GSC Haber - Atlético Madrid, Nicolo Zaniolo'yu İstiyor - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Atlético Madrid, Nicolo Zaniolo'yu İstiyor

De Paul' ün Torreria' ya partner olarak oynayabilmesi için Kanat ve 10 numara profillerinin değişmesi gerekir. Ziyech ve diyelim Rafa Silva ile birlikte randıman vermez o iş; Torreira bile o yükü kaldıramaz, zorlanmaya devem eder. Başka kim savunma yapacak takımda?..4-3-3 e dönmek de hiç gündeme gelecek gibi durmuyor...
Baris bu formunu devam ettirebilirse o kanatlardan biri olarak devam edebilir, Baris zaten takim savunmasina katki veriyor normalde. Diger kanat oyuncusu biraz daha ofansif kalsa cokta sorun olmaz, orta sahaya destek adina iyi bir sag bek bulunmasi gerek. Bu sagbek kim olacaksa defansif yonu kuvvetli olmali ve top ayagina yakismali. Top bizdeyken orta saha oyuncular ile yakin pas alisverisinde bulunabilecek kaliteye sahip olmali.

Bu arada De Paul demisken, gelecegini dusunmuyorum dogruyu soylemek gerekirse.

10 numara icin de kimin adi geciyor ona bakmak lazim yaz doneminde. O konu suan muamma.

Baris bu formunu devam ettirebilirse o kanatlardan biri olarak devam edebilir, Baris zaten takim savunmasina katki veriyor normalde. Diger kanat oyuncusu biraz daha ofansif kalsa cokta sorun olmaz, orta sahaya destek adina iyi bir sag bek bulunmasi gerek. Bu sagbek kim olacaksa defansif yonu kuvvetli olmali ve top ayagina yakismali. Top bizdeyken orta saha oyuncular ile yakin pas alisverisinde bulunma kalitesine sahip olmali.

Bu arada De Paul demisken, gelecegini dusunmuyorum dogruyu soylemek gerekirse.

10 numara icin de kimin adi geciyor ona bakmak lazim yaz doneminde. O konu suan muamma.
Sağbek konusuna tümüyle katılıyorum, hatta laf arasında geçtiği için değinmek istemiştim de ilgili başlık gözüme çarpmadı, sonra da diğer başlıklara daldım.

Hoca yine önde kullanmayı tercih edeceği için alınacak adamın kesinlikle atletik yönden sağlam, defansif müdahalelerde faulsüz sertlik uygulayabilen, oyun dsiplinine sadık, pas alışverişleri de ortalamanın üzerinde biri olmalı. Çok iyi tanıdığımız birini tarif etmiş gibi oldum ama onun gibisini hazır halde bulup alamayacağımızın farkındayım; mümkün olduğunca o potansiyeli vaad eden biri alınmalı ve gerçekten ederi varsa ciddi bütçe de harcanabilmeli. Çünkü hocanın oyun planında beklerden beklenti çok yüksek. Eski tip, rakip yarı sahaya nadiren çıkan ve savunmada aksamayan bir bek bulmak çok zor değil yoksa...

Fanteziler yerine gerçekler üzerine kafa yoralım derim. Bana kalsa mevcut stoperlerimiz, Köhn, Barış ile birlikte direkt 3-4-3 (3-4-2-1) e göre planlama yapardım ama neredeyse eminim ki hoca bunu da, 4-3-3 ü de denemeyecek, 2-4-4 ten devam edecektir. İlkay' ın TR ye gelmek isteyeceğine de pek ihtimal vermiyorum doğrusu...
De Paul’den daha olası bence.

Hoca Mertens ile 4-3-3 oynamayı denemişti, olmamıştı. Bu saatten sonra kadroyu 4-2-3-1 yapar da maç için de son dklerde denemeleri oluyordu, özellikle sene başı. Tutan bir şey varken ısrarcı olmuyor sadece. 4-2-3-1’den devam etmek lazım keza, ön alan presimizimizi iki kişi ile bu formasyonda daha rahat başlatabiliyoruz. Torreira’nın yanına alacağımız orta sahasında iyi alan kapatması mühim, bir de mümkünse 3 orta saha alıp farklı formasyonlara geçmek lazım

De Paul’den daha olası bence.

Hoca Mertens ile 4-3-3 oynamayı denemişti, olmamıştı. Bu saatten sonra kadroyu 4-2-3-1 yapar da maç için de son dklerde denemeleri oluyordu, özellikle sene başı. Tutan bir şey varken ısrarcı olmuyor sadece. 4-2-3-1’den devam etmek lazım keza, ön alan presimizimizi iki kişi ile bu formasyonda daha rahat başlatabiliyoruz. Torreira’nın yanına alacağımız orta sahasında iyi alan kapatması mühim, bir de mümkünse 3 orta saha alıp farklı formasyonlara geçmek lazım
Hocanın oyun kurgusuna laf etmiyorum. Eldeki kadro buna tam uygun olmayan oyuncular barındırmasına rağmen böyle bir oyun anlayışına (Bana göre 2-4-4) cesaret göstermesi ve başarıya ulaşmasına hayranlık duyuyorum hatta...

