden daha iyi fırsat oluyor.

Herhangi bir şekilde yurt dışına gönderdiğimiz adamın geri dönüşü kolay olmaz. En kötü lig bile bizim ligden daha iyi fırsat oluyor.

Iste bi alt lige yollayip 1 sezon sonra as takima alacaksin veya soyle dusuk profilli bi takima gondereceksin ve Sampiyonlarligine veya AL gidince geri alacaksin ama Turkiyede kiralarsan biterler. Bence yurt disinda buyuk liglere kiralayacaksin (bi alt lig olsada). Orada gelisip gelirler. Hem disiplini felanda ogrenirler diye dusunuyorum

Iste bi alt lige yollayip 1 sezon sonra as takima alacaksin veya soyle dusuk profilli bi takima gondereceksin ve Sampiyonlarligine veya AL gidince geri alacaksin ama Turkiyede kiralarsan biterler. Bence yurt disinda buyuk liglere kiralayacaksin (bi alt lig olsada). Orada gelisip gelirler. Hem disiplini felanda ogrenirler diye dusunuyorum

Ben de dönmezler daha diyorum işte o şekilde gönderirsek.

Bruma 1 sene gitti, döndüğünde takımı değil kendini pazarlamaya çalışarak oynayan ve burayı ara durak gören biri olarak geldi. Evet gelişti ama bu sene sonu gideceği de bariz belliydi.

Bu çocuklar giderse 1 sene sonra bedavaya kaçarlar 18 yaşında.

Ben de dönmezler daha diyorum işte o şekilde gönderirsek.

Bruma 1 sene gitti, döndüğünde takımı değil kendini pazarlamaya çalışarak oynayan ve burayı ara durak gören biri olarak geldi. Evet gelişti ama bu sene sonu gideceği de bariz belliydi.

Bu çocuklar giderse 1 sene sonra bedavaya kaçarlar 18 yaşında.

18 den once profesyonel bi anlasma yapamiyoruz demi? O zaman on anlasma felan yapacaksin 18 yasina bastigi dakika yururluge girecek olacan

Üst Alt