Atatürk ve Galatasaray - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atatürk ve Galatasaray

Atatürk yaşasaydı hiç bi Türk takımını tutmazdı bu ortamda. Böylece aşağılık, pisliğe batmış migde bulandirici ligte futbol falan izlemezdi.

Gec bu objektif ayaklarini. Ataturk olsaydi; 89'daki KUPA 1 yari finali, 93 Manchester ve 2000 zaferleri vs. Galatasaray'i hakettigi gibi bastaci yapardi bu ulkede. Arada kaynayan 6-7 KUPA 1 ceyrek finallerine deginmedim bile.

Adamın başında bir sürü sorun dert vardı gidip aa galatasaraya bjkye fbyi tutayım diye dert etmiştir kendıne.

En azından Atatürk ötekileştirilmemeli hu ülkede.

Fenerbahçeli olunca değerinden bir şey mi kaybedecek ki her takım taraftarı bu kıyaslama içinde.

Saçma sapan sidik yarışı resmen.

Atamızın etkilendigi üç kişi vardı; tekirdağlı namık kemal, diyarbakırlı ziya gökalp, galatasaraylı teyfik fikret..

Atatürk Galatasaray lisesini ziyaret etmişliği var . Galatasaraylı diyemem ama sempatisi vardı demek ki camiamıza.
fenerin eski başkanların Ataya suikast denemesi olayı var. He fenerli Atamız. Ikna oldum

Yahu herşey iyi güzel de bir kişide dememiş ki Atatürk futbol maçını seyretmemiş ki. Atam eğitimin öncülerini aramış o dönemlerde. Eğitim o dönemlerde Galatasaray lisesindeymiş.

Şuandan çok eminim ki eğer bu lise herhangi başka bir yerde olup bu kadar iyi eğitim verip, topluma başarılı insanlar kazandırmış olsaydı bu ziyaretler orayada yapılırdı.

Demek istediğim dönem şartlarından lisenin başında bulunan Galatasaray adının hiç bir önemi yok. Eğitim şart.

Yahu herşey iyi güzel de bir kişide dememiş ki Atatürk futbol maçını seyretmemiş ki. Atam eğitimin öncülerini aramış o dönemlerde. Eğitim o dönemlerde Galatasaray lisesindeymiş.

Şuandan çok eminim ki eğer bu lise herhangi başka bir yerde olup bu kadar iyi eğitim verip, topluma başarılı insanlar kazandırmış olsaydı bu ziyaretler orayada yapılırdı.

Demek istediğim dönem şartlarından lisenin başında bulunan Galatasaray adının hiç bir önemi yok. Eğitim şart.

Olur mu?

O dönemlerde herkes izliyordu maçları, hatta askerler savaşırken digitürkü açıp şikebahçenin maçlarını izliyordu,

şikeciler düşman ülkelerin takımlarını yenerek askerlere moral veriyordu, inanmazsan şikebahçenin sitesini aç bak..

Bazi degerleri sadece belirli bir kesime maletmek imkansiz. Ataturk x takim taraftariydi demek kadar sacma bir sey olamaz. Vatan, millet, bayrak gibi, Ataturk de ona ve onun degerlerine sahip cikanlarindir.

19730_359263817608158_1260159702298783054_n.png

"Saygı olsun bu çelik atlıların gök tuğuna
Tuğu kaldırmış olan orduların "Başbuğ"una"
[h=3][/h]Gök Bilge Atsız ATA.

Üst Alt