Sürekli birden fazla mevkide kadro yetersizliği sorunu yaşamasa, üzerine elinde fazladan kusursuza yakın bir kanat oyuncusu ve Torreira' nın yanına dediğin gibi iyi alan kapatan bir partner olsaydı, eminim ki ortaya bambaşka bir şey çıkardı. Gelecek sezon ilk buralara odaklanacaktır ki zaten yazın dediğimiz gibi bir orta saha oyuncusunu ısrarla istedi, farklı isimler geçti, mümkün olmadı; alınan kanatlar da beklentileri karşılayamadı. Bu arada Demirbay' ın performansından gayet memnunum. Sorun, tam ihtiyaç duyulan profilde bir oyuncu olmaması...

Yalnız hocaya bir konuda eleştirim baki, sen de değinmişsin; oyun planına aşırı güvendiğinden olsa gerek, maç içi zaruret hallerinde bile neredeyse hiç farklı bir plana geçiş yapmıyor. En çarpıcı örneği geçen yılki BJK deplasman maçını göz göre göre vermiş olmasıdır. 20. dakikadan itibaren maçı adeta kudurarak izledim; Sergio kelimenin tam anlamıyla dökülüyor, Mertens çok kötü, BJK orta sahayı net ele geçirmiş, pozisyon üstüne pozisyon yiyoruz, bomboş kafa vuruşları filan. Sergio' yu ilk golü yemeden alsa, BJK ın ateşi sönecek, maçın seyri değişecek belki; yine olmuyorsa Mertens' in de çıkarılması gerekiyordu. Geç kaldım hata benim filan dedi; 2-1 de maç bitmişti zaten...Son maçlardan biri; zayıf rakibe karşı skor alınmış ama takım orta sahada eziliyor, geçiş üstüne geçiş yiyor. Mertens' i oyundan aldığında Berkan girse olay bitecek muhtemelen, Vinicius' u almasını hayretle izledim ki Vinicius top kazanma ve tutma konusunda iyi bir forvet de değil. Maç bitmek bilmedi nitekim...

Hocanın oyun kurgusuna laf etmiyorum. Eldeki kadro buna tam uygun olmayan oyuncular barındırmasına rağmen böyle bir oyun anlayışına (Bana göre 2-4-4) cesaret göstermesi ve başarıya ulaşmasına hayranlık duyuyorum hatta...

Sürekli birden fazla mevkide kadro yetersizliği sorunu yaşamasa, üzerine elinde fazladan kusursuza yakın bir kanat oyuncusu ve Torreira' nın yanına dediğin gibi iyi alan kapatan bir partner olsaydı, eminim ki ortaya bambaşka bir şey çıkardı. Gelecek sezon ilk buralara odaklanacaktır ki zaten yazın dediğimiz gibi bir orta saha oyuncusunu ısrarla istedi, farklı isimler geçti, mümkün olmadı; alınan kanatlar da beklentileri karşılayamadı. Bu arada Demirbay' ın performansından gayet memnunum. Sorun, tam ihtiyaç duyulan profilde bir oyuncu olmaması...

Yalnız hocaya bir konuda eleştirim baki, sen de değinmişsin; oyun planına aşırı güvendiğinden olsa gerek, maç içi zaruret hallerinde bile neredeyse hiç farklı bir plana geçiş yapmıyor. En çarpıcı örneği geçen yılki BJK deplasman maçını göz göre göre vermiş olmasıdır. 20. dakikadan itibaren maçı adeta kudurarak izledim; Sergio kelimenin tam anlamıyla dökülüyor, Mertens çok kötü, BJK orta sahayı net ele geçirmiş, pozisyon üstüne pozisyon yiyoruz, bomboş kafa vuruşları filan. Sergio' yu ilk golü yemeden alsa, BJK ın ateşi sönecek, maçın seyri değişecek belki; yine olmuyorsa Mertens' in de çıkarılması gerekiyordu. Geç kaldım hata benim filan dedi; 2-1 de maç bitmişti zaten...Son maçlardan biri; zayıf rakibe karşı skor alınmış ama takım orta sahada eziliyor, geçiş üstüne geçiş yiyor. Mertens' i oyundan aldığında Berkan girse olay bitecek muhtemelen, Vinicius' u almasını hayretle izledim ki Vinicius top kazanma ve tutma konusunda iyi bir forvet de değil. Maç bitmek bilmedi nitekim...
Geçen sene maç sonlarında skoru tutmak için Emin’i içeri atıp üçlüye falan dönüyordu, sene başı da buna uygun kadro -Sanchez, Nelsson,App,Boey,Angelinho- olmasına rağmen tercih etmedi hoca. Daha çok hücum hattına Kerem’i 10 olarak monte etmeye çalışarak, 8 numarayı arayarak geçirdik. Keza bir diğer neden en şişkin bölgemizin kanat rotasyonu olması olabilir, sene başı her birini görmek istediğinden kanat rotasyonu azaltacak bir formasyon işine girmemiş olabiliriz.

Oyun içi müdahaleler konusunda eleştiriler her daim olacaktır. Şunu şöyle yapsak daha iyi olurdu dediğim birçok olay var ama maç özelinde hocanın ne düşündüğünü bilemeyiz. Mesela Berkan’ı Mertens yerine aldığımızda 3 orta sahada pozisyonların çok çakıştığına şahit olmuştuk. Bir de orta sahamızda Mertens dışında sırtı dönük top alabilen birisi yok, bu da değişiklikleri etkiliyor bence. Sergio’da geriden gelerek top alır, Berkan da, Torreira da. Oyun içinde daha ilerde sırtı dönük alması için Vinicius falan deniyor da Vinicius kalitesi düşük bir oyuncu

Üst Alt