Atatürk Karşınıza Çıksa Ona Ne Söylemek İsterdiniz? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atatürk Karşınıza Çıksa Ona Ne Söylemek İsterdiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocaları astırma meselesi çok farklı bir mesele. Yıllarca bunu şapka takmadıkları için asıldılar diye yerleştirdiler halkın beynine. Hocaların tamamına yakıni şapka yüzünden beraat etmiştir. Bu asılmaların çoğu zararlı cemiyetlerin getirdiği bir durum. iskilipli Atıf Hoca üzerinden yürürler hep. ingiliz mandasına olumlu bakan ve bu konuda halkı ayaklandırmaya yönelik çalışmalar yapan, Milli mucadeleye karşı olan birinden bahsediyoruz. Kendisi şapka olayından sonra beraat etmiş ve şapka takmamaya devam etmiştir.

Bunu sadece ben söylemiyorum. Osmanlı tarihcisi olduğunu söyleyen insanlar anlatıyorlar. Bu duruşmaların icerikleri yayımlanmıştı bir ara. Bulup okunması lazım.

Mustafa Suphi ve 14 yoldaşını neden öldürttün? diye sorardım herhalde.

Yanlış soru olur. Bazı bilgilere sahip olmadan yargısız infaz yapmak olur. Sultan Galiyev, Vahidov, Ruskulov ve Mustafa Suphi ilişki halkasını, sonra Galiyev'in başına gelenleri, Stalin'in Ermeni tetikçisini ve Stalin'in el altından Türk Sosyalistlerine karşı yürüttüğü çalışmaları incelemeden ve bilmeden slogan solculuğu yapmanın dibine vurmak olur. Sovyet Devrimi ve Türk Sosyalistleri ilişkisini hayatları boyunca merak etmemiş ve araştırmamış tatlı su sosyalistlerinin bu konuda bugüne kadar somut deliller ortaya koyduğunu henüz göremedik.

O yüzden emin olmadan bu tarz sorular sorma.

Şikecilere sempati falan duymadı yok öyle birşey... Eskiden temiz oldukları da yalan... Başkanı, kendisine suikast girişiminden dolayı yargılanıp infaz edilmiş bir kulübe niye sempati duysun? :) Şikecilerin senelerdir yaptıkları uydurmalar ve algı manipülasyonlarıdır bunlar inanmayın :asd:

Yanlış soru olur. Bazı bilgilere sahip olmadan yargısız infaz yapmak olur. Sultan Galiyev, Vahidov, Ruskulov ve Mustafa Suphi ilişki halkasını, sonra Galiyev'in başına gelenleri, Stalin'in Ermeni tetikçisini ve Stalin'in el altından Türk Sosyalistlerine karşı yürüttüğü çalışmaları incelemeden ve bilmeden slogan solculuğu yapmanın dibine vurmak olur. Sovyet Devrimi ve Türk Sosyalistleri ilişkisini hayatları boyunca merak etmemiş ve araştırmamış tatlı su sosyalistlerinin bu konuda bugüne kadar somut deliller ortaya koyduğunu henüz göremedik.

Ben vakti zamanında meclis tutanaklarını okumuştum anlayabildiğim kadarıyla bir çok mebus komünistlerin öldürülmesinden yana iken Atatürk fikir şiddet ile bastırılmaz, bizim sorunumuz komünistlik fikri değil Bolşeviklik fikri iledir zira başka bir devletin resmi ideolojisi fikir değildir demiş. Ayrıca bu ekibi öldüren balıkçı Yahya nın ismi, fazilet partisi tarafından İstanbul' da bir parka verildiğine göre, olayın Atatürk ile alakası ola ihtimalinin düşük olduğu açıktır. Bknz: Fazilet Partisi'nin Atatürk sevgisi.

Stalin'in cinayetli sadece Türk sosyalistlerine değil bir çok rus sosyalistinede olmuştur. Zinovyev, Buharin ve herkesin bildiği lev troçki gibi isimleri de öldürtmüştür stalin. Fakat sen suphinin ölümünü kime bağlıyorsun onu açık açık söyle de bilelim bari. Bana göre Mustafa kemal suphi ve yoldaşlarını sovyetlerden kurtuluş savaşında yardım almak için kullandı sonra da bu adam başıma bela olur diye çekindi ve öldürttü.

Şikecilere sempati falan duymadı yok öyle birşey... Eskiden temiz oldukları da yalan... Başkanı, kendisine suikast girişiminden dolayı yargılanıp infaz edilmiş bir kulübe niye sempati duysun? :) Şikecilerin senelerdir yaptıkları uydurmalar ve algı manipülasyonlarıdır bunlar inanmayın :asd:

Imza. Sempatikliği olduysa oda Galatasaraya olmuşdur ama lisemizden dolayı tabiki.

haritayi acip islam ve arap dunyasindan uzakta bir topraga yeni bir ulke olusumu konusunda kendisiyle istisare ederdim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt