Ataşehir Taç Spor Tesisleri

Galatasaray Spor Kulübü, Anadolu yakasının 70 yıllık spor geçmişi olan Taç Spor Kulübü Derneği ile güçlü temellere dayanan sportif ve sosyal iş birliğini gerçekleştirdi.

Galatasaray bu projeyle basketbol, voleybol, yüzme ve judo takımlarının kamplarını bu tesiste toplayıp harcamaları asgari seviyeye indirmek istiyor.Ayrıca Voleybol maçlarının da burada oynanması planlanıyor.


Ünal Aysal ve Dursun Özbek'in katkılarıyla 49 yıllığına üst haklarına sahip olunan yaklaşık 40 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan tesiste ;- 2000 seyirci kapasiteli uluslararası final müsabakalarında uygun dizayn edilmiş merkez kortuna yanısıra 7’si kapalı, 6’ sı açık olmak üzere 13 adet aydınlatmalı ve ısıtmalı tenis kortu
- Yarı olimpik açık ve kapalı yüzme havuzları
- Fitness merkezi
- 700 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu(1050'ye çıkarma çalışmaları sürüyor)
- Halı saha
- Sauna
- Grup egzersizlerinin yapıldığı stüdyolar
- Türk Hamamı
- Buhar-Maske ve terapi odaları yer alıyor.Ayrıca Sportif aktivitelerin gerçekleştirilebileceği bu alanlar dışında kulüpte açık - kapalı restaurant
- bar, çocuk kulübü, otopark gibi bölümler de mevcut.


 
10 yıl içinde burayı bizden geri alırlar. buradaki arsaların metrekare birim fiyatları 6.000-9.000- TL arasında. arsasını bir şekilde ucuza kapatmak lazım. Eziklerin ülker arenayı ucuza aldğı gibi almalıyız.
 
Kimsenin maçlara gitmediğini düşünürsek salonun küçük ve boğucu olması güzel de bu loser şubeyi kapatmak yerine niye tesisle uğraşıyoruz onu anlamadım.
 
1050 kişilik voleybol salonu yeter de artar bile zaten az kişinin geldiği maçlarda küçük salon taraftar etkisini arttırır. Fenerbahçeyle olan derbilerde anca dolar tabii.
 
Üst Alt